gereksi reflü ameliyatları

Çok
7 yıl 9 ay önce #10222 Yazan: kerem
gereksi reflü ameliyatları, kerem tarafından oluşturuldu
merhaba arkadaşlar,ben reflü şikayetleri olan biriyim.en son genel cerraha gereksiz bir endeskopi olduktan sonra doktorum bana reflü ameliyatı olmam konusunda tedavisini önerdi.

bir başka doktora gitmem ile birlikte hiçte ameliyatlık bir durum olmadığımı bazı doktorların ameliyat yapmak için hastalara diğer tedavi yöntemlerini uygulamaktan kaçındıklarını ve hastanın sağlığı ile oynayarak paralarını alınmaya çalışıldığını anlattı.

bu forumu ve başka forumları inceledikten sonra bazı fake hesaplar açılarak yok şu doktora ameliyat oldum şimdi çok iyiyim diye yazılan yazıları okudum.bunlara kanmayın arkadaşlar.amelliyat geri dönüşü olmayan sorunlara yol açan bir operasyon.bazı sorunlar hastanın durumuna göre kalıcı veya geçici olabilirken.bazı durumlar ise her hastada kalıcıdır.yani ben inanıyorum ki reflü ameliyatı olan 100 kişiden 95'i bin pişmandır.

internetteki bazı doktorların iyi olduklarını iddia ettikleri hasta yorumlarını ve görüntülerinini yayınlarken neden ameliyat sonra daha fazla sorunlar yaşayan hastalarının yorumlarını veya görüntülerini yayınlamamaktadırlar.bunların hepsi daha çok müşteri (hasta) çekmek adına yapılan reklamlardır.

doktor ne kadar iyi olursa olsun.bu ameliyat tam bir kumardır.

ben illaki ameliyat olmayın demiyorum.çok çok zor durumda iseniz.gittiğiniz onlarca doktor ameliyat demişse ve her şeyi denemiş iseniz.ameliyat kaçınılmazdır.ama gittiğiniz ilk doktor ameliyat dedi diye ve nette ameliyat oldum kendimi daha hissediyorum yazılarını okudunuz diye hemen ameliyat olmayın.

herkese geçmiş olsun.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 9 ay önce - 7 yıl 9 ay önce #10223 Yazan: Efruh
Efruh tarafından gereksi reflü ameliyatları konusunda yanıtlandı
Merhaba kerem. bilgilendirici paylaşım teşekkür ederim.

Ben bugün araştırma yaparken reflü ameliyatı sonrası kusma olmuyormuş bunu öğrenmiş bulundum.

İnternette çok memnun olanlar var bi o kadar da memnun olmayanlar da var.

Kusamama , gaz sorunu beni endişelendirdi.

Benim bilmediğim ameliyat sonrası daha ne tür sorunlar oluşuyor Allah bilir.

böyle bir hastalığa yakalandığım için çok üzgünüm.

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....
Son düzenleme: 7 yıl 9 ay önce Düzenleyen:Efruh

Çok
7 yıl 9 ay önce #10224 Yazan: kerem
kerem tarafından gereksi reflü ameliyatları konusunda yanıtlandı
arkadaşım geçmiş olsun.reflü ameliyatları bazı durumlarda gerekli olabilir.ama reflü hastalarının %95'i için gereksizdir.

sen hiç ameliyat yapan doktorlardan kusamama ve gaz sorunları gibi kalıcı problemler yaratan bu ameliyat için bir şey duydun mu? duyamazsın çünkü insanlara eksik bilgi veriyorlar.ameliyat kararı almadan önce doktoru çok iyi seçmek lazım.sizinle konuşurken bile bi an olsun gözlerini kaçırıyorsa bile ameliyat olmayın.çünkü ameliyat sonrası sorunlar için sizi yarı yolda bırakabilirler.sizde ya dikişleri geri aldırıp eski halinize dönersiniz.yada intihar edersiniz.

dikkatli olmakta yarar var.

Çok
7 yıl 9 ay önce #10226 Yazan: Efruh
Öncelikle Bayramın mübarek olsun.

Açıkçası duymamıştım.reflü ameliyatı yanma ve yemeklerin geri gelmesi ni engelliyor sanırım.çünkü bende antiral gastritte var.

İlk şikayetim olduğunda aşırı bulantı ile gitmiştim.gittiğim doktor gastrit bağlı reflü dedi ve endoskopi istedi.

Endoskopi çeken genel cerrah ilaçlara ek olarak ursactive diye bir ilaç yazdı.diğer doktor safra reflüsü yokki sende kes dedi.

Sonrası boğazımda yanma olmaya başladı.aslında karışık görünebilir.başlığımı okuyabilirsin.

Gastrit i çözmem gerektiğini düşünüyorum öncelikle çünkü şikayetlere bulantı, agrı vs yazıyor.

Reflü ameliyatı olsam da bulantı agrı geçmeyecek diye düşünüyorum.

Çok
7 yıl 9 ay önce #10228 Yazan: Efruh
Senin reflü şikayetlerin neler?

Benim boğaz ımda yanma, bulantı bazen (sanıyorum aç kaldığımda gegirme sorunu oluyor geğiremeyince bulantı yapıyor,yemek yediğimde sorun yaşamıyorum)

KBB şikayetleri, sırt ağrısı ve benzeri şikayetler.tam anlamıyla,doymuyorum.

Zaten gaz sorunu beni tedirgin ediyordu dün de ameliyat olup Kusamama durumunu okuyunca iyice korktum ve çok üzgünüm

Çok
7 yıl 9 ay önce #10230 Yazan: kerem
kerem tarafından gereksi reflü ameliyatları konusunda yanıtlandı
ameliyat oldunuz mu artık kusamayacaksınız.bundan emin olabilirsiniz.

şimdi sizin durumunuza gelecek olursak.boğazda yanma hissi reflü ile alakalıdır.(eğer burundan nefes alma sorununuz yok ise)

aslında doktorunuz gastrite bağlı reflü dedi ise çok şanslısınız.çünkü düzenli ilaç kullanımı ve diyet ile gastrit yendiğiniz zaman reflü şikayelleriniz azalır.ameliyat ise mide kapakcığı aşırı derecede gevşeklik var ise yapılır.gastrit için ameliyat yapılmaz.

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena forum