Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

Beni de bağrınıza basar mısınız?

Çok
6 ay 6 gün önce #11526 Yazan: Efruh
Efruh tarafından Beni de bağrınıza basar mısınız? konusunda yanıtlandı
Koray hocam reflü ve gastrit te süt ve süt ürünlerine dikkat etmek gerekiyor mu?

Bugün ısırganotlu yoğurt çorbası yedim.mide ve bağırsak şişkinliği yaşadım.mide bağırsaktan dolayı içok rahatsız etti vücudumu.hafif bulantı hassasiyet oldu gasritten olabilir diye düşündüm.

Şişkinlik hazımsızlık hissi olduğu için İki haftadır peynir yemiyorum mide ve bağırsaklarımı takip etmek için fakat tereyağı dokunmuyor.yoğurtta midemde gaz yapıyor.

Sizce süt ve süt ürünleri reflü yada gastrit te dikkat edilmeli mi yoksa gıda intolerans denilen durumu düşünmeli miyim?

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 ay 6 gün önce #11527 Yazan: Efruh
Birde balık yediğimde neye uğradığımı şaşırıyorum.dilimin bile çekileceğini hissediyorum soluğu wc de alıyorum.midemden dolayı hissediyorum fakat acaba midemde bu yiyeceklere karşı bir hassasiyet olabilir mi yoksa mide (reflü,gastrti) ve bağırsak hastalıklarında görülebilir bir durum mu?

Çok
6 ay 6 gün önce #11528 Yazan: Efruh
Benim gibi bazı yiyecekler den rahatsız olan arkadaşlar var ise paylaşabilirler...

Çok
6 ay 1 gün önce #11531 Yazan: zeynep
zeynep tarafından Beni de bağrınıza basar mısınız? konusunda yanıtlandı
Efruh ve freefa şuanda yemek birinin en üst kısmında ağrı tutarken çok az miktarda ağrı sürekli olmama şartıyla oluyor bazen hisedyrm bogazmda sürekli beyaz renkte balgam oluyor hırıltı yok eskisi gibi nefes almada bir ara sorlaniyrdm oda yok birde iki gndr agzma ekşi su gelior acı suile hiç karşılaşmadım acı suyun asit olduğu söyleniyor ekşi su ne birde neden acaba yemek birinin daha öncede sormuştum köprücük kemiğinin ustnde ağrı oluyor psikolojik sıkıntılarım var acaba onla ilgili bişey olabilirmi çok ağır panik atak yaşadım ewden cikamiycak durumdayım atltm onla ilgili Bişeyler olabilirmi birde endoskopi ne kadar süreyle çekilmeli sizlerde endoskopik parça alindmi birde ses kisikligim oluyor oda bogazmda balgam var ve ondan dolayı olan bir ses boğulması oluyor buda sürekli olmuyor bu 2 gndr var arada kndmi gösteriyor boğazı temizleyice geçiyor

Çok
6 ay 1 gün önce #11532 Yazan: zeynep
zeynep tarafından Beni de bağrınıza basar mısınız? konusunda yanıtlandı
Birde geçmeyen balgam ve o bahsgm yerde sürekli gelen bir ağrı var asit 24 saat yakrmi birde birşey dikkatimi çekti gece yatarken hiç bir şikayetim yok sabah kalktım da yok ama nedense biranda gözümü açar açmaz ilk 5 dk yok snra başlıyor bu neden

Çok
6 ay 22 saat önce #11533 Yazan: Efruh
Zeynep Geniz akıntısı yapıyor boğazda birikiyor.beyaz balgam bu olabilir.
Boğaz reflün var ise ses kalitesinde düşüklük, kabalaşama,kısılma ve ses tellerinde ağrı hissedebilirsin konuşurken.sabah kalktığında sesinde taraklaşma yada boğuk olabilir.kalktıktan hemen hemen beş dk sonrasında düzelir.
Mide sıvısı yada asidi oraya geldiği için ses tellerini tahriş eder.bu yüzdendir.sürekl boğazını temizleme ihtiyacı hissedersin.

Ben derin bir öhhöö diyorum boğazı var ise bronşları temizlemek için.son bir aydır zaten kendiliğinden öksürtü geliyor malesef.reflünün her yüzünü görüyorum sinsi sinsi geliyor.yapcak birşey yok.

Benim için e moral bozucu yanı kilo vermek.45kilo 800 gramı gördüm.
Sabah sağlam kahvaltı ara öğün meyve kuruyemiş iki saate yayıyorum.bazen öğleyemeyi yiyorum.bazen mideme inmeyince yoğurt.akşam yemek çokta mümkün oşmuypr aklam tam 18:00 yemek saati.ekşi mayalı köy ekmeği bi dilim yiyebilirsem ki inmiyor.

Eşim asitsizlikten midede gaz oluştuğunu bu yüzden mideye yiyecekkerin inmediğini söylüyor.haklı da olabilir.şişkinlk olabilir ben adını koyamıyorumdur.çünkü boğaz reflüsü olunca bu sıkıntılarım çıktı.önceden yoktu.reflüye yoruyorum.

Mide ilaçkarını bırakma.ağır oanik atak yaşadığını ve evden çıkamicak durumda olduğunu yazmışsın.bu derece de ise panik atak hastalığın mutlaka psikolojik destek al.
Zaten mide hastalıkları ağır stres altında çıkar.

Belki doktor mide kasunu gevşetici rahatlatıcı işaç yazar.

Benim mide rahatsızlığımda doğumdan hemen sonra çıktı uykusuzluk ve buna bağlı yemek yiyememe ve bazı sorunlar.kolay değildi benim için.

Senin sorumlulukların yok ise tedavi görmen daha da kolay olur.lütfen ihmal etme.

Sürekli endoskopi yapılmaz.gerekli görüldüğünde yapılır.her midem ağrıyo diyene de yapılmamalı bence.sana yapıldıysa bir daha yaptırma.

Şu anda yaoman gereken mide düzenli kullanman birde üstündeki stresi atman.inşallah aşılmayacak sıkıntılar değildir.

Seni çok iyi anlıyorum aslında kafanda çözemediğin için miden de çekiyorsun.inşallah ilaçlardan zamanla fayda göreceksin.birde doğal beslensen rahatlar biraz daha.

Ben çok şükür doğal beslendiğim için iyiyim fakat yanında bazı destekker de gerekli.

Mesela duş alınca bile üşütüyorum galiba ki mide asidi kaçıyor sřluk boruma durduramıyorum.

Üç gün önce duş aldıktan 1 saat sonra fındık yedim.ikinci fındıkta beynim patlicak sandım.soluk boruma sıçratıyordu asit ile sonumun geldiğini düşündüm.öksürüklere boğuldum zorla gaviscon içtim.yutkuna yutkuna yutağımı hissetmiyordum artık.kussam iyi.kusma hissi yok.böyle korkunç birşey.
sakinleştikten 10-15 dakika sonra sonra da nefes alamaz gibi oldum bi öksürdüm yeşil koca balgam ve fındık eserleri vardı.bir nefesim açıldı ki dünyalar benim oldu.o şokla ve rahatlıkla yattım uyudum sonra.uyandığımda da ağladım "rabbim hep böyle mi geçecek dedim dua ettim"ameliyat olsam ölcem olmasam ölcem gibi.çünkü yemek yeterince yiyemiyorum kilo kaybediyorum.ağız tadı ile doya doya yemek yemeği özledim.

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum