NISSEN AMELIYATI SONRASI SORUNLAR

Çok
3 ay 4 hafta önce #11729 Yazan: Burak
Burak tarafından NISSEN AMELIYATI SONRASI SORUNLAR konusunda yanıtlandı
Dediğim gibi işin psikolojik olma boyutu da var bence sen hemen phmetre yaptır ve sonucuna göre gerekliyse psikolojik destek de al. Daha fazla kendini yıpratmanın bir manası yok.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 ay 3 hafta önce #11730 Yazan: Burak
Burak tarafından NISSEN AMELIYATI SONRASI SORUNLAR konusunda yanıtlandı
Ameliyatı olan arkadaşlar ameliyattan ne kadar süre sonra reflü yakınmalarından kurtuldunuz ? Bugün benim dokuzuncu günüm ve yemek borum feci şekilde yanıyor.

Çok
3 ay 3 hafta önce #11731 Yazan: Efruh
Efruh tarafından NISSEN AMELIYATI SONRASI SORUNLAR konusunda yanıtlandı
Arkadaşlar ameliyat olsanızda olmasanuzda ekmeği ve hamurlu gıdaları kesin.abur cubura yaklaşmayın.midenizde bağırsaklarınızda rahatlicak.sürekli acıkmicaksınız bile.hatta fazla kilolarınızdan da kurtulacaksınız.

Mevsiminde ve doğal beslenin.sürekli acıkmicaksınız bile.

Ayrıca eksikik değerlerinizi tamamlayın.

Ben aylar önce ilacı bıraktım.tabiki sıkıntılarım oluyor havalar serin olunca ama besinlerden kesinlikle etkilenmiyor midem çok şükür.

Boğaz reflüm ve gastrit im var yediklerim hep gırtlağımda.midem ağrısı,acısı tarifsiz.
Hep yediklerimiz yüzünden eziyet ediypruz vücudumuza.

Glisemik indeksine de dikkat edin.biz artık ailece buna dikkat ediyoruz.

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mesut

Çok
3 ay 2 hafta önce #11737 Yazan: Elif
Elif tarafından NISSEN AMELIYATI SONRASI SORUNLAR konusunda yanıtlandı
Merhaba arkadaşlar
Bana da endoskopi sonucu mide fıtığı reflü teşhisi kondu. Öncesinde çok rahatsız oldum midem sürekli yanıyordu. Şu anda öyle. Doktorum bana da ameliyat önerdi. Ancak burada ki yorumları okuduktan sonra daha fazla düşünür oldum. Cidden bu ameliyatı olup iyileşen yok mu hızlı bir şekilde. Bi de mesut yazdığın şeyleri okuyunca iyice tereddüt eder oldum. İnşallah iyi olmuşsundur.

Çok
3 ay 2 hafta önce #11738 Yazan: mesut
mesut tarafından NISSEN AMELIYATI SONRASI SORUNLAR konusunda yanıtlandı
Elif eskiye nazaran daha iyiyim. ameliyatın etkileri ve iyileşme süreci herkeste farklı olabiliyor.. bence mide fıtığıda varsa operasyon kaçınılmaz. şan bazen ameliyat olanlar hemen amelıyat sonrası ıyılesıyor, bazılarının 6 ayla 1 yıla yayılan bır ıyılesme surecı oluyor. zaman ,sabır ve umutsuz olmamak öenmeli diye düşünüyorum.

Çok
3 ay 1 hafta önce #11739 Yazan: freefa
freefa tarafından NISSEN AMELIYATI SONRASI SORUNLAR konusunda yanıtlandı
herkese merhaba. mesut kusura bakma. demişsindir nerelerde diye :) siteye giriş yapamıyordum. sorun yaşıyordum. hallettim ama sonunda. arkadaşlar. mesut, efruh bilir. 2 yıl oldu ben ameliyat olalı. ilk 6 ay kadar çok zorluk yaşadım. hiçbir şikayetim geçmemiş gibiydi. tekrar endoskopi, baryumlu test falan hepsini tekrar yaptırdım fakat hiçbirinde reflü görünmedi. işin psikolojik boyutuna döndüm sonra tabi. psikiyatriye yönlendirdiler beni. bir süre ilaç tedavisi gördüm. inanın faydası çok fazla oldu. şuan çok şükür iyiyim... biraz üstüne varmamak lazım galiba. sormak istediklerinize cevap veriririm seve seve :)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mesut

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum