Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

ameliyat olduguma pişmanım

Çok
8 yıl 9 ay önce #7336 Yazan: melek kaya
melek kaya konu oluşturdu: ameliyat olduguma pişmanım
yaklasık 10 ay once mıde agrılarım yuzunden doktora basvurdum bana agrıların nereden kaynaklandıgını gormek ıcın endoskopi yapılması gerektıgını soyledı ve endoskopi yapıldı endoskopi sonucumda reflü özefajit(barret özefagus) sonucu cıktı patolojı raporumdada barreti düsündürücek bulguya rastlanılmamıştır yazıyordu ve doktorum bana amelıyat olmam gerektıgını eger amelıyat olmazsam kanser olacagımı soyledı bende bu korkuyla yaklasık 7 ay öncede amelıyat oldum ve oldugumada bın pişman oldum simdi su icerken yemek yerken yemek borumda agrılar oluyor bır ıkı lokma yıyorum asırı derece sısıyorum ve müthiş mide gurultuları oluyor bu sıkınıtlar daha önce hiç yoktu mıdemde sadece agrılar vardı simidi benim siz uzmanlara sormak istedigim bu reflü ameliyatı tekrar amelıyatla acılabılınıyormu lütfen yardımcı olun gercekten bu reflu amelıyatını kımseye önermıyorum bana yardımcı olabılecek beni bu dertten kurtaracak bir uzman varsa cevaplarını beklıyorum tsk???

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
8 yıl 9 ay önce #7340 Yazan: kenan
kenan konuyu yanıtladı: Cvp:ameliyat olduguma pişmanım
Selam

Gecmis olsun arkadasim Allahdan cok acil sifalar diliyorum sana.
Ancak bu siteyi takip ettigimden beri mide agrisi nedeniyle kanser bulgusu saptanmadan alel acele ameliyat edilmeni anlamak zor hemde cok zor , kanser olmak icin baret bile yetmiyoki kanser olusturan 3 tane hucre lazim baret bunlardan sadece biri sanki ticari kaygiyla yapilmis bi ameliyat gibi geliyor ,seninkine benzer sorunlari okudukca ameliyat olma fikrinden cok uzaklasiyorum tabiki en saglikli cevabi Koray hoca verecektir tekrar gecmis olsun gonlunu ferah tut bi ølume care yok.

Saygilar

Çok
8 yıl 9 ay önce #7341 Yazan: Oğuzhan İmamoğlu
Oğuzhan İmamoğlu konuyu yanıtladı: Cvp:ameliyat olduguma pişmanım
Geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum sizlere... Umarım en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz...

Sadece endoskopi sonucuna göre ameliyat kararı verilmiş olmasını, buradan edindiğim bilgilere göre, çok hatalı buluyorum. Oysa Ph-metre ve Empedans gibi ileri tetkiklerle tam teşhis konulmuş olması gerekiyordu. Bu tetkiklerle tam teşhis konulmuş olsa bile reflü cerrahisi, mide içeriğinin yemek borusuna kaçışını engelliyor. Hazımsızlık, şişkinlik ve gaz sorunlarını çözmediği gibi ameliyat sonrası bu yakınmaların artmasına da sebep olabiliyor.

Ameliyat kararı gerçekten çok boyutlu, hastalıktan öte hastanın özellikleri ile de ilgili bir konu. Bu işin her hastaya uyan şablonu yok bildiğim kadarıyla.

Koray Bey'in cevabını ben de merak ediyorum...

Tekrar geçmiş olsun...

Çok
8 yıl 9 ay önce #7345 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer konuyu yanıtladı: Cvp:ameliyat olduguma pişmanım
angls677 yazan:

bu reflü ameliyatı tekrar amelıyatla acılabılınıyormu lütfen yardımcı olun

Endoskopi yorumunuz ve operasyon kararınızla ilgili olarak etik olmadığını düşündüğüm için bir yorum yapmayacağım.

Reflü operasyonu sonrası şişkinlik, geğirememe gibi yakınmaların artabildiği bilinen bir gerçektir. Ben bazı olgularda gerçekten operasyona çok iyi bir aday olsalar da, reflü yakınmalarına ek olarak aşırı hazımsızlık sorunları da olduğu için operasyon önermiyorum, öneremiyorum.

Bildiğim kadarıyla reflü operasyonu ikinci bir operasyonla açılabiliyor.

Buraya kaydolduğunuz mail adresinize bir göz atın.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

• ayse
  • ayse Kullanıcısının Avatarı
  • Ziyaretçi
  • Ziyaretçi
8 yıl 4 ay önce #8031 Yazan: ayse
ayse konuyu yanıtladı: Cvp:ameliyat olduguma pişmanım
sevgili arkadasım son durumun nedir?nasılsın?

• ayse
  • ayse Kullanıcısının Avatarı
  • Ziyaretçi
  • Ziyaretçi
8 yıl 4 ay önce #8033 Yazan: ayse
ayse konuyu yanıtladı: Cvp:ameliyat olduguma pişmanım
angls677 simdi nasılsın son durumun nedir?

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum