Hiatus hernisi ve grade b özofajit Teşhisi konuldu ne yapmam lazım

Çok
4 ay 4 gün önce #11748 Yazan: emre
freefa peki reflü ameliyatı vs gerekmiyo degilmi sadece fıtık ameliyatı yapacak sanırım birde bu grade b özofajit duzelmezmi ilacla lansor verdi

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 ay 2 gün önce #11751 Yazan: freefa
Sonuçta senin reflün de var emre. Ameliyat olursa şayet her ikisini de yaparlar. Hem fıtık hem de reflü. Yani ilaç kullandığında ilacın faydasını görüyorsan devam edebilirsin. Tabi yediklerine de dikkat edersen. Ama bıraktığın anda tekrarlar

Çok
4 ay 1 gün önce #11752 Yazan: emre
bugun ikinci bir doktora gittim iyice muane etti bozaga aci su gelmesi yanma vs varmi dedi yok dedim arada yanma olur dedim midemde gosterdim bagirsaklardan olabilir yediklerimi filan sordu genelde fasfood yiyorum ben mide fitigi yada ozafajit oldugunu dusunmuyorum dedi ama genede bayramdan sonraya randevu verdi endoskopi icin acaba yanilma ihtimalleri varmi cunku arastirdim bir kac kisiye daha bole yanlis teshis koymuslar

Çok
4 ay 12 saat önce #11753 Yazan: freefa
Endoskopiyi yapan doktorlar bu işin eğitimini alıyorlar en az 3 yıl. Öyle biliyorum. Yani yanılma payını cok ihtimal vermiyorum. Olabilir de tabi. Stres büyük etki biliyorsun değil mi. Çok ciddi bir durumun yok. Reflü ve mide fıtığın varsa eğer çaresi olmayan bir şey de değil. İnşallah herşey yoluna girecek. Merak etme. Sonuçları burdan yine paylasirsan sevinirim

Çok
4 ay 10 saat önce #11754 Yazan: emre
ilginiz için tesekkur ediyorum saloun burdan paylasırım tekrardan durumu herkeze gecmiş olsun saglıklı günler

Çok
3 ay 2 hafta önce #11762 Yazan: Koray Tuncer

emre Yazan:: fitik boyutu yazmiyordu bir kagida 3 cm yazdi verdi

Çok da büyük bir fıtık değil.

cd sini sordum kayit almiyoruz dedi

Biz de rutin video kaydı yapmıyoruz. Hasta istediğini önceden CD istediğini ifade ederse yapıyoruz.

ufak bir mide yanmasi icin gittim ayda bir ya olur ya olmazdi

Ayda 1-2 kere olan mide yanması için operasyon kararı bence tartışılır.
Burada sorun özofajit Grade B ve küçük de olsa fıtık varlığı.
Yalnız pratikte şöyle bir sorun var. Bana elinde 5 cm mide fıtığı var raporuyla gelip de fıtık bulamadığım hastalar da olabiliyor...

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum