Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

reflü hastası hamile kalabilir mi?

Çok
5 yıl 11 ay önce #9773 Yazan: esen
reflü hastası hamile kalabilir mi?, esen tarafından oluşturuldu
iyi günler hocam benim aklıma takılan bir iki konu var. ben ileri derece reflü hastasıyım yutkunma güçlüğü bile çekmeye başladım midem cayır cayır yanıyor ilaç kullandığım halde. sanırım hiatal herni de mevcut ancak ben hamile kalmak ve anne olmak istiyorum ancak korkuyorum. hamilelikte reflü sıkıntılarım iyice artarsa ve bu hayati bir tehlikeye neden olursa diye.
sizce hamile kalmamda bir sakınca var mı hayati bir tehlike
yaratır mı bu durum?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 11 ay önce #9789 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından reflü hastası hamile kalabilir mi? konusunda yanıtlandı

olimbera Yazan:: ben ileri derece reflü hastasıyım yutkunma güçlüğü bile çekmeye başladım midem cayır cayır yanıyor ilaç kullandığım halde. sanırım hiatal herni de mevcut ancak ben hamile kalmak ve anne olmak istiyorum ancak korkuyorum. hamilelikte reflü sıkıntılarım iyice artarsa ve bu hayati bir tehlikeye neden olursa diye.
sizce hamile kalmamda bir sakınca var mı hayati bir tehlike
yaratır mı bu durum?

Hamilelikte özellikle son 3 ayda, reflü yakınmalarınız büyük olasılıkla artar.
Bu durum kolay kolay hayati tehlike oluşturmaz.
İlaca rağmen reflü yakınmalarınızın devam etmesi ilginç. Konuyu bu açıdan gözden geçirmek lazım.
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
1 yıl 11 ay önce #10114 Yazan: Efruh
Efruh tarafından reflü hastası hamile kalabilir mi? konusunda yanıtlandı
İki aydır reflüyüm ilaç kullanıyorum benimde sorunlarım devam ediyor.inşallah tedavi devam ettikçe yavaş yavaş geriler.bende reflü ile yaşamaya alışırım.

Bu başlık ne zaman açıldı bilmiyorum fakat İnşallah sizde anne olmuşsunuzdur.dogum sonrası durumunuz nedir paylaşırsanız sevinirim.

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Geliştiren: Kunena Forum