SÜREKLİ BULANTIM VAR AMELİYAT OLMALIMIYIM

Çok
7 yıl 8 ay önce #10651 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından SÜREKLİ BULANTIM VAR AMELİYAT OLMALIMIYIM konusunda yanıtlandı

Yiğit Yazan:: bir bakteri 7-24 bu kadar bulantı yapabilirmi ?

Buna net bir yanıt vermek zor.
Ben o kadar fazla yakınma yapmasını beklemem.

Ama hastalık yoktur, hasta vardır.

Sonuç olarak olmaması gereken bir sorun saptanmışsa, bu sorun çözülmeye çalışılır, uygun tedavi planı yapılır.

Pratikteki problem, daha önce bulantı sorunu olmayanlarda bile, Helcobakter tedavisinde kullanılan antibiyotiklerin kendilerinin de bulantıyı tetikleyebilecek olması!
Bu cümlemi "Size verilen antibiyotikleri kullanmayın" gibi bir anlama çekmeyin lütfen. Tedavinize devam edin.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 8 ay önce #10652 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından SÜREKLİ BULANTIM VAR AMELİYAT OLMALIMIYIM konusunda yanıtlandı

freefa Yazan:: bence yapabilir. tabi şu faktörü de unutmamak lazım. psikolojik olarak da etkileniyor olabilirsin. yanlış anlama mide bulantın var ama sürekli aklın orda oldugundan bu devamlı hale geliyor da olabilir.

Evet, tespit doğru.

Bulantı yakınmasında psikolojik faktörler de etkili olabiliyor.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
7 yıl 8 ay önce #10655 Yazan: kerem
kerem tarafından SÜREKLİ BULANTIM VAR AMELİYAT OLMALIMIYIM konusunda yanıtlandı
ben bu arkadaşımızın bu antibiyotik setini kullanabiliceğini zannetmiyorum.b12 bile kullanmayan biri antibiyotik nasıl kullanacak :)

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena forum