Mide fıtığı ameliyatı oldum keşke olmasamıydım!

Çok
14 yıl 4 ay önce #8369 Yazan: Koray Tuncer
ifakat yazan:

2. ameliyatı olmalımıyım

Kesin karar için süre erken. Bence operasyondan sonra en az 2-3 ay beklemek lazım.

kanser riskini hala taşıyormuyum.

Öncelikle reflü operasyonu kanser korkusuyla yapılmamalıdır. Operasyon kanserden korumaz. Öte yandan reflüde kanser olasılığı abartıldığı kadar fazla değildir. Hele hele Barrett tipi yemek borusu değişiklikleri olmadan kanser görülmesi mutad değildir.

miğdenin girişinin balonla genişletilmesi ne kadar başarılı olur ve nasıl bi işlemdir,nasıl sonuçlarla karşılasabılırım.

Genelde başarılı olur. Fakat reflü yakınmalarının tekrar ortaya çıkması olasılığı vardır.

benimle aynı gün ameliyat olan hastada aynı sorunları yaşıyor bu ameliyatda bu problemlern olması dogalmıdır.

Operasyon sonrası ortalama iki aya kadar sıkça görülebilir.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
13 yıl 9 ay önce #8889 Yazan: süreyya
süreyya tarafından mide fıtığı ameliyatı olmalımıyım konusunda yanıtlandı
Bundan 6ay önce rahatsızlanarak dr. gittim tanı olarak ``HIATAL-HERNİ 3cm MİNİMAL ANTRAL GASTRİT `` TANISI KONDU VE İLAÇ TEDAVİSİ VERİLDİ İLAÇ KULLANDIĞIM HALDE SON1 AYDIR SÜREKLİ MİĞDEM ŞİŞİYOR :( ALDIĞIM HERNEFESTE MİĞDEM DAHA FAZLA ŞİŞİYO GİBİ OLUYO BANA NE ÖNERİRSİNİZZ :( CVP BEKLİYORUM :(

Çok
13 yıl 9 ay önce #8903 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Cvp:mide fıtığı ameliyatı olmalımıyım konusunda yanıtlandı
sümeyye yazan:

İLAÇ KULLANDIĞIM HALDE SON1 AYDIR SÜREKLİ MİĞDEM ŞİŞİYOR :( ALDIĞIM HERNEFESTE MİĞDEM DAHA FAZLA ŞİŞİYO GİBİ OLUYO BANA NE ÖNERİRSİNİZ

Uzun süre aç kalıp birden yemeyin.
Küçük porsiyonlarla sık beslenin.
Yavaş yiyin, lokmaları iyi çiğneyin.

Sanal ana öneriler bunlar.

İlaç veren doktorunuza durumu danışmanız daha kalıcı bir sonuç almanızı sağlayabilir.

Geçmiş olsun.

Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
12 yıl 1 ay önce #9671 Yazan: yunus
ÇOOOK ACİLL eşime mide fıtığı teşhisi koydular ve ameliyat olman gerekiyor dediler önerebileceğiniz bir doktro var mı???

Çok
12 yıl 1 ay önce #9709 Yazan: Koray Tuncer

yunus84 Yazan:: ÇOOOK ACİLL eşime mide fıtığı teşhisi koydular ve ameliyat olman gerekiyor dediler önerebileceğiniz bir doktro var mı???

Bulunduğunuz ile veya ameliyat olmak isteyeceğiniz ile göre değişir.

Geçmiş olsun.

www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
4 yıl 9 ay önce #11884 Yazan: enes
hocam ne güzel yazıyordunuz şikayetleriniz geçti mi _? devamını getirseydiniz eyiydi :):)

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena forum