Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

mantar ilaçları ve gastrit

Çok
10 ay 2 hafta önce - 10 ay 2 hafta önce #11403 Yazan: kerem
mantar ilaçları ve gastrit, kerem tarafından oluşturuldu
arkadaşlar merhaba,ara sıra öğrendiğim bilgiler ile karşınıza çıkıyorum.geçen günlerde istanbulda iç hastalıkları profesörü bir hocamıza muayane oldum.gastrit için ilaçlar yazdı.sonrada bir kaç şey konuştuk.bunlardan biri mantar ilaçları.eğer bir kişide gastrit varsa doktoru ona mantar ilacı verirse mide kanamasına kadar giden bir sorun ortaya çıkar dedi.yani mantar ilaçları mide asitini kullanarak çalışır dedi.siz asit miktarını yükselttiğiniz zaman gastritte artar dedi.tabi bu da daha fazla sorun açarmış.

ayrıca sürekli ppı kullanmak demir emilini azaltır dedi.çünkü demir emilimi için asitin salgılanması gerekiyormuş.kronik demir eksikliği olanlar yemeklerinde bolca limon ve sirke kullansınlar dedi.tabi bu dediği gastrit ve reflüsü olmayanlar için geçerli.çünkü doğuştan demir eksikiği çeken insanlar var.
Son Düzenleme: 10 ay 2 hafta önce Düzenleyen:kerem

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
10 ay 2 hafta önce #11407 Yazan: Efruh
Efruh tarafından mantar ilaçları ve gastrit konusunda yanıtlandı
Merhaba kerem.Korktum açıkcası.çünkü mantar illaki yaşıyoruz.antibiyotiklrr de mantar yapıyor.su değişikliği yada başka bir nedenden dolayı mantar olabiliypruz.napıcaz biz şimdi?

Doktor melhem in yanında illaki hap ta vericek nolucak o zaman? Gel de kafayı yeme.zaten mide kanaması geçirir miyim diye düşünüyordum şimdi iş haplarla kolaylaştı.
Ben haplardan kaçtıkça beni buluyor.

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Çok
10 ay 2 hafta önce #11413 Yazan: kerem
kerem tarafından mantar ilaçları ve gastrit konusunda yanıtlandı
hap kullanmayacaksın.lokal sürülen merhemlerden kullanacaksın.yoksa daha kötü olursun.mantar olmamak için sürekli kuru olmak lazım.banyondan çıkınca bedenin her yerini fön makinası ile kurutmak gerekiyor.

Çok
9 ay 1 hafta önce #11462 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından mantar ilaçları ve gastrit konusunda yanıtlandı
Merhaba,
Tıpta ilaç tedavisinde ana prensip, uygun yerde, zamanda uygun ilacı kullanmak ve gerekli ise kullanmak.Tabii ki ilaçların bazı olası yan etkileri var. Kar zarar hesabı yapılarak tedavi düzenlemek gerekiyor.
Örneğin dirençli olmayan vajinal mantar tedavisinde genelde 7-10 günlük tablet tedavisi yeterli oluyor ve pek sorun olmuyor.
Ama yoğun bakımda yatan ve akciğerinde mantar topu olan bir hastaya, ya mide kanaması olursa korkusuyla mantar tedavisi yapılmaması düşünülemez, gerekirse haftalarca damardan tedavi yapılabilir.
Biz pratikte mantar ilaçlarının olası karaciğer yan etkilerinden daha çok çekiniriz.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum