NISSEN AMELIYATI SONRASI SORUNLAR

Çok
5 yıl 9 ay önce #11703 Yazan: mesut
mesut tarafından NISSEN AMELIYATI SONRASI SORUNLAR konusunda yanıtlandı
Hocam ameliyatı yapan hocamız genel cerrahi uzmanı ve genelde obezite amelıyatları yapıyor günde 6 ameliyat falan, çok yoğun yanına gittim ve işin doğrusu benım bu olumsuz zahmetli sürecımı tetkıklerle ayırt etmek ıcın ayıracak bır zamanı olmadığı izlenımını bana her hali ile belli etti. o yüzden size danıştım. yarın inşallah sargının durumunu görebilmek adına bir baryumlu film çektireceğim hocam bende röntgen teknısyenıyım bu arada.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 9 ay önce #11704 Yazan: mesut
Elazığda yaşıyorum hocam ayrıca sizinde önerinizle ph metri ve empedans yaptırmak istedım ama ne fırat üniversitesinde ne medikalparkta nede malatyadaki turgut özal tıp merkezınde bıle bu tetkık yapılmıyor.

Çok
5 yıl 9 ay önce #11705 Yazan: mesut
Hocam gerçekten nasıl iyileşme olmaz anlamıyorum yani en fazla %10 - 15 bir düzelme var halimde. zaten benim reflüm 3-5 günde bir atak yapan bir reflüydü. postop 3 ayki dönemdeki tek fark ise bu atak aralıklarının 10 güne falan uzaması. şimdi 10 günde bir sert reflü atakları oluyor ama olduğunda da ağza su gelemsi öksürtmesi göğüs ağrısı ve sırt ağrısı eski ne varsa hepsi yine var. o yüzden sordum bir kaç ay içinde bir düzelme hala beklenebılır mı? yada ben şimdiden artık başlasam mı kaçak hala neden var diye?

Çok
5 yıl 9 ay önce - 5 yıl 9 ay önce #11706 Yazan: mesut
Hocam baryumlu film çektim. Siteye grafilerin esimlerini koymak istiyorum hatta baryumun özefagustan geçişi ve aynı zamanda mideye geçişi esnasında çekilmiş bir videoda mevcut elimde. Bunu görebilmeniz için siteye nasıl yükleyebilirim?
Son düzenleme: 5 yıl 9 ay önce Düzenleyen:mesut

Çok
5 yıl 8 ay önce #11707 Yazan: Huseyin Basbug
Huseyin Basbug tarafından NISSEN AMELIYATI SONRASI SORUNLAR konusunda yanıtlandı
Merhaba, bu konuyu ben acmistim. Suan ameliyat oldugumdan beri 1 yili doldurdum. Ilk baslarda cok memnundun fakat yaklasik 5 aydir bana yutkunurken gucluk, sanki bogazimda bir cisin varmis hissi geri geldi. Endiskobi yaptirdim ve de ozofajit ve bogaz redlun oldugu bunun sebebininde ameliyattan sonra duzensiz beslenme oldugunu gordum. Bu normal mi? Suan iki ay kullanacagim ppi ilaclarina basladim. Ve birde herkes ameliyat sonrasi kusamama gegirememe problemlerinden bahsetmis, ben birdefa midem bozuldugunda rahat bir sekilde kustum ameliyattan 5 ay sonra, ve de gegirme bende hic sorun olmadan devam ediyor. Ameliyat olmama ragmen duzensiz beslenmeye dayali ozofajit ve bogaz reflusu olmasi normal mi? Cevabiniz icin tesekkurler simdiden

Çok
5 yıl 8 ay önce #11709 Yazan: mesut
Hocam yeni bir endoskopide çektim bununda cd si elimde mevcut.

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena forum