Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

geniz akıntısı ve reflü

Çok
4 ay 1 hafta önce #11334 Yazan: Efruh
Efruh konuyu yanıtladı: geniz akıntısı ve reflü
Şunu da eklemek istiyorum hala reflü yakınmalarını hafifletecek çareler ve çözümler arıyorum.

Tamamen geçirecek bir mucize nin olduğuna henüz inanmıyorum.

Mide koruyucudan fayda görüyorum.

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 ay 1 hafta önce #11335 Yazan: Efruh
Efruh konuyu yanıtladı: geniz akıntısı ve reflü
Nefes alırken midemden gurultu gibi bi ses geliyor demişsin.

Yemek borunda yada midede olan gaz gurultusu mu?geğirince geçiyormuydu?(midede oluşan gurultu gibi)

Bahsettiğin Gurultu gibi sesten sonra gıcık yapmış gibi öksürme isteği ve balgam geliyor muydu???

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Çok
4 ay 1 hafta önce #11341 Yazan: kerem
kerem konuyu yanıtladı: geniz akıntısı ve reflü
hocam kuru öksürük danıştığım bir doktora göre viral oluyormuş.burada farenjit durumuna bakmakta da fayda var.

hocam sanırım endoskopi sonrası da şikayetleri artanlar oluyor.ben mesela onlardan biriyim.tanıdığım bir doktorda endoskopi çok zorda kalmadıkça yaptırma demişti.mesela benim endoskopiden önce göğzümde hiç ağrı yok iken şimdi endoskopiye bağlı göğüs ağrım gelişti.eskiden de reflüm vardı ama göğsümü rahatsız etmezdi.

Çok
4 ay 1 hafta önce #11342 Yazan: kerem
kerem konuyu yanıtladı: geniz akıntısı ve reflü
zeynep antidepresan kullandın mı hiç?panik atak gastrit atağına yol açmış olabilir.stres gasritin önemli bir nedenidir.

Çok
4 ay 5 gün önce #11353 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer konuyu yanıtladı: geniz akıntısı ve reflü

kerem Yazan:: hocam kuru öksürük danıştığım bir doktora göre viral oluyormuş.burada farenjit durumuna bakmakta da fayda var.

Elbette. Yakınmalar reflüyü düşündürmüyorsa, yapılmış tetkiklerde reflü lehine bulgu ortaya konamazsa, reflü tedavisinden yarar görmezse kişi, akciğer veya üst solunum yolu problemleri, KBB problemleri, olası alerjik problemler mutlaka gözden geçirilmeli.

hocam sanırım endoskopi sonrası da şikayetleri artanlar oluyor.

Geçici, bir kaç gün süren boğaz ağrıları olabilir. Bir kaç hastamda mide ağrısında artış gördüm, acaba biyopsi yerleri mi etkilendi diye yorum yapmaya çalıştırm. Ama kalıcı olarak yakınmalarda artış olan hasta aklıma gelmiyor.

ben mesela onlardan biriyim.tanıdığım bir doktorda endoskopi çok zorda kalmadıkça yaptırma demişti.

Zaten prensip olarak invaziv (bir cihazın kullanıldığı ve hastanın vücuduna bir şeyler yerleştirilerek yapılan işlemler: sonda takılması, kas içi enjeksiyon, tabii ki endoskopi vb) işlemleri gerekli olmadıkça yapmamak, iş olsun diye yapmamak lazım.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum