Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

Beni de bağrınıza basar mısınız?

Çok
4 ay 2 gün önce #11540 Yazan: zeynep
zeynep tarafından Beni de bağrınıza basar mısınız? konusunda yanıtlandı
Ayrıca yan komşumuz 60 yaşında bir amcamz var oda hem mide fıtığı hem midede ülser var aynı izlenimleri bu amcadada izledm gayet rahat gayet rahat yiyor ve hiç bir şekilde hastalığı ile ilgili hiç birşey agzmdan duymuyorm hata karısı çok fazla yemesnden şikayetçi her öğün yemek yiyor çay igiblerini pastasız ve meyvesiz gecirmiyir Dior oda çok rahat çünkü hastalığı araştırmiyir ve kafasında bazı şeyler kurmuyor ve belirti vermiyor hastalık ben sürekli her dk her saniye hastayım kotuum canm yanıyor bu hastalık nasl bişey sürekli hastaneye gidim hiç düzelmiycek Allah korusun kanser oldm olacam gibi şeyler sürekli kafamda geziyor ve benm rahatlamama fırsat vermiyor bazen diormki keşke arastrmasaydm bu hastalığı bnde rahat bir şekilde hayatımı dewam etseydim biz hastalığın sürekli kötü gidisatni düşünüyoruz bndan psikolojimize yerleşmiş ağrımaz ahrtyorz ve bu böyle bnlari yazdım halde hala dewm ediyor doktata gittim endoskopi çekildi endoskopik araştırdım bnda benm endoskopi baştan sağma yapıldı bişey vardiyada görmedi demeye başladım çünkü araştırdım ben lokalolarak uyustruldm ve 2 dk kadr sürdü bir kaç yerde tutulması gerek ve 10 dk sürmesi gerek yazıyordu direk doktor bişey vardı görmedi demeye başladım çok fazla araştırıp Cok fazla takıyorsun bnce hastalığınız ondan bizi kötü yapior diye düşünüyorum mesela amca hiç bir bilgisi yok rahat cewrendeki reflü hastaları var neden ben onlar kadar rahat dglm diorm bnce sebebi bu szlernde yorumlarını bekliyorum

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 ay 1 gün önce #11541 Yazan: Efruh
Efruh tarafından Beni de bağrınıza basar mısınız? konusunda yanıtlandı
Zeynepcim herkesin ağrı eşiği farklı.reflü yakınmaları farkı.reflünün de çeşidi var.
Mide de yanma,yemek borusunda yanma,boğaza kadar yanma,kusma.

Mesela ben en çok boğazda yanma hissediyordum ama acı su gelmiyor.gelmiyor.en son bir ay önce öksürüklerden önce acısu geldi iğrençti
Benim en büyük sıkıntım bi anda başıma kadar basınç sanki kulaklarımdan fışkırcak gibi.ama gaviscon içince rahatlıyorum.yukarı çıkış hissediyorum boğazıma kadar.ilaç içmiyorum şuanda.

O komşu amca ve arkadaşın midede yanma ağrı çekiyorlardır.yukarı çıkış ve boğazları yansa yanma olsa bu kadar rahat herşeyi yiyip içemezler.
Boğaz reflüsü olup bu bahsettiklerini yiyip içseler eğer istemsiz öksürük soluğavkaçma oku ki . Bu bir kabus.ölüm gibi ben yaşadım ve yaşıyorum.

Bu arada ben tartıda sabah 45.200 gördüm.
Kilo aldırıan şeyler zaten yasak.ne yapacağımı bilmiyprum.

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Çok
4 ay 1 gün önce #11542 Yazan: Efruh
Pasta börek çörek yemeyi bıraktım yesemde kilo alamıyorum çünkü çok çiğneyip öyle yutuyorum ve yavaş yemek zorundayım midemden dolayı.aýrıca yediğimde zaten ölüyorum.ağrıdan yanmadan başka birşey çektiğim.bağırsaklarıma yazık.

Tahin yiyprum gelip gidip kaşık kaşık ama bana mısın demiyor gene de kilo veiryorum.kan değerlerim iyiydi ama sevinemiyorum.Allah a emanet gidiyorum.Bıktım :'(
Kilo alsam 500 gr. Ümitlenıcem

Çok
4 ay 15 saat önce #11543 Yazan: zeynep
Arkadaşar bir kaç gün önce bir doktorla reflü ile ilgili konustm ve bişey dikkatimi çekti egerki dedi reflü yakınmaları hissetmesini breet denilen şey oluşmus demiştir yüzey kndni hazırlamış artık i şeyi hisetmiyir demiş ti
Doğruluk payı nesr

Çok
4 ay 13 saat önce - 4 ay 13 saat önce #11544 Yazan: Efruh
Zeynep öncelikle Türkçeye yazarken dikkat etsen.okurken bulmaca çözüyor gibiyim.harf hatası olabilir ama cümleler eksik.noktalama işaretleri yok.eğer telefon kaynaklı bir sorun ise bi alt sayfaya geç daha anlaşılır olur.

Eğer anladığım doğru ise reflü yakınmaları bu kadar çok hissetme sebebi breet denilen bir rahatsızlık.

Hassas organlara (iç organ aşırı duyarlılığı)sahipsen yada ağrı eşiğin düşük ise her ufak ağrıyı çok hissedebiirsin diye düşünüyorum.sanırım iç organ duyarlıığı halk arasında ağrı eşiği düşüküğü de olabilir

Son Düzenleme: 4 ay 13 saat önce Düzenleyen:Efruh

Çok
3 ay 3 hafta önce #11551 Yazan: zeynep
Koray hocam ve arkadaşlar bugün dahikiyeye gitim rutin kontrol için sonuçlar eskiye göre iyi komple vücut ultrason yaptırdım sonuçlar
Tüm Abdomen u.s
Karaciğer konturu, boyutlar ve lokalisyon normaldir
Safrakesesi normal duvar kalınlığı normal lümen içi patoloji saptanmadı
İntrahepatik safra yollar kaledok
ı normal
Dalak ve paranın normal
Pankreasın izlenebilen kesimleri normal genişleme saptandı
Her iki böbrek boyutları paranın ekjeniteleri normal bbatın içinde serbest sıvı saptanamdi

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum