Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

1 YILDIR MİDEM BULANIYO YARDIM EDİN LÜTFEN

Çok
10 ay 1 hafta önce - 10 ay 1 hafta önce #11296 Yazan: Yiğit
Yiğit tarafından 1 YILDIR MİDEM BULANIYO YARDIM EDİN LÜTFEN konusunda yanıtlandı
mesajınızı tam olarak anlayamadım hocam tane tane anlatsanız keşke

benim 24 saat midem bulanıyor boşkende yemekten sonrada yemekten sonra dahada artıyo

sizin boğaz reflünüz olduğunda 24 saatmiydi bulantınız geçtimi geçtiyse nasıl geçti

mide koruyucu benim mide bulantımı artırıyo

bende boğaz reflüsü olması imkansız çünkü ne yukarı çıkma var ne acı su var ne yanma var
Son Düzenleme: 10 ay 1 hafta önce Düzenleyen:Yiğit

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
10 ay 1 hafta önce #11297 Yazan: Efruh
Efruh tarafından 1 YILDIR MİDEM BULANIYO YARDIM EDİN LÜTFEN konusunda yanıtlandı
Daha açık nasıl anlatabilirim ki?
kişiden kişiye değişir diyebilirim.çünkü benim boğaz reflüsüne çevirdiğinde bu sorunu yaşadım.geğiremeyince çok bulanıyor midem rahatsız ediyor. zaten reflü hastalarında görülen bir durummuş mide bulantısı.

Sende reflü yok ise gastrit ve mide fıtığı bulantıya sebep olur mu bunu öğrenmek gerekir.
mide ilacı bulantımı artırıyor demişsin.acaba mg fazla gelmiş olabilir mi?bi tanıdığım 40 mg fazla gelmişti mg düşük ilaç aldı.onun dışında psikolojik olabilir.safra da olabilir.

Benim İki ay sürekli gece gündüz bulanıyordu.mide bulantı hapı, gaviscon ve mide koruyucu kullandım.hemen geçmedi.iki ay sürdü hemen mucize olmadı malesef.tam 1 yıl 4 ay oldu boğaz reflüsü olalı ve sıkıntı yaşıyorum hala.

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Çok
10 ay 1 hafta önce #11298 Yazan: Yiğit
Yiğit tarafından 1 YILDIR MİDEM BULANIYO YARDIM EDİN LÜTFEN konusunda yanıtlandı
şuan bulantınız yok değilmi ?

30 mg içiyorum mide koruyucu lansor denedim bulantı arttı , pantpas içtim kusuyordum

safra varmı nasıl anlıcam

psikolojik diyo doktor çünkü 1 senedir 1 kez bile kesilmedi

Çok
10 ay 1 hafta önce #11299 Yazan: freefa
freefa tarafından 1 YILDIR MİDEM BULANIYO YARDIM EDİN LÜTFEN konusunda yanıtlandı
tekrar geçmiş olsun yiğit. ben bi taraftan psikolojik olabileceğini düşünüyorum senin bu durumunun. safra olup olmadığını endoskopiyle baktıklarında görürler. ya da bunun için farklı testler yapıyorlar bazı aletlerle. benim en yakın arkadaşımın da sürekli mide bulantısı başlamıştı son zamanlarda. öncesinde çektirdiği endoskopide gastrit demişlerdi. aradan 2 yıl geçtikten sonraki endoskopisinde de mideye safra aktığını söyledi doktor. bunlardan biri de olabilir. mide ilacını kullanırken cok fazla sorun yaşamıyor. ama senin sürekli oldugundan bu durum psikolojik olma ihtimali yüksek. istersen bi psikiyatriye görün yiğit. belki ordan fayda görebilirsin.

Çok
10 ay 1 hafta önce #11300 Yazan: Yiğit
psikiyatri doktoruna gittim

8 yıldır midesi bulanan biri varmış antipiskotik ağır bi ilaç vermiş ve adam iyileşmiş

mesela bilgisayar oyunu oynadığımda veya stresim arttığında bulantımda artıyo

Çok
10 ay 1 hafta önce - 10 ay 1 hafta önce #11301 Yazan: Efruh
Efruh tarafından 1 YILDIR MİDEM BULANIYO YARDIM EDİN LÜTFEN konusunda yanıtlandı
Yaşın kaç?bilgisayar oyunu oynadığına göre çok gençsin.boyun düzleşmesi de mide bulantısı yapar.ayrıca stresin arttığında yaşıyorsan psikolojik olma ihtimali yüksek.panik atak gibi.

Zaten var olan bir mide rahatsızlığında stres olunca daha da artıyor bulantı ve yanma.kusma dahi yaşanabilir.
(bknz :çocuklar duymasın selami)

Gastrit ve boyun fıyığı düzleşme var. Bulantı var ama rahatsız etmiyor alıştım.eper geğiremezsem ve mide sinyal verdiği halde yiyorsam bulanıyor.doymadan kalkıyorum sofradan.

Öncelikle oyunlara bi süre ara ver.seni strese sokan şeylerden uzak dur.yemene dikkat et ve bi süre takip et kendini.eğer devam ederse mutlaka psikolojik destek al.

İlk yakalandığımda genel cerrah psikolojik deyip göndermişti fakat ben vücudumun bana sinyal verdiğini biliyordum.vücuduöu tanıyordum.dahiliye doktoruna gittim durumu anlattım.bana psikolojik olmayacağını bi sorun olduğunu söyledi.evet hamile olmadığıma göre boğaz reflüsü olmuştum.öyle böyle değildi mide bulantılarım.tabi yemek yiyemeyince kalbim kuş gibiydi ve tansiyonumda yükselmişti.

Bazı yiyecekler de denedim o dönem.iyi gelen de oldu.

Yazdıklarımı okumuşsundur o zamanlar.ölmeyi bile diledim evlatlarıma sarılıp ağlıyordum artık.şimdi de bulantılarım var ama eski boyutta değil.
Aşırı stres olduğumda kusacak gibi bulanıyor başım dönüyor.
yediklerime dikkat etmediğimde bulanıyor.
Çok yediğimde ve geğiremdiğimde bulanıyor.(geğirmem aşırı değil belirtmek isterim)

Ben bu hastalığa yakalanma sebebim ilk strestir.doğumdan hemen sonra oldu gastrit ve reflü.
geeçn yıl ise balık yağı ve guenzim g hapı ile bu duruma geldim boğaz reflüsü oldum.kısaca var olan rahatsızlığım alevlendirdi ilerledi.
şimdi artık herkese balığın kendisini tüketin ve takviye yerine mevsiminde sebze meyve yiyin diyorum.

Başka sorun var ise yardımcı olabilirim.nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama imkanın var ise detaylı baktır.o dönem benim imkanım yoktu.sonra imkanım oldu baktırdım fakat ilerleme kaydedemedim.mide koruyucuya devam.
başka rahatsızıklarım çıktı başka tedaviler gördüm.
İlaç şuanda benim için nimet.

Tekrar ve üstüne basa basa söylüyorum mide bulantılarım öyle kötüydü ki kafamı kaldıramıyordum yastıktan.
Beslenmen, yaşam tarzın,yediklerin, stresli yaşam v.b mide de etkisi çok.

Mide ilacını ne kadar süre kullandın?

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....
Son Düzenleme: 10 ay 1 hafta önce Düzenleyen:Efruh

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum