Beni de bağrınıza basar mısınız?

Çok
6 yıl 2 ay önce #11534 Yazan: Efruh
Efruh tarafından Beni de bağrınıza basar mısınız? konusunda yanıtlandı
Sürekli tahin yiyorum.sabah öğlen ikindi akşam ne zaman elime geçerse.

Tahin in aslı (susam)kabuklu imiş.bulabilisem denicem.madem doğaldan gidiyprum en doğalını bulayım dimi.

Bir ara rezene tohumu deneyeceklerim arasındaydı.denedim fayda görmedim.

Hakiki bal öksürüğü kesiyor.keçi boynuzu balgam ı temizliyor.

Kurtulamayacağımı artık biliyorum ama septomları azaltabilirsem yaşam kalitemi bi tık daha yükseltebilirim.

Reflüye soğuk iyi gelmiyor soğuğu hiç mi hiç sevmiyor.bugün öğle arası aldım çocukları ojula götürdüm midemi de kusabilirsim yokun üzerinde ki eczaneden gaviscon aldım içtim.vaziyet bu.
Eğer çok zorlarsa kışın mide ilacı kullanırım.yada dışarıda duracağım zaman.genelde kapaöı yerdeyim.

Koray hocam iki güne bir yada haftada bir iki zpr durumda kaldığımızda mide ilacı kullanabilir miyiz?sürekli kullanım zorunluğuu var mı?bir gün kullanıp bir gün kullanmasak sakıncaları var mıdır ilacın?

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 2 ay önce #11535 Yazan: Efruh
Koray hocam iki güne bir yada haftada bir iki zor durumda kaldığımızda mide ilacı kullanabilir miyiz?sürekli kullanım zorunluğuu var mı?bir gün kullanıp bir gün kullanmasak sakıncaları var mıdır ilacın?

Çok
6 yıl 2 ay önce #11536 Yazan: Efruh
Geeçn yıl değil bir önceki üç yıl her mevsim geçişinde bronşit olurdum ve kış bitene kadar soğuklarda hırıltım balgamım olurdu.
"eşim hep swn reflü olduktan sonra böyle birçok şikayetlerin oldu" derdi
"bende memleket değişikliğindendir.aşırı sıcak yerden soğuk yere geldik yeni doğum yaptım sayılır daha toparlanamdım.bünyemi dayanır derdim.birde mide rahatsızlığı niye böyle sorunlara yol açsın ki derdim bağlantı kuramazdım.

Meğer hırıltım balgamım bronşitim kulak kaşıntım ve olabişecek diğer sıkıntılar o kapakçığın açık olmasındanmış.
Sevineyim mi üzüleym mi bilemedim.gerçi kahroluyorum o ayrı.
suçlusu bir endoskopi yi tam sarmayan kapakçık.ve gastirtte mevcut.

1,8 yıl önce de boğaz reflüsü oldum kullandığım iki takviyeden dolayı ilerledi reflüm ve mide ilacı kullanmaya başladım benim bronşit,balgam geçen yıl olmadı.çünkü ilaç asidi kontrol altına aldı ve hazır bile yediğim halde ne yanma ne ağrı yaşamadım.

Reflü hafife alınacak bir hastalık değil.birçok rahatsızlığa sebep olan ömürlük bir hastalık.

Çok
6 yıl 2 ay önce #11537 Yazan: Efruh
Reflüdaşlar nasılsınız?hepiniz iyileştiniz mi yoksa ümidinizi mi yitirdiniz?

Ben bugün muazzam bir taşikardi yaşadım.tüm kuvvetiyle beni çırptı.hemen ilaca sarıldım dinlendim toparlandım ama yorgunum.sadece kahvaltı üstü hemen su içmiyim on dk geçsin üzerinden diye düşünmüştüm kucakta çocuk ve ani hareket ile başladı.

Yaşnız değilim.Bünyemde iki arkadaş ile yaşıyorum.iyi geçinmeye çalışıyprum ama çok sinsiler.biri iyi ise diğeri ballıyor.aralarında kıskançlık var :))

Şaka bi yana bazı rahatsızlıklarımdaki suçu reflüye attım.
acaba reflü taşikardi sebebi olabilirmi?ritim bozukluğu yapıyor bunu yaşadım.tam yemek borusuna çıkarken kalp ritmim değişiyor.(taktaktak-tak-taktak)gibi.
Fakat hızlı atıma da(yoğun taşikardi) sebep olur mu?yediklerimize bağlı olarakta yada genel olarakta olabilir mi?

Çok
6 yıl 2 ay önce #11538 Yazan: Efruh
İki gündür reflü ve gastrit beslenmesine bakınıyorum internetten.benim beslenmem çok iyi.
Sabah kahvaltı bi dilim ekmek üç-dmrt zeytin,bir küçük dilim peynir.yumurta diyor.
Ama ben bunların dışında tereyağı bal, bol mevsim salata(semirotu maydonoz nane marul) iki küçük parça da tahin.
Kuru incir fındık keçiboynuzu yoğurt çorba yiyorum gündüz.malesef cevizi hayatımdan çıkarttım.çünkü düşük tansiyonumu çok ciddi anlamda düşürüyor.başım dudaklarım uyuşuypr.bayılacak gibi oluyprum.yalama tuzuna sarılıyorum ve uzanıyorum.
Akşam pek yiyemiyprum ama iki gündür birşey keşfettim limon tadınca lokmaları yutabiliyprum acaba asitsiz mi kalıyorum diye düşünücem:)

Çok
6 yıl 2 ay önce #11539 Yazan: zeynep
zeynep tarafından Beni de bağrınıza basar mısınız? konusunda yanıtlandı
Sewgili arkadaşlar ve Koray hocam bir konuya deyinecem ve yorumlarınızı bekliyorum ilk öncelikle reflü denen hastalıktan fazlasıyla musterip biri olarak dikkatimi çeken biseyi sizlerle paylaşmak istiyorum ben bir kurumda staj yapiordm bndan 20 gün önce konu refliden açıldı ve bnle aynı yerde staj yapan bir arkadaşım daha reflü hastası olduğunu söyledi peki belirtileri ne diye sorduğumda sabah uyanınca ayzm zehir gibi acı oluyor direk laboya koşuyorum agzmi yikiyorm dedi daha sonra bir sey çok dikkatimi çekti bu arkadsm bunu kafasına takmiyordu normal hayatına dewm ediyordu kolada içiyordu acı tursuda ekside hiç bir şey olmuyordu lakin ben hiç bişey yemdgm halde 24 saat ağrı sızı icerndeydm çikolata da yiyordu kahvede cüda pastada kisr herşey yiyordu ama kafasına bünyesinde bu hastalığın olduğunu hiç bir şekilde takmıyor normal hayatını sürdürüyor Du ve hiç bir şikayeti olmadan ben ise 24 saat sabah kalkıyorum reflü gece gündüz yemek yerken en güzel anlarmda hep reflü aklıma bir köşesinde ben şu kanıya vardım efruh özellikle bu sen ve bmde çok dikkatmi çekti çok araştırma ve kafamızda çok aşırı fazla taktiğin dan hastalık 1ise 5 olarak hissediyoruz en azndan ben kndmi öyle düşünüyorum yorumlarınızı bekliyirm

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena forum