Nefes alırken karnıma hava giriyor gibi oluyor ?

Çok
2 ay 4 hafta önce #11773 Yazan: Elif
Nefes aldigımda karnımın sol üst tarafına gaz/hava giriyor gibi oluyor.Sanki bir boşluk var da oraya hava doluyor sesli bir şekilde, sonra o bölgeye bastırdığımda geri çıkıyor yine sesli olarak.Mideme mi giriyor nereye bilmiyorum çözemedim.Özellikle aç olduğumda.Su sesine de benzemiyor.

Başka bir sebepten ötürü doktora gitmiştim.Endoskopi ve ultrason yapıldı.Açlık safrası gözlenmiş endoskopide ve safra reflüsü var diye yazmış.Bir de inflamasyon:hafif yaziyordu.Başka bir kagida da reflü gastrit diye eklenmiş.Tam olarak çözemedim ne teşhis kondugunu da.Safra reflusu mü reflu gastrit mi.Bana hafif derecede reflü var dendi sadece.

Ultrasonda ise her şey iyi.Mide koruyucu verildi (panto).
Bu bahsettiğim ses neyden kaynaklanır,reflüyle ilgisi var mı ? Bunu merak ediyorum geçmeyecek mi ? Reflünün belirtilerini de hiç yaşamıyorum ekşime yanma ağrı yok.Zayıf biriyim.Gazli icecek,cay,abur cubur uzun zamandir tuketmedim.Uzun yazdim kusura bakmayin,simdiden tesekkur ederim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 ay 2 hafta önce #11782 Yazan: Koray Tuncer

Elif Yazan:: Nefes aldigımda karnımın sol üst tarafına gaz/hava giriyor gibi oluyor.Sanki bir boşluk var da oraya hava doluyor sesli bir şekilde, sonra o bölgeye bastırdığımda geri çıkıyor yine sesli olarak.Mideme mi giriyor nereye bilmiyorum çözemedim.Özellikle aç olduğumda.

Tarif ettiğiniz yerde anatomik olarak mide var. Fark etmeden hava yutuyor olabilirsiniz.

Açlık safrası gözlenmiş endoskopide ve safra reflüsü var diye yazmış.Bir de inflamasyon:hafif yaziyordu.Başka bir kagida da reflü gastrit diye eklenmiş.Tam olarak çözemedim ne teşhis kondugunu da.Safra reflusu mü reflu gastrit mi.Bana hafif derecede reflü var dendi sadece.

Ben bunu "Alkalen reflü gastrit" diye tanımladığımız duruma benzettim. Yani normalde oniki parmak barsağından ileri gitmesi ve mideye gelmemesi gereken safranın bir kısmının mideye geri gelmesi (mideye reflü olması) durumu.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum