Ameliyat oldum lütfen bakarmısınız

Çok
1 ay 1 hafta önce - 1 ay 1 hafta önce #11829 Yazan: Gökhan Yalçın
Öncelikle merhabalar.
Öncelikle doktor arkadaslar ve daha önce ameliyat olmuş arkadaslar yardımcı olabilirse cok sevinirim.

1 ay önce reflü ameliyatnı oldum. Midedem şişkinlik sorunu, büyük lokmalarda yutkunma sorunu ve geğirememe sorunlarını yaşıyorum. Bu sorunlarla karşılaşacağımı biliyordum , hazırlıklıydım ve bunları problem etmiyorum.
Benim sıkıntım şurada. Ameliyattan sonraki gün ilk defa su içtiğim de dahil olmak üzere ara ara hala midemde yanmalar oluyor.( ameliyat öncesine göre kat be kat daha az ) Ve bazen tam boğazıma gelmesede yemek borusuna sıvı olmayan jel gibi mide içeriğinin geldiğini farkediyorum. yemek borusunun tekrar mideye doğru gönderdiğini farkediyorum. ( ameliyat öncesinde çok fazla şekilde su geliyordu ameliyat sonrası bu sıvı durumla 1 defa bile karşılaşmadım.) Şimdi bu yemek borusuna kaçış ve yanma olayı olunca acaba ameliyatta bir başarısızlık mı var diye aklıma geliyor. Ama geğirememe ve yutma güçlüğü olduğu için ameliyat başarısız olsa bunlar olmazdı diye de aklıma geliyor. yaşadığım bu yanma ve jel kıvamındaki kaçış normalmidir ileride düzelirmi lütfen yardımcı olurmusunuz
Son Düzenleme: 1 ay 1 hafta önce Düzenleyen:Gökhan Yalçın
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: GU TKBR1

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 hafta 15 saat önce #11861 Yazan: GU TKBR1
GU TKBR1 tarafından Ameliyat oldum lütfen bakarmısınız konusunda yanıtlandı
gecmişler olsun şimdi nasıl durumunuz? 360 sargı ile oldunuz sanırım mide fıtıgınız var mıydı?yamalı yöntemle mi ameliyat oldunuz.

ben yabancı forumları da takip etmeye basladım maalesef tc de turkce forum yok burada var ama katılım paylasım cok az:(
bu ameliyatı olanlara lpr olanlara yani bogaz yanma ses kısıklık gibi 3 ay 6 ay süre bekleyin gececek denmiş ama siz cok farklı bir durum tarif etmissiniz ameliyat olmus insanlarla turk yabancı konusmaya anlamaya cabalıyorum da genel de ameliyat sonrası en net sey yemek boruda geri kacıs olmaması.yani bundan yakınan kimseyle henuz karsılasmadım ama bogaz yanması ses kısıklıgı olanlarla alakalı karsılastım ...dr lar zaman ver demişler ve cogu da 3 ila 6 ayda o sorundan da kurtulmus kurtulamayana da anti depresan baslanmıs

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum