ağiz kokusu ile reflünun baglantisi varmi ?

Çok
3 ay 4 hafta önce #11759 Yazan: freefa
freefa tarafından ağiz kokusu ile reflünun baglantisi varmi ? konusunda yanıtlandı
iki farklı mesut mu var burada? karıştırıyorum. ağız kokusu çeken mesut bey... başka şikayetleriniz var mı? ağız kokunuzun reflüden kaynaklandığı net mi?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 ay 2 hafta önce #11765 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından ağiz kokusu ile reflünun baglantisi varmi ? konusunda yanıtlandı

mesut Yazan:: yaklasik 20 yildir bu sorun devam ediyor. hep ilac tedavisi gördüm ancak hicbir faydasi yok.

İlaç kullandığınız dönemde de ağız kokunuzda hiç bir gerileme olmuyor mu? Yoksa ilaç kullanımı ile koku azalıyor/geçiyor, ilacı kesince yeniden mi başlıyor?
Tıbbi olarak iki durum farklı yorum gerektirir.

midede ve mide kapakciginda sorun oldugunu dusunuyorum. bununla baglantisi olabilirmi. tedavi yolu nedir

Olabilir. Kapakcık sorununa bağlı reflü zemininde ağız kokusu olabilir. Midede Helicobacter pylori varlığında ağız kokusu olabilir.

Ammmmaaaa, ağız kokusu varlığında mutlaka diş hekimi ve KBB muayeneleri yapılmalı, olası sorunlar öncelikle çözülmelidir.
Dil temizleyici spatula ile günlük dil bakımı mutlaka yapılmalıdır.
Akciğerler ilgili sorunlar varsa düzeltilmelidir.
Sigara vb tütün ürünleri içiliyorsa, mutlaka BIRAKILMALIDIR.

Bu önlemlerle düzelme sağlanamazsa gastroskopi ile olası üst sindirim sistemi problemleri ortaya konmalı ve sorun varsa ilaç tedavisi yapılmalıdır.
İlaç tedavisinden hiç yarar görmeyen bir kişiye ezbere ameliyat yapılması bence uygun değildir.
Sadece ağız kokusu için ameliyat YAPILMAZ.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum