BOĞAZ REFLÜSÜ

Çok
12 yıl 3 ay önce #9553 Yazan: ahmet
BOĞAZ REFLÜSÜ, ahmet tarafından oluşturuldu
selam şiddedli boğaz ağrısı sürekli sürekli ağızda ekşime sürekli nefes darlıgı sürekli boğazda düyüm hissi 24 saat azğızda ekşime 2 senedir . endiskopi oldum miğde fıtıgı çıktı lansor lansorporol neuxsim 40 mg sabah akşam hepsinden sırayla 2 sene kullandım hiç faydası olmadı ve amaliyat oldum laporoskopik hiç bir şiakyetim geçmedi gene 24 saat ağızda ekşime sürekli gıtlak lareks ağrısı nefes darlıgı gögüs kbb hepsine gitttim en az 20 sefer reflü dediler boğazz reflüsü .amaliyattan sonra 3 sefer endiskopi oldum ankarada ahmet gökan türkçapara ve başkasına endiskopide boğazda ödem çıkıyor gerisi normal miğde kapada sıkı dedi 3 endiskopide . manometri yapıldı normal ph metri yapıldı amaliyat sonrası ph metri 25 çıktı benim ağızımda 24 saat ekşime 2 senedir gitmiyor sürekli boğaz gıtlak ağsı boğaz şiakyetleri astım benzeri sorunlar düyüm boğazda ağrı gıtlakta ......yaşım 27 kafayo yiyecem amaliyat olduktan sonrada 10 aydırda prosek içiyorum gene aynıyım ne amaliyatın faydası oluyor ne ilaçların ilacı amaliyat olmadan en son günde 3 tane içiyordum lansorporlu......gene faydası yoktu bi çözüm bulamadımm....boğaz larenk gıtlak sorunlarım çok şiddeli 24 saat ağızda ekşime bu nasıl bir reflü anlamış deyilim hocam ......

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
12 yıl 3 ay önce #9554 Yazan: İrfan Yorulmaz
İrfan Yorulmaz tarafından Cvp: BOĞAZ REFLÜSÜ konusunda yanıtlandı
Lütfen biliyorsanız veya pH raporunuz sizdeyse aşağıdaki soruları yanıtlayabilir misiniz?:
1. "amaliyat sonrası ph metri 25 çıktı" ifadenizde 25 çıkan nedir acaba?
2. pH metri nerede yapıldı?
3. kaç kanallı yapıldı?
4. 25 çıkan kriter hangi kanalda çıktı?
Saygılarla...

Prof. Dr. İrfan Yorulmaz
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Anabilim Dalı
irfanyorulmaz.com

Çok
12 yıl 3 ay önce #9555 Yazan: ahmet
ahmet tarafından Cvp: BOĞAZ REFLÜSÜ konusunda yanıtlandı
1 .sonuç 25 çıktı normali 14.7
2. yüksek ihtisat hastanesi gasrontoloji motilite bölümü ankara
3.çift kanallı
4.distalde ve parakirimde patolojik reflü. diyor yani sanırım 2 taraftada çıktı anlamadıgım ağızda 24 saat ekşime oluyor 2 senedir 24 saat ekşime mi olur ben kimsede duymadım görmedim

Çok
12 yıl 3 ay önce #9556 Yazan: ahmet
ahmet tarafından Cvp: BOĞAZ REFLÜSÜ konusunda yanıtlandı
ben niğdede kalıyorum hocam niğdeliyim oraya gitttim geçmeyince sürekli böyleyim 1 gün geçmiyor bir anormallik mi var anlamış deyilim 50 doktora muayene oldum kbb gasrto cerrah en son ahmet hocaya gitttim kavaklıderede ankarada o yaptırdı ph metriyi manometriyi bunlarıda sadece yüksek ihtisatda varmış orda yaptırdım ...... gıtlak kanseri olacam yaşam kalitwm sıfır nasıl bir iş hayret ediyorum yaşım 27 28 giriyorum bi çözüm alllah rızası için ilaçda amaliyatda fayda etmiyor reflü devam ediyor ....boğaz şikayetim heppp hocam... ENDİSKOPİ YAPILDI AMALİYAT SONRASI 3 SEFER 1RİNİ AHMET TÜRKÇAPAR YAPTI KAPAK SIKI ...PH METRİ 25 ÇIKTI PARAKİRİMDE DİSTALDE PATOLOJİK REFLÜ YAZIYOR PH METRİDE.....ENDİSKOPİDE BOĞAZDA ÖDEM ÇIKIYOR

Çok
12 yıl 2 ay önce #9624 Yazan: junyor34
junyor34 tarafından Cvp: BOĞAZ REFLÜSÜ konusunda yanıtlandı
bende yüksek ihtisatda yaptırmıştım hocalarım çağresini bulacaktır çiçek kardeş moralini bozma bende öyleydim ama miğdeyle ilğiliydi benimi reflünün

Çok
12 yıl 2 ay önce - 12 yıl 2 ay önce #9625 Yazan: Betül
Betül tarafından Cvp: BOĞAZ REFLÜSÜ konusunda yanıtlandı
herkese selamlar. iki sene önce boğazımda takılma hissi başladı. ilk bi sene pek önemsemedim. sonra kbb'ye gidince doktor reflü olduğumu söyledi. pantpas verdi kullandım bi işe yaramadı. daha sonra özefagografi çekildim. onda birşey çıkmadı. daha sonra endoskopi oldum özofajit grade A ve antral gastrit çıktı. parça alınmadı. protonex, rennıe duo ve nevofam kullandım pek işe yaramadı. daha sonra başka doktora gittim ve ph metre yapıldı. Doktor safra reflüm olduğunu ve zayıf asitlerim olduğunu söyledi. değerler şu şekilde:
Toplam reflü: 88 (normal limitler 16-44)
Asit reflüsü: 26 (normal limitler 18-22)
Zayıf asit reflüsü: 62 (normal limitler 9-14)

Demeester rekoru: 5.35

Bu ph metre sonucunda doktor ilaç olarak gavıscon, pantpas, ursofalk ve metsil verdi.Ayrıca çok sıkı bir de diyet verdi. ilk onbeş gün ilaçlar yoğundu. diyete harfiyen uyduğumda ve ilaçları kullandığımda şikayetlerim bayağı azaldı. Ancak son 15 dün ilaçların öğününü azaltınca şikayetlerim geri geldi. İlaçlar asla şikayetlerimi tamamen geçirmiyor. hatta diyet bile..
zaten internetten de araştırmıştım safra reflüsünün beslenme rejimiyle pek alakası olmadığını. yastığımı yükseltmek, yemekten sonra yatmamak, dar giymemek vs herşeyi denedim..
Benim şikayetlerim yalnızca boğazımla ilgili. midemde yanma bi şikayetim yok, kusma hiç yok, ağzıma acı su gelmesi de kırk yılda bir.. ancak boğazımda iki el varmış da sürekli beni boğuyormuş gibi.takılma hissi yanma hissi hiç geçmiyor boğazımda. doğal olarak korkuyorum barret ve gırtlak kanseri gibi durumlardan. boğaz hassas bir yer. psikolojim mahvoldu, sosyal hayatımı da alt üst ediyor bu durum. ne olur bana yardım edin
son çare ameliyat olmayı düşünüyorum. ama ameliyat sonrası şikayetleri devam edenler de gözümü korkutuyor. ne yapacağımı bilemiyorum bana tavsiye edebileceğiniz bir yer doktor var mı ameliyat için
Son düzenleme: 12 yıl 2 ay önce Düzenleyen:Koray Tuncer Neden: harf hatası

Sorumlular: İrfan Yorulmazfatihogut
Geliştiren: Kunena forum