Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

Ameliyat Olanlar

Çok
11 ay 2 gün önce #11240 Yazan: Duygu
Duygu konu oluşturdu: Ameliyat Olanlar
Daha önce mide fıtığı ve reflü cerrahisi geçirmiş olup da tekrar mide yanması şikayeti yaşayan, mide yanması yüzünden uykusundan uyanan oldu mu ? Ya da böyle bir şey mümkün mü ? Ameliyatın tekrar edilmesi gerekir mi ?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
10 ay 3 hafta önce #11242 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer konuyu yanıtladı: Ameliyat Olanlar

Duygu Yazan:: Daha önce mide fıtığı ve reflü cerrahisi geçirmiş olup da tekrar mide yanması şikayeti yaşayan, mide yanması yüzünden uykusundan uyanan oldu mu ? Ya da böyle bir şey mümkün mü ? Ameliyatın tekrar edilmesi gerekir mi ?

Mümkün. Durumun değerlendirilerek, yapılan sargının gevşeyip gevşemediği değerlendirilmeli. gevşeme varsa tekrar operasyon düşünülebilir.
Ama öncelikle bir süre mide ilaçları işle yakınmaların seyrini değerlendirmek daha pratik ve anlamlı olacaktır.
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
10 ay 2 hafta önce #11245 Yazan: Huseyin Basbug
Huseyin Basbug konuyu yanıtladı: Ameliyat Olanlar
Merhaba, ben yaklasik 27 gun once nissen ameliyati gecirdim. Sikayetlerim bogaz agrisi ve mide yanmasiydi. Daha 21 yasinda oldugum icin ilac kullanmak istemememe bagli olarak bu ameliyati yaptirma karari aldim. Fakat ameliyatdan sonra mide yanmalarim devam etti.. asit yukari dogru cikmiyordu fakat midemin icinde yanma hissediyordum. Ve diyetime duzgun devam etmeme ragmen 4 gun once yedigim bir hamburger yuzunden ameliyattan once yasadigim bogaz agrisi geri geldi. Suan ne yapmam gerektigini bilmiyorum PPI ilaclarina devam ediyorum sizce ne olabilir ameliyat basarisizmi gecti?

Çok
10 ay 2 hafta önce #11256 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer konuyu yanıtladı: Ameliyat Olanlar
Merhaba,
Öncelikle doktorunuzla görüşün. Görüştüyseniz onun yorumu nasıl oldu?
27 gün hamburger için biraz erken olabilir. Ortalama 2 ay sulu yumuşak beslenmekte yarar var. Yanma için PPİ kullanabilirsiniz. PPİ kullandığınızda yanma geçiyor mu?
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum