Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

reflü amleiyatı olmalımıyım??

Çok
2 hafta 1 gün önce - 2 hafta 1 gün önce #11784 Yazan: hakan
reflü amleiyatı olmalımıyım??, hakan tarafından oluşturuldu
43 yaşındayım yaklaşık 10 yıldır nexium 40 kullanıyorum hep idare etti ama son zamanlarda aşırı geyirme ve asitin ağzıma kadar gelmesi arttı ne yersem yiyeyim ağzıma geliyor hergün geyirmekten bi hal oluyorum boğazım mahvoldu hatta boğazımda tıkanma başladı ani nefesimi kesiyor öyleki ölümden dönüyorum astım dediler koah olabilir dediler burnun kapalı ameliyat ol dediler oldum ama nafile bi doktor dediki senin reflü yapıyor bunları boğazını o kadar tahriş etmişki boğazın artık bazı şeylere kendini kapatıyor trabzonda yaşıyorum burada reflü testi yapan hiçbir hastane yok ph metre galiba bi prof. tanıdık var gastro cu o dediki test yaptırmadan asla ameliyat olma ama benim sorunum acaba psikolojikte olabilirmi çünkü gece yatarken ağzıma bozağıma asit gelmiyor en azından beni rahatsız etmiyor anlamıyorum yada ama uyanınca günlük yaşamımda ayaktaryken akşama kadar şişkinlik ve geyirme mahvediyor artık hayatımı mahvettme aşamasında inanın ben ne yapmalıyım lütfen bana yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkür ederim
Son Düzenleme: 2 hafta 1 gün önce Düzenleyen:hakan

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 hafta 8 saat önce #11786 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından reflü amleiyatı olmalımıyım?? konusunda yanıtlandı

hakan Yazan:: son zamanlarda aşırı geyirme ve asitin ağzıma kadar gelmesi arttı

Geğirme midede biriken havanın ağız yoluyla çıkarılması demek, ama havayı mideden ağıza taşırken sadece hava taşımak mümkün olmayabilir ve bir miktar da mide içeriğini yukarı taşırız. Dolayısıyla aşırı geğime = mide asidinin ağıza gelmesi ile sonuçlanabilir.

bi prof. tanıdık var gastro cu o dediki test yaptırmadan asla ameliyat olma

Ameliyat gibi ciddi bir kararı vermek için belli kriterleri net olarak ortaya koymakta yarar var.

ama benim sorunum acaba psikolojikte olabilirmi

Olabilir. Israrlı geğirmeler genelde psikolojiktir.

günlük yaşamımda ayaktaryken akşama kadar şişkinlik ve geyirme mahvediyor artık hayatımı mahvettme aşamasında

Şunu göz ardı etmeyin. Yapılacak reflü operasyonunda yemek borusu alt ucunda basıncı yükseltecek şekilde bir anatomik değişiklik yapılacak. Bu operasyonun en bilindik yan etkisi şişkinlik, gaz, geğirememedir (=gas bloat syndrome). Dolayısıyla operasyon öncesi ciddi şişkinlik, gaz sorunu olanlarda operasyon kararı için bir değil, bir kaç kez düşünmek lazım.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
1 hafta 4 gün önce #11787 Yazan: hakan
hakan tarafından reflü amleiyatı olmalımıyım?? konusunda yanıtlandı
Koray bey teşekkür ederim öncelikle İnanın psikolojim bozuldu ameliyat olmasam bidert olsam sonuç ne olur belli değil kafayı yemesem iyi ne yapacağımı şaşırdım

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum