laproskopi

Çok
20 yıl 2 ay önce #100 Yazan: Turkcapar
Turkcapar tarafından Re: laproskopi konusunda yanıtlandı
Selamlar...
Laparoskopik cerrahi belirtiildi?i gibi 1 cm lik bir delikten kamera sokarak
kar?n içerisinin görüntülenmesi ve 0.5 cmlik deliklerden giren de?i?ik aletlerle ameliyatlar?n yap??lmas?d?r. Hastalar? bir gece hastanede kal?r.
Ba?l?ca avantajlar? , daha az a?r?, iyi kozmetik görüntü(Kar?nda iz olmamas? ) Çabuk taburcu olma ve erken i?e dönme, ameliyat yerinde sonradan f?t?k olu?mamas?, kar?n içinde ba?ka organlara temas etmemesi buna ba?l? barsak yap???kl???n?n olmamas? ve aç?k cerrahi sonras? görülen barsak t?kan?kl??? gibi kötü sonuçlar?n do?mamas?d?r...
Safrakesesi, kas?k f?t??? , sürrenal, dalak ve nihayet reflü hastal???nda yayg?n olarak kullan?lmaktad?r.ABD de y?lda laparoskopik 500000 safrakesesi , 250 bin reflü cerrahisi uygulanmaktad?r.Kamera görüntüyü 10 kat büyüttü?ü için cerraha büyük bir avantaj sa?lar. Cerrah?n tecrübesi artt?kça ba?ar? oran?da yükselir...

Dr. Ahmet Türkçapar..
Ankara Ü.Genel cerrahi kl.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

• Konu yazarı
  • Ziyaretçi
  • Ziyaretçi
20 yıl 2 ay önce #102 Yazan:
tarafından Re: laproskopi konusunda yanıtlandı
De?erli Doktorlar vermi? oldu?unuz bilgiler için çok te?ekkür ederim.Bu forumda eme?i geçen herkese çok te?ekkür ederim.Yitirdi?im umutlar?m? sayenizde geri kazan?yorum.Laparoskopi ile ilgili ayr?nt?lar beni rahatlatt?.Ben ö?renciyim ve emekli çocu?uyum.Merak etti?im di?er bir noktada Laparoskopi nerede, ne ko?ullarda uygulan?yor?Emeklilerin faydalanaca?? bir durum var m??
?lginiz için tekrar te?ekkür ederim.Sayg?lar?mla...

Çok
20 yıl 2 ay önce #114 Yazan: drmt6042
drmt6042 tarafından Re: laproskopi konusunda yanıtlandı
Bu konu ülkemizin en büyük yaras? ,Sosyal Güvenlik kurulu?lar?n?n baz?lar? bu konuda yard?mc? oluyorlar, emekli çocu?uyum demi?siniz, baban?z memur emeklisi mi yoksa i?çi emeklisi mi?
E?er SSK 'l? iseniz SSK E?itim hastanelerinden bu konu ile yararlanabilirsiniz?
Geçmi? olsun
Dr.Muzaffer

Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi

• Konu yazarı
  • Ziyaretçi
  • Ziyaretçi
20 yıl 2 ay önce #117 Yazan:
tarafından Re: laproskopi konusunda yanıtlandı
Babam memur emeklisi.E?er özel olarak yapt?r?l?rsa laparoskopinin ücreti nedir?
?lginize te?ekkür ederim.

Çok
20 yıl 2 ay önce #120 Yazan: drmt6042
drmt6042 tarafından Re: laproskopi konusunda yanıtlandı
Özel olarak yap?l?rsa fiyat nedir bilmiyorum ama Memurlar üniversite hastanelerinden yararlanabiliyorlar siz de yararlanabilirsiniz san?r?m
Geçmi? olsun

Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena forum