Geçmeyen reflü

Çok
3 ay 14 saat önce #11818 Yazan: Oguzhan
Geçmeyen reflü, Oguzhan tarafından oluşturuldu
Benim 6 aydır boğazımda ve göğsümde agrı var ve hiç geçmiyor endoskopi oldum 2 kez tanı pangastirit ve les gevşekliği çıktı h.pylori çıktı antibiyotık tedavi gördüm ve günde 2 kez mide koruyucu gavıskon kullandım ve kullanıyorum iyileşemedim çok zayıfladım defalarca doktora gittim kötüyüm yatamıyorum dedim ama yapacak birşey yok saten çok abartılacak bir raporunda yok dedi ama çok kötü bogazım agrıyor ve göğsümde çok agrıyor günde 2 kez mide ilacı kullanınca çok hafif agrım azalıyor ama. 1 e düşünce perişanım bunla yaşama şansı yok insanın ben ne yapmam lazım

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 ay 4 hafta önce #11819 Yazan: Oguzhan
Oguzhan tarafından Geçmeyen reflü konusunda yanıtlandı
hiç kimse yorum yazmamış.? yorumsuzmu

Çok
2 ay 3 hafta önce #11821 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Geçmeyen reflü konusunda yanıtlandı
Merhaba,
İlaçlardan yarar görmemeniz ilginç.
Bu durumda yemek borusu fonksiyonlarının daha iyi değerlendirilmesi için motilite, impedans gibi ileri tetkikleri yapmanın uygun olabileceğini düşünüyorum.
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
3 hafta 4 gün önce #11833 Yazan: Oguzhan
Ben ankarada yasiyorum ankarada bu tetkikleri yapacak hangi hastane vardir bilginiz varmi
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: GU TKBR1

Çok
3 hafta 3 gün önce #11834 Yazan: GU TKBR1
GU TKBR1 tarafından Geçmeyen reflü konusunda yanıtlandı
öncelikle gecmiş olsun foruma günler oldu 2 mesaj bıraktım kimse yazmadı sanırım forum terk edilmiş:(((( bizim sizinle benziyor şikayetlerimiz ben de günde sabah 1 aksam 1 pantpas 40 mg alıyorum yemek borusu agrısını yangısını azalttı asidi baskıladıgı için ama her önleme ragmen diyet cıft yastık suruplar su içmek ac uyumak...tam fayda yok bogazım cok yanıyordu o biraz azaldı yuzde 70-75 azaldı ama sesim hala catallı boguk
bilemiyorum ileri tetkikler asit ölcumleri vs aklım almıyor o tetkikleri yapınca teshis değişecek degil verecekleri ilaclar da bence çok da farklı değil.gunde 2ppi ile bogazım ve sesim tamamen gecmesi lazımdı gerci hastalık bir aydır var ama bu doz 10 gündür falan var ...nasıl olacak bilmem günler böyle gectikce daha da pesimistim sürekli aglıyorum üzülüyorum ve korkuyorum.

bir de o ölcümlerde ilaclar kesiliyormus ben ilacsız durursam bogazım yanıyor ya bir sey yemicem sırf su içicem yada ilacsız durmam imkansız benim ben o olcumleri yaptırabileceğimi hic sanmıyorum:(

Çok
3 hafta 3 gün önce #11835 Yazan: Oguzhan
hocam cevap veriyor hoca ancak biraz geç cevap veriyor cevap yazacaktır sanada

benimde 7 aydır reflü var sorunlarımız benziyor hatta aynı hiç birşey geçmez sadece alışacaksın şuan senin yeni olduğu için psikolojik olarakda çok sıkılırsın biraz zaman geçince ilacı azaltirsin fakat ağrın AZALMAZ sen alışırsın ben çok araştırdım aylardır araştırıyorum gitmedik genel cerrah gastro astroloji kbb uzmanı kalmadi bu işin çözümü ameliyat ancak oda kesin bir çözüm değil 10 kişiden neredeyse 5 ı eskisine göre daha kötü oluyor

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum