Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

Beni de bağrınıza basar mısınız?

Çok
6 ay 2 hafta önce #11510 Yazan: Efruh
Efruh tarafından Beni de bağrınıza basar mısınız? konusunda yanıtlandı
Kefir var.az önce içtik.

Stres yapılmicak gibi değil.ne yesem öksürük.eşimde öyle.ikimize de aynı anda olması ilginç.
Tadım tuzum kalmadı.kapana kısılmış gibi hissediyorum.ilerler de sürekli hale gelirse ameliyat kaçınılmaz :'(

Yavaş yavaş ölüme gidiyor gibi hissediyorum.ameliyat sonrası kusamama geğirememe beni korkutuyor.şişkinliğe değinmek istemiyorum.

Çok yoruldum Freefa cım.artık doğal besleniyprum iyi olucam derken öksürük başladı.

Bu arada öksürürken bağrım acıyor.birde sabahları balgam oluyor.sanırım uyurken yakıyor boğazımı bu yüzden oluyor.

Sende de oluyor muydu?ve öksürüğe kaç ay dayandın?

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 ay 1 hafta önce #11519 Yazan: zeynep
zeynep tarafından Beni de bağrınıza basar mısınız? konusunda yanıtlandı
Merhabalar efruh artık reflü denilen ilet hayatımı kabus hale getirdi tam iyiym derken en kötü yerden baştan başlıyor seni anlıyorum bnde aynı şekil çok kkötü cewremdeki insanlar ülseri olduğu halde çok rahat iyip icebikiyirlar benm ise hergün kabis gibi ilerliyor artık biktm sürekli ya artık kötü biseye çevirdi diye düşüncelerden Allah'a şükür öksürüğün lm yok agzma aci u da yok yemk norm parçalanır sana agrıyo yanıyor ne yesem Pp ler hiç bir işe yaramıyor bnde sasrdm artık napacam

Çok
6 ay 1 hafta önce #11522 Yazan: Efruh
Zeynep ben hazır gıdalardan mayalı gıdalardan uzak durarak ilacı bıraktım.çok şükür iyiyim fakat.bu aralar midemde rahatsızlık hissi var.
Onuda eşim mide panskreas enzimi almış verdi beni rahatlattı.şişkinlik olmuyor ama yanma var.

Freefa arkadaşımız tahin tavsiye etmişti.en doğalını elde yaplımış buldum getirttim.bu sabah başkadım midemi rahatlattı
Yarım saat birşey yemedim.bakalım kilo alabilecek miyim?

Eşimin ve benim Ciddi öksürüklerim vardı.allah kinseye yaşatmasın göstermesin.insan reflü sıkıntılarını yaşayınca ve ameliyatı düşünübce çıkmaza giriyor.hep ölecekmişim gibi hayatın sonu gelmiş gibi hissediyorrum.çünkü doğumumu bile saatlerce bekledim.ameliyat istemediğim için ama malesef olmadı hamdolsun doğdular.

Oğlum ve eşim antibiyotik kullabdıktan sonra benimde mide buharı hafifleyerek geçti.diğer çocuğumunda boğazı ve lenfleri şişmişti oda indi çok şükür.viral bir durum vardı sanırım evde ve mikrobu kırmak için mide asidi arttı diye düşündüm.başka bir açıklama bulamadım.

Zeynep ruhen sqkinleşmeye çalış.hassas bir yapın var sanırım.bende öyleyim çünkü.mide koruyuculara devam et.

Ppı fayda etmiyor demişsin.safra reflüsü değil dimi?eğer öyleyse ursactıve adında bir ilaç safra reflüsü için iyi sonuçkar veriyor.

İlk boğaz reflüsü olduğumda vermişti doktor bana.her yemek sonrası kullanıyordum iyi gelmişti.
Ama safra reflüsü değildim.

İlaçlarını ihnal etme beynini boşalt.görüceksin hafiflicek

Çok
6 ay 1 hafta önce #11523 Yazan: freefa
freefa tarafından Beni de bağrınıza basar mısınız? konusunda yanıtlandı
efruhcum tahini ihmal etme. her sabah kahvaltıda ekmeğine bandıra bandıra ye. faydasını göreceksin canım. benim yakın bir arkadaşım da cok zayıflamıştı midesi yüzünden. ona da başlattım. toparladı biraz daha.

Çok
6 ay 1 hafta önce #11524 Yazan: Efruh
Kahvaltı dışında da tadıyorum.az önce de tahta kaşıkla yedim.bir anda yiyemiyorum.çarpıntı mı artırıyor ama tada tada yiyebiliyprum.inşallah fayda görürüm.

Boğaz reflüsü olmadan önce çok yerdim midemi ve taşikardi rahatsız edince kahvaltı menüsünden çıkarmıştım.
Kaç yıldır yemiyordum taki pekmez gelene kadar.

Reflü için tahin i getirttiğim kişi sabah aç karnına ye yarım saat hiçbirşey yiyim içme dedi.

Kahvaltı dışında da yiyorum.hazır tahinler bu kadar lezzetli olmazdı ve rahatsız ederdi.

Mümkün olduğunca el de yapılmış yiyorum.yaşam tarzımız oldu.eğer hazır ise asla yemiyoruz.zaten eşimle farkı anlıyoruz.çok rahatsız ediyır.

İki gün önce bi arkadaş çayın yanına bisküvi verdi iki tane yedim yemez olsaydım öksürüklere boğuldum yıkandım.midemden soluğuma kaçıyordu nefes alamadım.pişman oldum.hazır yemicem diyorum ama bi taneden birşey olmaz dedim.demez olaydım :)) neyseki yarım saate geçti.

Dün de evde üşüdüm.öksürük tuttu.gaviscon içtim rahatladım.hemen ısıttım ayaklarımı ama akşama kadar çektim.

Üç hafta önce geçirdiğimiz şey ne ise bende arada öksürükbolarak kaldı.beyseki gaviscon fayda ediyor.

Geçenlerde de çörek otu aldım buraya yakın bir yerde yřtişiyor.bi kısmını çektirdim yağını aldım.

Bu arada ben ilaç kullanmıyorum.

Aradaki farkı şöyke diyebilirim.rahatsızlandığımda içtiğimde asit geçti ama hazımsızlık arttı.
Önceden ilacın bu etkisini düşünmemiştim ilaç kullandığım bir buçuk yıl hep midemden kaynaklı sanıyordum ve ne zamana kadar sürecek bu diyordum.

Ayrıca burun etimin şişmesi reflüden dolayı vee dün iyice anladım ki hatta eminim düdük gibi hırıltım balgam da reflüden.

Ben hep göğüs doktoruna gittim bronşiyal astım dendi bana.bende bu gastalığa sahibim diyordum bir doktor bana ileride astım bronşit olucaksın dedi.çünkü mide reflüsü iken (ilerleneden önce) her mevsim geçişinde bronşit okluyordum.tabi bunun öncesi mide asidim artıyordu ve yoğun balm atıyordum.

Geçen yılda Ankara da gittim hiçbirşey çıkmadı.emin olamamıştım rahatta nefes alamıyorum.bazen de derin nefes alma isteği oluyordu ama temiz tüm tahlil ve tetkikler

Artık iyice eminim.

Bu bilgi de burda dursun.çünkü reflü olduğunu bilmeyip kbb, göğüs,kardiyoloji ye gidebilir hastalar ki gidenler vardır.

Çok
6 ay 1 hafta önce - 6 ay 1 hafta önce #11525 Yazan: Efruh
Freefa sen kaşık kaşık yiyebiliyor musun?

Hazımsızlık yapmıyor mu?

Benim göbeğimin hemen sol üst bölgesi rahatsız hissettiriyor.sanırım gastritli bölge oluyor yada bağırsak bilmiyprum işte.

Bazen reflüden eser yok bazen ise yukarıdan aşşağıdan birşey zorluyor buda reflüye sebep oluyor.gastrit mi hazımsızlık mı. Anlayamadım.zaten reflüm var bu kesin ama bunu çözsem reflüde ve diğer sıkıntılarımda çözülecek gibi.

Eşimin getirdiği mide pankreas enzimi işe yaradı birde iştahımı açtı.yediklerimden dokunan olursa eliyorum.

Mesela peynir rahatsız ediyor gibi hissettim menümden çıkarttım.dün el yapımı ekşi mayalı bazlama bir parça tattım beni mahvetti hazımsızlık mı yaptı anlamadım.

Keşke mideyi hasta etmeden önce doğal beslenseydim.aburcubur hamurlu gıdalardan uzak dursaydım.obezite ve sindirim hastalıkları boşuna artmadı.gergin,asabi toplum olduk.
gençliği iyi eğitmemiz lazım bu konu da.

Son Düzenleme: 6 ay 1 hafta önce Düzenleyen:Efruh Neden: Ekleme

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum