Ameliyat olmalımıyım?

Çok
10 yıl 11 ay önce #10012 Yazan: metin
Ameliyat olmalımıyım?, metin tarafından oluşturuldu
İyi günler dilerim mide yanma, bulantı, kusma, agzıma aldıgım lokmayı cıkartma nefes darlıgı kalp carpıntısı sıkıntılarım var 7 senedir gitmedigim doktor kalmadı. Pskiyatriye gidiyorum 7 senedir ilaçları kullanıyorum ve mide ilacı hergün sabah alırım almadıgım zaman mide yanmam anlatılmaz derecede oluyor. 3 kere endoskopi yapıldı birinde kronik gastrit var ve ilaç. 2. sinde reflü var ameliyat olman gerekiyor ama ilaçla bi deneyelim onuda denedim bi baska dr.a gittim tekrar endoskopi yaptı sonuç bişey yok pskolojik stresten sıkıntıların yanmaların kusmaların dedi. Ve bu sıkıntılarım heyecanlandıgım veya stres yaptıgım zamanlar cogalıyor.

Bugun tekrar endoskopi yapıldı. Daha önce reflü var ameliyat olman lazım diyen dr. hocama..

Tanı:
La Grade A Özofajit
Kardiya Gevşekliği(Öozofagus Alt Uç Sfinkter Disfonksiyonu?)
Hiatal Herni?
Eritematöz Gastrit.

Ameliyat olman gerekiyor bence dedi doktor. 2 ay sonra düğünüm var, ameliyat olmalımıyım, olmam gerekiyorsa düğünden sonra mı olsam öncemi olsam düğüne daha saglıklı girerim:) yardımlarınızı bekliyorum...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
10 yıl 9 ay önce #10029 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Ameliyat olmalımıyım? konusunda yanıtlandı

B0Z0 Yazan:: mide ilacı hergün sabah alırım almadıgım zaman mide yanmam anlatılmaz derecede oluyor.
Bugun tekrar endoskopi yapıldı. Daha önce reflü var ameliyat olman lazım diyen dr. hocama..
Tanı:
La Grade A Özofajit
Kardiya Gevşekliği(Öozofagus Alt Uç Sfinkter Disfonksiyonu?)
Hiatal Herni?
Eritematöz Gastrit.
Ameliyat olman gerekiyor bence dedi doktor. 2 ay sonra düğünüm var, ameliyat olmalımıyım, olmam gerekiyorsa düğünden sonra mı olsam öncemi olsam düğüne daha saglıklı girerim

Anlattıklarınız, yapılmış olan son endoskopi bulguları, ilaç kullanımı ile yakınmalarınızın geçmesi reflü ile uyumlu gibi görünüyor.
Operasyon bir seçenek olabilir.

Düğün öncesi yapıldığında operasyon sonrası gaz vb sorunlar nedeniyle rahatsızlık oluşursa düğün döneminde huzursuzluğunuz artabilir. Düğün sonrası dönem daha iyi olur diye düşüyorum.
Ama tabii ki son kararı Siz kendiniz vereceksiniz.
Motilite/pH-metri/impedans gibi ileri tanı yöntemlerini de kullanarak operasyon için daha iyi/kesin bir karar verilebilir.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena forum