Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

NISSEN AMELIYATI SONRASI SORUNLAR

Çok
2 ay 2 hafta önce #11667 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından NISSEN AMELIYATI SONRASI SORUNLAR konusunda yanıtlandı

mesut Yazan:: yutma güçlüğü gibi?

İlk 1-2 ay kural gibidir. Genelde görülür.
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 ay 2 hafta önce #11668 Yazan: Koray Tuncer

mesut Yazan:: ameliyatı yapan hoca artık zor geğireceksin demişti ve şişkinliğin çok olacak demişti. oysa ben rahatlıkla geğiriyorum ve şişkinliğim yok denecek kadar az. takılmalarda 1 ay dolmamasına rağmen bayağı azaldı.

İlginç.

takılmalarda 2-6 ay kadar olmalıydı diye biliyorum.

Genelde 2. ayda azalır; 6 aya uzaması pek beklenmez.

bir asit kaçak testi asit ölçümü yapmayı düşünüyorum. bu reflünün devam edip etmediğini gösterecektir diye düşünüyorum.

Mantıklı.

Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
2 ay 2 hafta önce #11669 Yazan: Koray Tuncer

kerem Yazan:: mesut ameliyattan sonra 3-6 ay arası ppı kullanman gerekiyor.bunu tüm doktorlar veriyor.sen kullanıyormusun?

Yakınmaları olan hastalara verilmesi düşünülebilirse de, böyle bir kural yok. Özünde, operasyon hastayı ilaçtan kurtarmak için yapılıyor.

www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
2 ay 2 hafta önce #11670 Yazan: Koray Tuncer

freefa Yazan:: Evet ben de farkettim. Önceden çok yorum yapan olurdu. Koray hoca dahil.

Kişisel işler, çocuğun sınavlarına göz kulak olma vb nedenler biraz takip eksikliğine sebebiyet veriyor. Özür diliyorum.

www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
2 ay 2 hafta önce #11671 Yazan: Koray Tuncer

mesut Yazan:: tam 13 gün falan hiç reflü olmadım freefa ama iki gündür yine sırt ağrısı ve göğse vuran ağrı ağzımda sulanma başladı. 2 ay oluyor tam ameliyat olalı. acaba bu 6 ay geçme olayında nasıl bir sihir var ki bunlar kayboluyor ? :) ayrıca yutma problemımde var. takılmada hala var.

Sevgili mesut,
Yeni opere olmuş birinin siteye çok katkısı olacağını düşünüyorum. Tabii ki operasyon sonrası her şey hızla düzelse çok daha güzel olurdu. bazı sorunların devam etmesi can sıkıcı.
Öncelikle merak ettiğim operasyonu yapan meslektaşımızın yakınmalarınla ilgili yorumu nedir?
Mevcut yakınmalarının ayırıcı tanısı için endoskopi, manometri, pH-metri veya tercihan impedans, baryumlu özofagus pasaj grafisi gibi tetkikler yapılabilir.
O zaman, sırt ağrısına sebep olabilecek bir özofajit vb yemek borusunda yara, bere durumları; yutma güçlüğünün yapılan sargının çok sıkı olup olmamasına bağlı olması veya tam tersi geri gelmelerin sargının gevşekliğine bağlı olup olmaması veya reflünün devam edip etmemesi gibi sorunların ayırımı yapılabilir.
Hekimin seni nasıl yönlendiriyor?
Geçmiş olsun.

www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
2 ay 2 hafta önce #11672 Yazan: mesut
mesut tarafından NISSEN AMELIYATI SONRASI SORUNLAR konusunda yanıtlandı
Hocam hekimime henüz gitmedim. çünkü sitedeki opere olanların bir kısmı yakınmaların 6 aya kadar uzayabıldıgını sonrasında herşeyin yerli yerinde orurmaya başladığını falan yazmışlar. o yüzden bi 6 ay bekleyeyim dedim. benim operasyon öncesi endoskopilerimdede özefajit yada barret gelişimi yoktu. les gevşekliği mevcuttu. göğüs ortasında sert ağrı yanma ağza ekşimsi su gelmesi ağrının sırta vurması şikayetleri ile opere oldum. aslında sargının sıkı olduğunu düşünüyorum hocam çünkü halen katı gıda geçişinde takılma oluyor. ve yaşadığım disfajininde sargının sıkı olmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. opere olduğum hoca fırat ünivde bir prof gerekıyorsa en kısa zamanda lendısıne tekrar danısırım Koray hocam. ilginiz ve desteğiniz için teşekkür ederim.

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum