Beni de bağrınıza basar mısınız?

Çok
4 ay 5 gün önce #11745 Yazan: Efruh
Efruh tarafından Beni de bağrınıza basar mısınız? konusunda yanıtlandı
Ben Allah a çok şükür iyiyim Hocam özelinizden msj gönderdim kapalı sanırım.

Bi yakınım.

Ilginiz için çok teşekkür ederim.inşallah düzelir

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 ay 4 hafta önce #11760 Yazan: Efruh
Hatırlarsanız iki yıl önce taşikardi için kullandığım balıkyağı ve guenzim g takviyeleri yüzünden reflüm ilerlemiş günlerce bulantı ve bikaç sağlık sorunu yaşamıştım.çok zor,kötü ve kabus dolu günlerdi.o günden beri de hiçbirşey eskisi gibi olmadı hayatımda.
Dersimi almamış olucam ki vücut ağrılarımdan dolayı Magnezyum eksikliği için iki gündür suda eriyen tablet kullanıyorum.dün bağırsak aprısı oldu hafif geçti fakat bugün bulantıdan kıvrım kıvrım kıvrandım.hala kötüyüm.kafamı zor kaldurıyorum o günlere dönmek istemiyorum.
Sanıyorum yağ formuna devam edeceğim.

Bundan iki hafta önce de çinko kullandım.sırtımdan ter çıktı.midem döndü de döndü ağzıma bir tadı geliyor ki yemek borumdan boğaza kadar yakışını hissediyorum. tövbe ettim içmeye.

Ayrıca doğumdan hemen sonra mide rahatsızlıkları yaşadığımı söylemiştim.kafama takılan kemiren bir soru var.gebelikte de doktorların yazması ile multivitamin ve balıkyağı gibi takviyeler kullandım.

Gebelikte verilen takviyeler ne kadar doğru?ben artık zemin hazırladığını düşünüyorum.
fastfood ve hazır gıdalar hep zararlı deniyor.takviyelerin de sakıncaları olduğunu düşünüyorum.

içeriklerini de okuyorum almam gereken miktardan ziyade içindeki karışım fazla gibi.şekerli.

kesinlikle takviyelere karşıyım.mecbur olmadığınız sürece kesinlikle yanaşmayın.gıdalardan eksikliklerinizi tamamlayın.

Benim gibi yaşayan reflüdaşlar,gastrit olan arkadaşlar var mı?

Koray hocam sizinde fikrinizi ve mideye dok nmayan çinko, magnezyum formu var ise tavsiyenizi almak isterim.

Çok
3 ay 4 hafta önce #11761 Yazan: Efruh
Ek olarak bir ay önce de gastren duo aldım tadı güzelmiş, gaviscon nanesinden iğrenti geldi diye gastren duo da geğirtene kadar kıvrandırdı.

Şurupların şekerli yapısı mideye dokunuyor olabilir mi?

Nane mideye dokunuyor ise neden gaviscon naneli???

Çok
3 ay 2 hafta önce #11766 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Beni de bağrınıza basar mısınız? konusunda yanıtlandı

Efruh Yazan:: Ben Allah a çok şükür iyiyim Hocam özelinizden msj gönderdim kapalı sanırım.

Evet kapalı.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
3 ay 2 hafta önce #11767 Yazan: Koray Tuncer

Efruh Yazan:: Gebelikte verilen takviyeler ne kadar doğru?ben artık zemin hazırladığını düşünüyorum.

Gebelikte multivitamin, folik asit ve demir desteği yapmak gerekli diye düşünüyoruz. Çok şükür ki anne adaylarında genelde belirgin bir yakınma görmüyoruz.

fastfood ve hazır gıdalar hep zararlı deniyor

Bu gıdaların yağdan zengin olması reflü eğilimini artırıyor.

Koray hocam sizinde fikrinizi ve mideye dok nmayan çinko, magnezyum formu var ise tavsiyenizi almak isterim.

Özellikle önereceğim bir şey yok.

Geçmiş olsun.

Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
3 ay 2 hafta önce #11768 Yazan: Koray Tuncer

Efruh Yazan:: gastren duo da geğirtene kadar kıvrandırdı.

Herhalde gaza bağlı ağrı sorunu yaşamışsınız...

Şurupların şekerli yapısı mideye dokunuyor olabilir mi?

Öyle bir bilgim yok. Ama şurup forumundaki ilaçları, özellikle çocuklarında içebilmesi için biraz tatlandırmak gerekiyor.

Nane mideye dokunuyor ise neden gaviscon naneli???

Soru güzel. İlaçta nanenin kendisi değil de aroması vardır diye düşünüyorum.
Nane yağını barsak sorunlarında, barsak gazı ve buna bağlı krampların tedavisinde kullanabiliyoruz. Örneğin Colpermin ismindeki ithal üründe nane yağı var. Ve barsak gazı ve sancılarında işe yarayabileceği söylenir.
Ne kadar doğru bilmiyorum ama ilacı çalışan mümessil, ilacın Almanya'da çok yazıldığını söylemişti.

Geçmiş olsun.

www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum