NISSEN AMELIYATI SONRASI SORUNLAR

Çok
5 yıl 8 ay önce #11744 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından NISSEN AMELIYATI SONRASI SORUNLAR konusunda yanıtlandı

mesut Yazan:: 1) Mademki bu sargı normalden bile sıkı ki bende akalazya ihtimalinden bahsedilmiş bu asit kaçışının çok zor olmasını gerektirmez mi?

Teoride dediğiniz gibi.
Ama Sizin durumunuz hayat kalitenizi etkiliyor. Dolayısıyla Reflü açısından çok donanımlı ve tecrübeli bir merkezde değerlendirilmenizde yarar var.
Ege Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Kliniği en uygun adres gibi.
Prof. Dr. Serhat Bey ya da (yoğundur ulaşmak zor olabilir) Prof. Dr. Rukiye Hanım'dan randevu alabilirseniz sorununuzun en iyi şekilde değerlendirileceğine eminim.
Prensipte özofagusta impedans ve motilite incelemesi yapılması gerektiği kanısındayım.
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: mesut

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 7 ay önce #11769 Yazan: mesut
mesut tarafından NISSEN AMELIYATI SONRASI SORUNLAR konusunda yanıtlandı
Hocam ameliyat olalı tam 5 ay oldu. Artık hiç acı ekşi su gelmiyor ağzıma, yanmada yok, ama yutkunma zorlugu çekiyorum hala. Yiyecekler özellikle sıvılar 35-40 saniye gecikme ile mideme geçiyor. Bu durum bazen ağrılı yiyecek geçişine bazen ise reflü benzeri bir göğüs sırt ağrısı yapıyor ama reflü olmadığı gayet açık. Önceki sayfalarda özefagografi raporumdada akalazya ihtimalinden bahsedilmiş hocam. bu aşamadan sonra ne yapılabilir? 5 ay yutkunma probleminin geçmesi için yeterli biz zaman mı? Yoksa hala geçişin biraz daha rahatlama ihtimali olan beklenilbilir bir zaman diliminen bahsedebilir miyiz?

Çok
5 yıl 6 ay önce #11780 Yazan: Koray Tuncer

mesut Yazan:: Hocam ameliyat olalı tam 5 ay oldu. Artık hiç acı ekşi su gelmiyor ağzıma, yanmada yok

Yani reflü yakınmalarınız geçmiş, ameliyat bu anlamda gereken sonucu vermiş.

ama yutkunma zorlugu çekiyorum hala. 5 ay yutkunma probleminin geçmesi için yeterli biz zaman mı?

Bence yeterli bir zaman.
Akalazya ayırıcı tanısı için manometri önermiştim. Yapıldı mı?
Geçmiş olsun.

Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
5 yıl 6 ay önce - 5 yıl 6 ay önce #11783 Yazan: mesut
Hocam Elazığdan Samsuna gittim manometri Elazığda olmadığı için. Ng yi tolore edemedim, iki kez denediler ama yaptıramadım. Hep öğürme kusacakmış gibi bir durum oluştu. Elim boş, sonuç alamadan döndüm memlekete. :(
Son düzenleme: 5 yıl 6 ay önce Düzenleyen:mesut Neden: Harf hatası

Çok
5 yıl 6 ay önce #11785 Yazan: Koray Tuncer

mesut Yazan:: Hocam Elazığdan Samsuna gittim manometri Elazığda olmadığı için. Ng yi tolore edemedim, iki kez denediler ama yaptıramadım. Hep öğürme kusacakmış gibi bir durum oluştu. Elim boş, sonuç alamadan döndüm memlekete. :(

Hımmmm. Kötü olmuş...:cry:

www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
5 yıl 6 ay önce #11789 Yazan: mesut
Hocam Selamlar. Hocam haftaya Ankara Gazi Üniversitesi hastanesinde bir kez daha deneyeceğim manometriyi. Eğerki bir disfaji tesbit edilir ve balon dilatasyona ihtiyaç duyulursa bu fundiplikasyonun dikişleri için riskli midir?

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena forum