Boğaz Reflüsü

Çok
7 yıl 7 ay önce #10607 Yazan: Baran
Boğaz Reflüsü, Baran tarafından oluşturuldu
Merhaba inşallah konuyu yanlış yere açmadım. 1 Yıldır reflü hastasıyım. Reflü hastalığını mide yanması ve nefes darlığı ile tanıştım. Özel hastanelere gittim. Bana bademcikten dolayı böyle olduğumu söylemişlerdi . 3-4 ayım böyle geçti. Hastalığım dahada ilerleyince Araştırma hastanesine gittim endoskopi ve biyopsi yapıldı. Biyopsi temiz , reflü ve gastritim olduğunu öğrendim. Reflüye bağlı boğaz reflüsü oldum son 4 aydır. Hep ağrı traş bile olamıyorum gırtlak ağrıyor. Sizce normal mi ? Ağrıyı hafifletmek için ne yapmalıyım ? Yutma problemimde var malesef :/

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 7 ay önce #10618 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Boğaz Reflüsü konusunda yanıtlandı

Baran Yazan:: Reflüye bağlı boğaz reflüsü oldum son 4 aydır. Hep ağrı traş bile olamıyorum gırtlak ağrıyor. Sizce normal mi ? Ağrıyı hafifletmek için ne yapmalıyım ? Yutma problemimde var malesef :/

Reflüye yönelik tedaviler işe yaramıyor mu?
Ağrı sebebi reflüyse, buna karşı yapılan tedavilerin de ağrıyı hafifletmesi beklenir.
Ağrıda hiç değişiklik yoksa, KBB uzmanının yorumunu lamak lazım.
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
7 yıl 7 ay önce #10619 Yazan: Baran
Baran tarafından Boğaz Reflüsü konusunda yanıtlandı
Bu arada doktorum kapali reflü ameliyatı olmamı önerdi. Hevesliydim hayallerim vardı ama nette araştırdım %99 olumsuz yazılar. Hayatımın en zor günleri sanırım

Çok
7 yıl 7 ay önce #10620 Yazan: Baran

Koray Tuncer Yazan::

Baran Yazan:: Reflüye bağlı boğaz reflüsü oldum son 4 aydır. Hep ağrı traş bile olamıyorum gırtlak ağrıyor. Sizce normal mi ? Ağrıyı hafifletmek için ne yapmalıyım ? Yutma problemimde var malesef :/

Reflüye yönelik tedaviler işe yaramıyor mu?
Ağrı sebebi reflüyse, buna karşı yapılan tedavilerin de ağrıyı hafifletmesi beklenir.
Ağrıda hiç değişiklik yoksa, KBB uzmanının yorumunu lamak lazım.
Geçmiş olsun.

Hocam belli bir süre iyileşiyor ama tekrardan olumsuzluk oluşuyor. Son 1 yilda 10-15 kilo verdim.

Çok
7 yıl 7 ay önce #10624 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Boğaz Reflüsü konusunda yanıtlandı

Baran Yazan:: Hocam belli bir süre iyileşiyor ama tekrardan olumsuzluk oluşuyor. Son 1 yilda 10-15 kilo verdim.

Motilite, pH-metri/tercihan impedans gibi tetkikleri yapıp reflüyü netleştirdikten sonra ameliyat kararı daha rahat verilebilir.
Reflü ameliyatı ehil ellerde başarılı bir operasyondur. %99 memnuniyetsizlik gerçekçi değil. Memnun insanlar yorum yapmıyor olabilir. Ya da yapılmış operasyonlarda endikasyon iyi konmamış ve sonuçta hasta mutsuz olmuş olabilir. Ama teorik olarak %99 memnuniyetsizlik olmaz!
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
7 yıl 7 ay önce #10628 Yazan: Baran

Koray Tuncer Yazan::

Baran Yazan:: Hocam belli bir süre iyileşiyor ama tekrardan olumsuzluk oluşuyor. Son 1 yilda 10-15 kilo verdim.

Motilite, pH-metri/tercihan impedans gibi tetkikleri yapıp reflüyü netleştirdikten sonra ameliyat kararı daha rahat verilebilir.
Reflü ameliyatı ehil ellerde başarılı bir operasyondur. %99 memnuniyetsizlik gerçekçi değil. Memnun insanlar yorum yapmıyor olabilir. Ya da yapılmış operasyonlarda endikasyon iyi konmamış ve sonuçta hasta mutsuz olmuş olabilir. Ama teorik olarak %99 memnuniyetsizlik olmaz!
Geçmiş olsun.

Tetkikleri kesin yaptıracam hocam , forumlarda ki kapalı reflü olan hastalar şikayet ediyor hep. Sözüm olsun sorunsuz bitsin , forumu hiç bırakmıyacam hep arkadaşlara yardımcı olacağım

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena forum