Yutma Güclügü? Ameliyat Olanlar Bi Baksın Lütfen

Çok
12 yıl 2 ay önce #9588 Yazan: Koray Tuncer

taner355 Yazan:: bu arkadslarının midelerinin fazla dikilmis olmasına hangi tetkikler tanı koydurmustur?

Endoskopi, manometri, pasaj grafisi.

Bu arada özefagus pasaj grafimi tam ameliyatımın nci aynda yaptırmam uygundur degğil mi?

2-3 aydan önce yapılması uygun değildir. Yakınmaların seyrine göre zamana karar vermek uygun olur.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
12 yıl 2 ay önce #9592 Yazan: taner
Hocam ömd yaptırdım. Sonuc olarak röntgen ceken kisi bana yemek borusunun mideye giris kısmında normal midelere göre 1 yada 1.5 cm
daha dar oldugunu söyledi.Ameliyatımın 52. gününde cekildi film,yani dün. Reflü ameliyatı oldugumu belirttim ondan olabilir dedi,normal rapor verdi o yüzden.Ama benim yutma güclügüm hat safhada.
Sonuc:Mide aclık asit sekresyonunda artış.Bulbus ve postbulber ans mukozasında kabalasma.

Bunun manası nedir sayın hocam? Salı günü manometrim var darlık orda belli olur sanırım değil mi?

Çok
12 yıl 2 ay önce #9594 Yazan: ahmet
kardeş bende oldum amaliyat benden mercimek bile geçmiyordu yannışlıkla küçük bir pide varya ondan az ısırdım takıldı inmedi kapaktan ölüyordum yani
hemen geçmez 3-4 ay 5 ay geçmesi lazım amaliyattan bol bol çorba süt gibi şeyler ye iç katı şeyler yeme en az 2 ay daha bende öyle oldu çünkü ondan sonra amaliyattan 3 ay sonra geçti ama bende reflü geçmedi ....

Çok
12 yıl 2 ay önce #9596 Yazan: taner
Gecmis olsun.Reflünüzün tekrarladıgı endoskopşi vs. onaylandı mı?Benim reflü sikayetim yok,cekılen endoskopi ve ömd filminde de reflü yok sonucu cıktı ama bu yutma zorlugu inanılmaz birsey. 2 ayda gecmedi katı yiyemiyorum,sürekli kilo vermek cabası. Tıkanmaktan,kusmaktan bıktım artık..

Çok
12 yıl 2 ay önce #9597 Yazan: ahmet
tekrallama yok geçmedi kapak kapalı endiskikopilerde normal boğazda gıtlakda ödem dışında......ph metride çıkıyor reflü bende çift kanallıda toplam skor 25 çıktı

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena forum