Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

ameliyat olduguma pişmanım

Çok
1 yıl 1 ay önce #11359 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından ameliyat olduguma pişmanım konusunda yanıtlandı

Efruh Yazan:: Merhabalar hocam. gün içinde kalp atımım zaten 185 en yüksek.

Bu dikkate alınması gereken bir taşikardi.
Kardiyolog önerisine göre ilaç kullanmak gerek.
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 yıl 1 ay önce - 1 yıl 1 ay önce #11362 Yazan: Efruh
Efruh tarafından ameliyat olduguma pişmanım konusunda yanıtlandı
Kullanmaya başladım hocam.fakat düzenlenmesi gerekiyor sanırım.birde takip.şimdi yine memleket değiştirdik.bulunduğum bölgede yada çevre illerde doktor arıyorum.midem biraz daha iyi.ankaradaki kardiyoloji doktorum aç kalmamamı ve bol su içmemi söylemişti.hem mide hem taşikardi zorluyor açıkcası ama götürüyorum bir şekilde.

Birde arkadaşlara tavsiyem katı sıvı aynı anda tüketmeyin.mesela kahvaltı da çay içmeyin yada yemek yerken sıvı birşeyler tüketmeyin.şişkinlk,gaz, bulantı gibi şikayetler hafiflicek.mideyi de tam doldurmayın.yarım saat sonra için ne içsekseniz rahatlicaksınız.
Sigara,alkol vb değinmicem zaten sakıncalı.

Sabah kahvaltı yapıyorum.öğle arası belki bir çorba, üzerine çay yada ara öğün meyve, Akşamları pek yemek yiyemiyorum ve 7 de yemeyi mutlaka bırakıyorum.8 de ise sıvı içecekleri (çay,su) kesiyorum.yada en son meyve yiyorum.bu kadar.bu düzende gidiyorum.

Ayrıca ekmek ve hamurlu gıdaları ya azaltın yada kesin.zaten bağırsaklar için faydalı değil.hepten kesin hatta.bağırsaklar mahvoluyor.kilo almaya müsait olanlara kilo olarak dönüyor.

Ayrıca bakliyatları da kesin.eskiden yokmuş ki ekmek,hamurlu gıdalar,bakliyatlar.zaten reflüyü azdırıyor.bulgur, fasulye, nohut vb.bağırsaklarda da gaz yapıyor.kabız sorunu olanlar çok iyi gelicek kesin hamuru ekmeği..mevsim meyveleri sebzeleri yiyin.

Koray hocam Bu aralar ekmeği kestim ben halsizliğim hafifledi karın aprım belime vuruyormuş iyiyim.d vitamini ile kemik ağrılarım hafifledi. Demir hapı alıyorum.inşallah faydası olacak yada oluyordur.evde kendim yapıyorum peynirii tereyağı, yoğurdu.inşallah elma sirkesine de el atacağım.mayasız ekmeği de yapmayı düşünüyorum.(gelişmekeri paykaşırım) ama ekmeği mutlaka kesin.şunu anladım reflü olunca asidi alsın diye ekmek atıyoruz ağzımıza, asidi alıp bu sefer kuru reflü yapıyor (ağrı,gaz, sindiremiyormuş gibi bi his)gaviscon için yada karbonatlı su(bu tavsiyedir bende işe yarıyor sizleri bilmem araştırın)
aç kalmayın mide sıvısı yukarı çıkıyormuş gibi oluyor reflü yapıyor.aç kalmayın dediysemde günde beş altı öğün az az değil.sabah sağlam kahvaltı ama mideyi zorlamadan.öğle arası bir çorba,meyve yada tuzsuz badem(eşim getirmiş hem tok tuttu hem yukarı yukarı birşey gelmedi)iyi çiğneyin ne yiyorsanız ve yavaş yiyip için.

Sırt ağrılarım var reflü ağrısıından bağımsız (fibrokistlermiş ben fıtık diye düşünüştüm)

Hayatımı bu şekilde düzene oturtursam eğer ilacı bırakmayı düşünüyorum fakat ilacı bırakırsam reflü ve gastrit yemek boruma gırtlağıma mideme çok zarar verir mi düşünmüypr değilim.bazen sesim de değişiklik olıyor.deneyip takip etmeden birşey de diyemiyorum.

Herkesin reflü şikayetleri farklıdır.birşeyleri denedim çaba gösterdim ve gösteriyorum..böyle birşey çıktı ortaya.deneyebilirsiniz. İlaçlarla yaşamayı hiç istemezdim.

yan etkileri ve ileride ilaca da vücut alışır da fayda etmezse kaygısı yaşıyorum.

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....
Son Düzenleme: 1 yıl 1 ay önce Düzenleyen:Efruh

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum