Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

Nissen ameliyati sonrasi sikayetler

Çok
1 yıl 3 hafta önce #11246 Yazan: Huseyin Basbug
Merhaba, ben yaklasik 27 gun once nissen ameliyati gecirdim. Sikayetlerim bogaz agrisi ve mide yanmasiydi. Daha 21 yasinda oldugum icin ilac kullanmak istemememe bagli olarak bu ameliyati yaptirma karari aldim. Mide fitigimda olduguu ocin doktorla beraber bu karari verdik. Fakat ameliyatdan sonra mide yanmalarim devam etti.. asit yukari dogru cikmiyordu fakat midemin icinde yanma hissediyordum. Ve diyetime duzgun devam etmeme ragmen 4 gun once yedigim bir hamburger yuzunden ameliyattan once yasadigim bogaz agrisi geri geldi. Suan ne yapmam gerektigini bilmiyorum PPI ilaclarina devam ediyorum sizce ne olabilir ameliyat basarisizmi gecti? Ben bu ameliyati bu ilaclari artik kullanmayayim diye olmustum

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 yıl 3 hafta önce #11247 Yazan: freefa
freefa tarafından Nissen ameliyati sonrasi sikayetler konusunda yanıtlandı
Gecmis olsun huseyin. 1 sene once oldum ben de. Bogazimda yanma, şiddetli öksürük, bogazimda takilma hissi ve göğüs yanması şikayetlerimdi. Ameliyattan sonra bogazimda tuhaf bi yanma devam etti. Yanmam olmadi ama. Bu ameliyatı boşuna oldum dedim ilk zamanlar hep. Psikolojim bile bozulmustu. Ama bi süre sonra hersey rayına oturdu. Merak etme. Düzelecektir. Nerde oldun ameliyatı sen?

Çok
1 yıl 3 hafta önce #11248 Yazan: freefa
Bu arada bogaz sorunun ameliyat sirasinda bogazina takilan entübasyon tüpü ile alakali olabilir. Benim tavsiyem bi süre beklemen...düzelecektir umarim. Sabret...

Çok
1 yıl 3 hafta önce #11249 Yazan: Huseyin Basbug
Huseyin Basbug tarafından Nissen ameliyati sonrasi sikayetler konusunda yanıtlandı
Merhaba freefa. Yanitin icin tesekkur ederim.
Bende mide yanmasi ve yutkunma zorlugu vardi..
Insallah duzelir.. ben kibristayim kibrista iyi bir cerrahta ameliyat oldum. Mide yanmamin devam etmesi uzerine ameliyattan sonra doktorun yanina gittigimde bana
Bu mide yanmasi degil mide kaslarin yuzundendir dedi ve voltaren hap verdi.. dun ona basladim. Mide kaslarim yuzunden olabilirmi acaba?
Birde bogaz agrim ameliyattab sonra hic yoktu, ameliyattan 20 gun sonra hamburger yemeye calistiktan sonra omdu normalmi?

Çok
1 yıl 3 hafta önce #11250 Yazan: freefa
Yani bogaz agrısı dedigin ameliyat öncesi gibi mi? Bogaz yanmasi ve mide yanmasi disinda baska şikayetlerin olmuşmuydu? Belki hamburgeri yerken zorlanmıs olabilirmisin? Yutma zorlugu falan yaşadiysan onun da etkisi olabilir belki. Ameliyat öncesinde dokunan yiyeceklerden başka ne yedin peki? Ben gececegini düsünüyorum. Sorularimi yanitlayabilirsen daha detaylı irdeleyebiliriz

Çok
1 yıl 3 hafta önce #11251 Yazan: Huseyin Basbug
Huseyin Basbug tarafından Nissen ameliyati sonrasi sikayetler konusunda yanıtlandı
Merhaba. Bende kac sene yutkunma sorunu vardi ve en sonunda mide fitigi sonucuna ulasildi ve ameliyata alindim. Mide fitigi duzeltildi fakat yurkunma sorunu dedigim gibi o yemekten sonra geri geldi.. ama ameliyattan sonra yutkunma sorunu yoktu o yemegi yedikten sonra basladi dediginiz gibi olabilir..
Bende bogaz agrisi degil yutkunma guclugu vardi.. mide yanmasida inanmayacaksiniz ama ilk ppi ilaclarina basladigimda yoktu 6-7 ay sonra bir baktimki ilaclar olmadan yapamiyorum midem yaniyordu. Sonuc olarak midemin yanmasi devam ediyor ppi ilacina decam ediyorum fakat dun doktor bana mide kasi dir dediginden beri kullandigim voltaren sayesinde daha iyiyim sanki. Sizce mide yanmasi boyle bir ameliyattan sonra mumkunmu? Mide kasi olabilirmi? Tesekkurler cevabiniz icin

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum