Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

Mide ve psikoloji

Çok
1 yıl 4 ay önce - 1 yıl 4 ay önce #11273 Yazan: ozlem
Mide ve psikoloji, ozlem tarafından oluşturuldu
Merhaba
Tam 2 senedir her gün yediklerimden bagımsız olarak mide ağrısı, yemek borumda ağrı, dilde yanma ,damakta yaralar ve gegirti gibi sorunlar yaşıyorum. 2 kez endoskopi oldum. İlkinde gastrit , ikincisinde de ise reflü dendi. Bu donem içerisinde bir seneye yakın farklı ppilar kullandım. Sonuc alamadım. Son bir senedir de artık gastroentologa gitmiyorum. Bu arada hastalıgım oncesinde 6 ay kadar panik bozukluk tedavisi gormustum. İlaclar sonrası bu sikayetler basladı. Bir sene antidepresan hiç kullanmamıstım. Ancak sorunlarım iice arttı. Daha sonra bir gastro doktoru beni midemde fazla asit oldugunu soyleyerek, tekrar psikiyatriye yonlendirdi. 4-5 aydır da tekrar antidepresan kullanıyorum. Tüp bebek tedavisi de gordugum için doktorum antidepresan olarak lustral verdi. Ancak lustralın dozunu arttırmasına karsın hiçbir fayda goremedim. Yemekten sonra 1-2 saat icerisinde başlayan ağrılarım için oneriniz nedir. antidepresanla mide ilacı kullanmak mı gerekli. Su an tek yaptıgım her yemek sonrası rennie tarzı seyler almak.Ben artık her gun yakınmak istemiyorum lutfen ne yapmam gerektigi konusunda beni yönlendirin:(
Son Düzenleme: 1 yıl 4 ay önce Düzenleyen:ozlem

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 yıl 4 ay önce #11274 Yazan: freefa
freefa tarafından Mide ve psikoloji konusunda yanıtlandı
bana kalırsa antidepresanını kullan özlem. seninkine benzer durumlar yaşadım. ben de tüp bebek tedavisi gördüm. zor bir süreç ve beraberinde bazı duygusal problemler getirmesi kaçınılmaz. bu da etkilemiş olabilir seni. ilk işin kafanı rahatlatabilmek. çünkü stres ve sıkıntı, sindirim sistemiyle oldukça alakalı. umarım herşey yoluna girer özlem. söylemesi kolay da yaşaması sıkıntı işte.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozlem

Çok
1 yıl 4 ay önce #11279 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Mide ve psikoloji konusunda yanıtlandı

ozlem Yazan:: Merhaba
Tam 2 senedir her gün yediklerimden bagımsız olarak mide ağrısı, yemek borumda ağrı, dilde yanma ,damakta yaralar ve gegirti gibi sorunlar yaşıyorum. 2 kez endoskopi oldum. İlkinde gastrit , ikincisinde de ise reflü dendi. Bu donem içerisinde bir seneye yakın farklı ppilar kullandım. Sonuc alamadım.

PPİ kullandığınız dönemde bile yakınmalarda hiç bir değişme olmadı mı? Yoksa PPİ kullandığınızda yakınmalar geçti, fakat ilacı kesince yakınmalar tekrar mı başladı?

Yemekten sonra 1-2 saat icerisinde başlayan ağrılarım için oneriniz nedir.

Ultrason, tomografi gibi görüntüleme yöntemleri kullanıldı mı?

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
1 yıl 3 ay önce #11294 Yazan: Efruh
Efruh tarafından Mide ve psikoloji konusunda yanıtlandı
Rabbim şifa versin Allah ım beterinden saklasın :(

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum