Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

İlaca Yanıt Vermeyen Safra Reflüsü

Çok
2 hafta 3 gün önce #11491 Yazan: Ezgi D.
Ezgi D. konu oluşturdu: İlaca Yanıt Vermeyen Safra Reflüsü
2 ay önce başladı geçmeyen mide bulantım. Doktora gittiğimde önce ppi ve talcit ve motilium kullandım. Rahatlar gibi oldum derken tekrar yoğunlaştı, doktor bir daha, farklı marka ppi verdi. Yetmedi; mide bulantısı, hiçbir şey yiyememe, göğüste yanma, ekşime... mide ile ilgili sayabileceğimiz her türlü şikayet baş gösterdi. :( Sonra endoskopi yapıldı ve safra reflüsü olduğunu söyledi doktor. Lansor, Ursofalk, Antepsin kullanmaya başladım, 2 aydır kullanıyorum, maalesef sadece biraz rahatlattı. Artık mutfağı görmek istemiyorum, görev gibi yemek yiyorum, bunaldım bu durumdan. Ayrıca şu an için bulunduğum yer mahrumiyet bölgesi ve doktor seçeneğim de yok. Burada gittiğim doktor benden bu kadar der gibi konuştu. "Ameliyat yapalım diyen doktor olabilir, ben tavsiye etmem" dedi. Fiziksel değişikliklerin bazen iyi geldiğini söyledi ve hamile kalmamı bile önerdi.

Şimdi ben bu duruma mahkum muyum? 28 yaşındayım ve bu duruma alışabileceğimi sanmıyorum. Psikolojimi de kötü etkiliyor.

Ameliyat dışında bir çözümü yok mudur, deneyebileceğim bir yol, yöntem?
Örneğin stretta gibi bir yöntem uygulanabiliyor mu acaba?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 hafta 2 gün önce #11492 Yazan: Efruh
Efruh konuyu yanıtladı: İlaca Yanıt Vermeyen Safra Reflüsü
Çok geçmiş olsun ezgi.hem yaşadığın sağlık sorunu yüzünden hemde bulunduğun bölgeden dolayı çaresizliğini çok iyi anlıyorum.
İnşallah şifanı bulursun.

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Çok
1 hafta 16 saat önce #11494 Yazan: kerem
kerem konuyu yanıtladı: İlaca Yanıt Vermeyen Safra Reflüsü
belki gastrit vardır.o da yapabilir.

Çok
1 hafta 14 saat önce #11495 Yazan: Ezgi D.
Ezgi D. konuyu yanıtladı: İlaca Yanıt Vermeyen Safra Reflüsü
Safra sürekli geri kaçtığı için mide dokusu tahriş olmuş zaten, yani gastritim var

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum