Tekrarlayan Öksürük..

Çok
5 yıl 8 ay önce #9975 Yazan: Kemal
Kemal tarafından Tekrarlayan Öksürük.. konusunda yanıtlandı
Merhaba,

Yasadiginiz bu sureci cok iyi biliyorum inanin tamamini bellide daha fazlasimi yasadim ve sukurler olsun kurtuldum.
4 ay kadar bitmek tukenmek bilmeyen oksuruk laneti yuzunden oncelikle gogus hastaliklarina basvurdum filmler, tomografiler vs cekildi ayni zamanda antibiyotikler verildi ve en sonunda gogus hastaliklari bizlik birsey yok dedi ve beni kbb ye sonrasindada gastrolojiye gorunmem gerektigi yonunde yonkendirdi.
Ilk olarak Kbb ye gittim yine burundan bir tomografi cekildi ve Kbb doktorum geniz akintin war burun kemigin egri oldugu icin bu akintida oksuruk yapiyor ameliyat olman gerekiyir dedi bende bu yasima kadar yapmamista burnumdaki egrilik simdi nasil bianda yapar diye ameliyat teklifini kabul etmedim ve gastrolojiye gorunmeye karar verdim.
Gastrolojiye gittim endoskopiyle mideme bakildi reflu,gastrit, mide mikrobu ve "B" sinifinda ulser yani yara oldugu soylendi 3 aylik panto isminde bir ilac + antibiyotik tedavisine baskandi fakat yok yok yok mumkun deil oksurugum gecmiodu ozellikle yemek yedikten sonra tutan bu oksuruk artik hayatimi inanilmaz derecede zora sokar ve pskolojimi bozar olmustu... Gitmedigim ozel doktorlar, devlet hastanesi kalmadi alerji bile dediler alerji testi dahi yapildi ama yine sonuc degismedi oksuruk son surat devam etti.
Birgun annem gaviscon isminde bir surup varmis cogu reflu hastasi onu kullanirmis dedi ve alalim diye israr etti bende 10 larca doktora gittim 10 larca mide ilaci killandim 5 tl lik surupmu benim oksurugumu kesecek dedim ama bu lafimi daha sonra yedim :)
Yemekten sonra aldigim 1 kasik gaviscon surubu bu illet oksurukten beni kurtardi sukurler olsun... 1 ay boyunca her yemegimden sonra 1 kasik surup ictim ve hicbirseyim kalmadi zaten ilk icmede anlik oksurugumu kestigini hissetmistim.
Sonuc olarak eger sebebini bilemediginiz bulamadiginiz bir oksurugunuz warsa ozelliklede yemekten sonra baslayan bilinki reflu oksurugudur bununda tek cozumu gaviscondur :) yani bende oyleydi 10 larca doktor 10 larca mide ilaci hicbir ise yaramadi 5 tl lik bu mucize surup hayatimi kurtardi Allah ima sukurler olsun enazindan bi deneyin derim ben aylarca netten bu oksurugun sebebini arastirdim bulamadim herkes bisey yazmis isin icinden cikamayinca ozellikle doktorlar alerji deyip geciyormus bunu kendim yasadim gordum okadar gastroloji doktoruda demediki bi su surubu denermisin hepsi haplari verdi verdi gecti hicbi faydasi olmadi...

Amansin bu oksurugu yasayan dostlarim okusun benim yasadiklarimi yasamasin diye oturdum bunlari yazdim 1 kisiyi dahi mutlu edebilirsem ne mutlu bana cunku bu problemi yasayan bilir, anlar...

Gecmis olsun...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 7 ay önce #9998 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Tekrarlayan Öksürük.. konusunda yanıtlandı
Sayın Acharat,
Sorununuzun çözüldüğüne sevindim.
Paylaşım için teşekkür ederim.
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: İrfan Yorulmazfatihogut
Geliştiren: Kunena Forum