Hiatus hernisi ve grade b özofajit Teşhisi konuldu ne yapmam lazım

Çok
5 yıl 7 ay önce - 5 yıl 7 ay önce #11736 Yazan: emre
Midemde 2-3 ayda bir yanmadan dolayı doktora gittim Yemek yedikten sonra özellikle ayda 1-2 en fazla 3 defa 1 saat sureyle hafif yanma oluyordu ve sonra geciyodu aksamları hiç olmuyordu işim oturarak ve pazarları hiç olmuyordu ben geçiştirdim oturmaktan dolayı oldugunu hazımsızlık oldugu için 2-3 ay erteledım endoskopi yapıldı bu teşhiz koyuldu ve ameliyat olmam gerektigi sölendi bu nasıl olur ve ayrıyeten bogazımda vs yanma su gelmesi yemek yerken tıkanma yok yalnız sol koltuk altımda surekli bir agrı ve uyusma var kardiyolojiye gittim kas agrısı dedi şimdi ne yapmalıyım aklım döndü yatamaz oldum stresten yasım 32
Son düzenleme: 5 yıl 7 ay önce Düzenleyen:emre

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 7 ay önce #11740 Yazan: freefa
endoskopi sonucunda ne yazıyor tam olarak emre. geçmiş olsun

Çok
5 yıl 7 ay önce #11741 Yazan: mesut
freefa nerelerdeydin?

Çok
5 yıl 7 ay önce #11743 Yazan: Koray Tuncer

emre Yazan:: Midemde 2-3 ayda bir yanmadan dolayı doktora gittim Yemek yedikten sonra özellikle ayda 1-2 en fazla 3 defa 1 saat sureyle hafif yanma oluyordu ve sonra geciyodu aksamları hiç olmuyordu işim oturarak ve pazarları hiç olmuyordu ben geçiştirdim oturmaktan dolayı oldugunu hazımsızlık oldugu için 2-3 ay erteledım endoskopi yapıldı bu teşhiz koyuldu ve ameliyat olmam gerektigi sölend

Yakınmalarınız yoğun değil, ama Grade B özofajit ve hiatus hernisi (=mide fıtığı) saptanmış, olasılıkla bu nedenle operasyon önerilmiş. Mide fıtığının boyu önemli. Büyük bir mide fıtığı varsa, ne kadar ilaç da versek yakınmalar tekrarlayacak diye düşünülmüş olabilir.

Endoskopinizi nerede yaptırmıştınız?

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
5 yıl 7 ay önce #11746 Yazan: emre
ilginiz icin tesekkur ederim hiatus hernisi ozofajit grade b yaziyor sadece fitik boyutu yazmiyordu doktor cok ilgisizdi kendim gittim ertesi gun arastirdiktan sonra sordum benimle gorusmedi bile bir kagida 3 cm yazdi verdi cd sini sordum kayit almiyoruz dedi baska doktora gitmedim su an icin bayramdan sonra baska bir yerde muayane olacagim psikolojim alt ustu ufak bir mide yanmasi icin gittim ayda bir ya olur ya olmazdi acaba yanlis teshismi koydular adanada ortadogu hastanesine gittim

Çok
5 yıl 7 ay önce #11747 Yazan: freefa
Emre geçmiş olsun tekrar. Grande b ve mide fıtığı teşhisi... Ameliyat kararı bunun için verilmiş sana. Ama ilgisiz olması olmaz. Gerekirse git başka bir doktora göster sonuçlarını. Ya da ilgili bir doktorda bir daha yaptır derim. Ameliyat dendiyse eğer es geçilebilecek bir durum değil. Doğru kararı doğru kişiyle almak lazım

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena forum