NISSEN AMELIYATI SONRASI SORUNLAR

Çok
5 yıl 4 ay önce #11797 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından NISSEN AMELIYATI SONRASI SORUNLAR konusunda yanıtlandı

mesut Yazan:: Peki hocam manometri yapmadan bana teşhis koyabilirler mi sizce?
Çünkü bu testi yapamadığım artık aşikar.

Bilemiyorum.
Bu test sırasında öğüren tek kişinin Siz olmadığını düşünüyorum. Pratik tecrübeleri fazladır ve mümkün olan çözümü üretmek için ellerinden geleni yapacaklardır.
Eski kötü deneyimlerinizi anlatırsınız, ona göre önlem almaya çalışırlar.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: mesut

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 4 ay önce - 5 yıl 4 ay önce #11798 Yazan: Ahmet
Ahmet tarafından NISSEN AMELIYATI SONRASI SORUNLAR konusunda yanıtlandı
Merhaba bundan 1 sene önce önce endoskopi raporumda yaklaşık 3 cmlik hiatal herni ve gastirt e rastlandı midemde, o süreden sonra çeşitli ilaçlar kullandım fakat pek bir faydası olmadı son zamanlara doğru daha çok artan şikayetler yüzünden surp pirgiç hastanesinde genel cerrahi uzmanı doktor nadir adnan hacim’e gittim şikayetlerin ortadan kalkması için 360 derece nissen ameliyatını olmam gerektiğini söyledi tabi bundan önce ph metre ve manometre ölçümünü yaptırmamı istedi yaptırdım sonuçları götürdüm ve ameliyat oldum. Ameliyat olalı 2 ay oldu fakat eskiden yiyemediğim yiyecekleri yedikten sonra hafif öksürüğüm ve bulantılarım oluyor ameliyattan sonra oldukça iyiydim fakat katı yiyeceklere geçtikten sonra hafif hafif bulantılarım oluyor ve hafif öksürükler aynı zamanda bogazımda bir gıcık hissi var çikolata kahve gibi yiyeceklerden sonra genizde yanma da mevcut bu durum için görüşünüz nedir teşekkürler.
Son düzenleme: 5 yıl 4 ay önce Düzenleyen:Ahmet Neden: Eksik bilgi

Çok
5 yıl 4 ay önce #11799 Yazan: mesut
mesut tarafından NISSEN AMELIYATI SONRASI SORUNLAR konusunda yanıtlandı
Hocam muhakkak ki bu test sırasında tek öğüren kişi ben değilim. Ama bu ikinci kez oldu Elazığ'dan kalkıp Samsun ve Ankara'ya gitmeme ve her iki şehirde de birkaç kez denenmesine rağmen tolore edemedim ve testi gerçekleştiremedik. Hoşgörünüze sığınarak asıl sormak istediğim şu: Akalazya var ise bu manometrik test yapmadan sadece baryumlu özefagografi ile teşhisi koymak tek başına yeterli değil midir? Tek başına özefagografi yanıltıcı olabilir mi?

Çok
5 yıl 4 ay önce #11800 Yazan: Koray Tuncer
[quote="mesut" post=11799Akalazya var ise bu manometrik test yapmadan sadece baryumlu özefagografi ile teşhisi koymak tek başına yeterli değil midir? Tek başına özefagografi yanıltıcı olabilir mi?[/quote]
Akalazya tanısı için yemek borusu alt uç basıncının ölçülmesi ve yemek borusu boyunca belli bir koordinasyon haline oluşan hareketlerin olmadığının gösterilmesi lazım.
Siz reflü operasyonu da geçirmiş olduğunuz için salt grafiden tanı konmasının pratikte güç olacağı kanısındayım.
Geçmiş olsun.

Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: mesut

Çok
5 yıl 4 ay önce #11801 Yazan: Koray Tuncer

Ahmet Yazan:: ameliyattan sonra oldukça iyiydim fakat katı yiyeceklere geçtikten sonra hafif hafif bulantılarım oluyor ve hafif öksürükler aynı zamanda bogazımda bir gıcık hissi var çikolata kahve gibi yiyeceklerden sonra genizde yanma da mevcut bu durum için görüşünüz nedir teşekkürler.

Doktorunuzun bu konudaki yorumu nedir.
Geçmiş olsun.

www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
5 yıl 4 ay önce #11802 Yazan: mesut
mesut tarafından NISSEN AMELIYATI SONRASI SORUNLAR konusunda yanıtlandı
Peki hocam bu manometrik test illa burundan girilerek mi yapımak zorunda? Ağızdan girilerekte yapılamaz mı?

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena forum