Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

1 YILDIR MİDEM BULANIYO YARDIM EDİN LÜTFEN

Çok
10 ay 4 hafta önce #11275 Yazan: Yiğit
Arkadaşlar 1 yıldır 24 saat midem bulanıyo gitmediğim doktor kalmadı yemeklerden sonra artan bir bulantı var özellikle çikolata veya kek gibi şeyler yiyince midem çıldırıyo

endoskobi sonuçlarım: gastrit+mide fıtığı

ağzıma acı su vs gelmiyo

psikolojik dediler 2-3 ay tedavi gördüm yine midem bulanmaya devam etti

1 hafta kadar antiasit ilaçları kullandım onunda bi faydası olmadı napabilirim durumum çok kötü işi bırakmak zorunda kaldım

çikolata yiyince çok daha fena oluyorum belki bu bilgi size ışık tutabilir

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
10 ay 3 hafta önce #11276 Yazan: freefa
freefa tarafından 1 YILDIR MİDEM BULANIYO YARDIM EDİN LÜTFEN konusunda yanıtlandı
Gecmis olsun yigit. Ben de eger bisey bulamadilarsa psikolojik oldugunu düşünüyorum. Ama reflü ve gastrit de yapar bulanti sikayetini. Ama sürekli olması normal mi onu bilemiyorum. Devam ederse psikiyatri dene bir de olmazsa. Ve de çikolata kek yememeye ozen göster. Reflü, çikolatayı sevmez pek.

Çok
10 ay 2 hafta önce #11280 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından 1 YILDIR MİDEM BULANIYO YARDIM EDİN LÜTFEN konusunda yanıtlandı

Yiğit Yazan:: Arkadaşlar 1 yıldır 24 saat midem bulanıyo gitmediğim doktor kalmadı yemeklerden sonra artan bir bulantı var özellikle çikolata veya kek gibi şeyler yiyince midem çıldırıyo
endoskobi sonuçlarım: gastrit+mide fıtığı

Bir yıldır 24 saat devam eden bulantıda psikolojik faktörleri ön planda düşünmek gerekir.
Çikolata safra kesesi sorunları için önemli bir tetikleyicidir.
Acaba Ultrason çekilmiş miydi?

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
10 ay 1 hafta önce #11281 Yazan: Yiğit
Yiğit tarafından 1 YILDIR MİDEM BULANIYO YARDIM EDİN LÜTFEN konusunda yanıtlandı
evet çekildi ultrasonda temiz hocam

sürekli şişkinliğim var çok zayıf olmama rağmen karnım aşırı derecede şiş hasta olmadan önce kabızlığım yoktu kabızlıkta mevcut acaba ibs miyim diyede düşünüyorum ibs de mide bulantısı şikayetleri olurmu acaba

Çok
9 ay 4 hafta önce #11282 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından 1 YILDIR MİDEM BULANIYO YARDIM EDİN LÜTFEN konusunda yanıtlandı

Yiğit Yazan:: ibs de mide bulantısı şikayetleri olurmu acaba

İBS'de karın ağrısı, hastasına göre kabızlık, ishal veya ishal kabızlık periyodları gibi yakınmalar daha çok görülür; hiç olmaz denemez ama tek başına bulantı alışılmış yakınma değil.
Zayıflık, şişkinlik gibi bulgular aklıma Çölyak hastalığını getirdi. olasılık düşük olsa da, bu yönde bir değerlendirme yapmakta da yarar var.
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
9 ay 1 hafta önce #11293 Yazan: Efruh
Efruh tarafından 1 YILDIR MİDEM BULANIYO YARDIM EDİN LÜTFEN konusunda yanıtlandı
Merhaba yiğit geçmiş olsun.mide koruyucu yu iki ay düzenli kullan.
Geçen yıl Nisan ayında boğaz reflüsne yakalandığımda kabus gibi bir mide bulantısı yaşadım.iki ay pek biRşey yiyemedim.şimdide bulanıyor fakat yemek yedirmeyecek kadar değil.çok yiyememe rağme biraz kaçırsam bulantı başlıyor.hatta ağzım dolu iSe çıkarıyorum mideyi zorlamıyım kusmayım diye.gaz da midemi bulandırıyor.Geğirince rhatlıyorum

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum