Kanser şüphesi ve korkusu

Çok
1 ay 3 gün önce - 1 ay 3 gün önce #11830 Yazan: Ferhat
Kanser şüphesi ve korkusu, Ferhat tarafından oluşturuldu
Merhaba herkese geçmiş olsun , foruma destek verenlere de teşekküler.31 yasindayim erkeğim 1 sene önce öksürük ve ara sıra yanma şikayetiyle endoskopi yaptırdım. Rapor şu şekilde
Özofagus
: Özofagus lümeni normal distal mukozasında tüllenme belirtisi ve
ÖGB den yukarı 3 kadranda uzanan kisa segment erozyone
hiperemik bantlar vardı.ÖGB 38. cm geçildi. ÖGB ile DK
arasındaki mesafe 1 cm ölçüldü. DK retrofleksiyonda aleti
gevşek sariyordu.
Mide
: Midede artmış asit salgısı vardı. Gida artığı ve safra görülmedi.
Kardia fundus normal, korpus antrum mokozası yaygin hiperemik
ileri derecede ödemli idi. H.pylori için biyopsi alındı. Pilor
santralize ve fonksiyone idi.
Duodenum
: Bulbus çepeçevre hiperemik, duodenum ikinci kitada lümen ve
mukoza normaldi.
Tani
1.
REFLU ÖZOFAJİT (LA Sınıflaması Grade B)
AOS yetmezliği
Pangastrit
Hp pozitif cıktı tedavi edildi sonraki ure nefes testi negatif . Endoskopide alınan Patolojilerde bi sıkıntı çıkmadı.
4 ay kadar ppi ve gaviscon tedavisine devam ettim .bıraktım yanma şikayetim çok arttı tekrar başka doktora gittim 5 ay daha kullanmamı söyledi. Ben doktorun sabah akşam demesine rağmen sadece sabah aldim ppi yatmadan gaviscon içtim hep. Ilaclari bırakmaya yakın inanılmaz sırt agrisi göğüs agrisi başladı tam kaburgalarn bittiği yerde el ile bastırınca yine ağrı var .yutma güçlüğü çekiyorum bazen birden yumruk düğümlenmiş gibi oluyorum şu içerek yatıştırmaya çalışıyorum. Şu an günde tek toz nexium alıyorum hala. Kati gidalarda degilde sivilar sanki zor iniyor mideye arada takiliyor gibi. Doktorumu aradim korkuyla ve şüpheyle oda biraz endişeli konunca ilaç kullanmama rağmen oluşan şikayetlerimi duyunca bende haliyle şüphelenmeye başladım. Şu an sehirdisinda görevdeyim ancak dönünce endoskopi yaptirabilecegim ama bu surede psikolojim bozuldu resmen . Şimdi size şunu sormak istiyorum 1 sene de endoskopi sonucuma tedavime ve sonuca bakarak kanser vs birşey gelişmiş olabilir mi ? Önerileriniz nelerdir sonrası için. Saygılarımla, teşekkürler
Son Düzenleme: 1 ay 3 gün önce Düzenleyen:Ferhat Neden: Eksik bilgi tamamlamak icin

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 hafta 6 gün önce #11848 Yazan: Efruh
Efruh tarafından Kanser şüphesi ve korkusu konusunda yanıtlandı
Helikobakteri varmış.tedavi edilmii sanırım yanşış anlamafıysam.onun dışında pangastrit ve mide kapakçığınız gevşek
Sağlıklı.ve.doğal beslenin.market ürünleri aburcubur, Hamurlu gıdalar, ekmek yemeyin....
"Ekmeksiz nasıl doycam "demeyin.
harika doyuluyor.bir tabak yemek, yanına mevsim salata yada yoğurtlu havuç nasıl doyulmaz.
İnsanlardaki en büyük sorun yemekten çok ekmek yemek.sonra tabakta yemek kalıyor birde diyorlar ki 'ben çok yemek yemiyorum" eee bir oturuşta bi ekmek yiyebiliyorsun ama dicem neyse diyorum boşver.
çünkü "ekmeksiz olur mu?"
"pilavla ekmek yiyen biriyim" diyince ne diyebilirim ki!....

Geçmiş olsun....

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum