Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

reflu-endeskopi

Çok
5 ay 1 hafta önce #11323 Yazan: zeynep
zeynep konuyu yanıtladı: reflu-endeskopi
Hocam ağrılı yutmam var peki bu normal mi reflü hastalığında ve sadece köprücük kemiğinin bulunduğu kısımda bu ağrı

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 ay 1 hafta önce #11324 Yazan: zeynep
zeynep konuyu yanıtladı: reflu-endeskopi
Freefa çok teşekkür ederim beni bilgilendirip yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler nedense psikolojimi bozdu bu hastalık geleceğe dair olan kuramiyirm resmen sizn eski şikayetlerinizi nelerdir ve ne kadar sürdü öğrenebiirmiym

Çok
5 ay 1 hafta önce #11325 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer konuyu yanıtladı: reflu-endeskopi

zeynep Yazan:: Hocam ağrılı yutmam var peki bu normal mi reflü hastalığında ve sadece köprücük kemiğinin bulunduğu kısımda bu ağrı

Ağrılı yutma reflüye bağlı yemek borusunda belirgin tahriş olursa görülebilen bir şey. Fakat Sizde endoskopide o kadar belirgin bir sorun olmadığı ifade edilmişti.
Ben kendi pratiğimde endoskopide bu tarz bir yakınmayı açıklayacak bulgu saptayamazsam, ilaçlı yemek borusu filmi (özofagus pasaj grafisi) çektirerek biraz daha bilgi toplamaya çalışıyorum.
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
5 ay 1 hafta önce #11326 Yazan: taner
taner konuyu yanıtladı: reflu-endeskopi
Foruma hastalik şikayetlerimizi nereye yaziyoruz bilgi verirseniz sevinirim

Çok
5 ay 1 hafta önce #11329 Yazan: Efruh
Efruh konuyu yanıtladı: reflu-endeskopi
Çok geçmiş olsun zeynep.kendi şikayetlerimden yola çıkarak yardımcı olmaya çalışacağım.

-Reflü kulağımda, genzimde kaşıntı yanma yapıyor.başımda ağrı yapıyor basınç hissi oluyor.yediklerime dikkat etmezsem.
-Mide sistemi bozulunca kendini kötü hissetmen normal.psikolojik olarakta etkiliyor ağrı, yanma,yiyeceklerin geri gelmesi vb şikayetke.onun yanı sıra psikolojik sorunlarda mide sindirim sistemini etkiler.
-İlk reflüm ilerlediğinde su içsem yanıyordum.(içtiğin zamanda önemli yemek öncesi, sonrası, arası gibi)koray hocam iki ay düzenli kullanımda etki edeceğini söylemişti.(hocam yanlışım var ise düzeltin)
Pes etme sabırla kullan.
-Son gittiğin doktor 40 günlük ilaç ne ialcı verdi?antibiyotik gibi birşey mi?helikopter mi çıktı?
-6. Soruyu anlamadım neyi tutarken ağrı oluyor.?
-Ben ilk reflü olduğumda aşırı mide bulantısından yemek yemek istemiyordum.aynı gebeler gibi bulantıdan kafamı kaldıramıyordum.başımda dönüyordu bu yüzden yemek yemek istemiyordum.
Eğer şikayetlerinden dolayı değilse kesinlikle psikolojik.

Şundan kesinlikle eminim reflü gastrit mide dışında vücutta baş dönmesi, uyku hali, kulakta basınç, kaşıntı, başta ağrı, nefes almakta sıkıntı,mideden omuza doğru ince çakma gibi sızı,sırt ağrısı ve aklıma gelmeyen birkaç şikayet daha yapıyor.

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Çok
5 ay 1 hafta önce #11336 Yazan: freefa
freefa konuyu yanıtladı: reflu-endeskopi
Merhaba Zeynep. Ben 1 buçuk yıl önce ameliyat oldum. Reflü ve mide fıtığı. Benim sikayetlerim ağzımda acılık, göğüste sıkışma ve yanma, son zamanlarda ciğerlerimi çıkaracak derecede öksürükler, boğazda yabancı cisim var hissi... Benim de psikolojim oldukça bozulmuştu. Hiç geçmicek korkusunu yaşadım uzun süre. Ameliyat sonrası psikiyatriye gittim. Biz süredir ilaç kullanıyorum ve inan çok şükür ki iyiyim. Ameliyatın getirdiği ufak yan etkileri yaşıyorum ama çok çok şükür. Bence git bı psikiyatriye inan farkettirecektir. O moral bozukluğunu ve o korkuları çok iyi bilirim yaşadım çünkü. Ama inan geciyo. Adım atmak önemli
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Efruh

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum