ph metri sonucu op sonrası boğaz reflüsü

Çok
12 yıl 2 ay önce #9602 Yazan: ahmet
laporoskopik nisen oldum söylemiştim op sonrası 4 endiskoopi oldum kapak sıkı....şikayetim 1 senedir 24 saat ağızda ekşime larenkste yara ödem şiddeli ağrılar yutakda.....ilaç op. olmama ramen böyle en son ph metri yaptılar çift kanallı
PH METRİ..an ambulatory pH sutudy was perforbed with the synectics digitrapper Mk III.an antimony pHelectrode was placed 5 cm above the upper border of the LES.acid reflüks was defined as a drop in below 4.0. the total study duration was 24 hours 0 minutes .during the sutudy the patient experienced 91 acid reflüxes.1 acid reflüxes lasted more than 5 minutes (plonged reflüxes).the fraction time of esophageal acidification ph less than 4.0.was %(59 minutes).during the supine periods 0 acid reflüxes occurred within 12 hours 2 minutes.0 acid reflüxes lasted more than 5 minutes acid reflüxes occurred during 0.0.%of the time (0 minutes)during the upright periods 91 acid reflüxes occurred within 11 hours 58 minutes 1 acid reflüxes lasted more than5 minutes .acid reflüxes occurred during 8.3.%of the time (59 minutes). dr mectır 14.7..bende 25 toplam skor 25 çıktı distalede ve paraximalde patolojik reflü yazıyor

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
12 yıl 2 ay önce #9604 Yazan: junyor34
junyor34 tarafından Cvp: ph metri sonucu op sonrası boğaz reflüsü konusunda yanıtlandı
selam inanın çok üzüldüm peki neden devam ediyor ilaca ramen ve amaliyata ramen ..acılarınızı çektiklerinizi anlıyorum peki başka bir ilaçlar yeni nesil ilaçlar filan yokmu koray hocam bu arkadaşı hep okuyorum ızdırabı çok belli bence koray hocam size bi çağre bulacaktır serhat hocanın yetiştirdigi çok degerli bir doktor dur ...

Çok
12 yıl 2 ay önce #9609 Yazan: Koray Tuncer

junyor34 Yazan:: selam inanın çok üzüldüm peki neden devam ediyor ilaca ramen ve amaliyata ramen ..acılarınızı çektiklerinizi anlıyorum peki başka bir ilaçlar yeni nesil ilaçlar filan yokmu koray hocam bu arkadaşı hep okuyorum ızdırabı çok belli bence koray hocam size bi çağre bulacaktır serhat hocanın yetiştirdigi çok degerli bir doktor dur ...

Öncelikle övgünüz nedeniyle çok teşekkür ederim.

Çiçek arkadaşımızın sıkıntıları inanın beni de çok üzüyor. Fakat ben arkadaşımıza öneride bulundum. Zor bir durum, her yerde çözüm üretilemez, özellikle reflü ile ilgilenen bir üçüncül merkezde durumunun değerlendirilmesi lazım.

Öte yanan arkadaşımız foruma bir çok defa benzer içerikli mesajlar yazdığı gibi, gerek sitemiz iletişim formu aracılığıyla, gerek benim kişisel sayfamdaki iletişim formu aracılığıyla aynı mesajları göndermiş bulunmaktadır.

Bu mail bombardımanına devam ettiği taktirde, sitenin kuruluşundan bu yana bir ilk yaşanacak ve arkadaşımız mesaj içeriği nedeniyle uyarılacaktır.

Özetle dostumuza en yararlı (belki en pratik değil ama) çözüm önerisinde bulunulmuştur.

Saygılarımla.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
12 yıl 2 ay önce #9620 Yazan: ahmet
ahmet tarafından Cvp: ph metri sonucu op sonrası boğaz reflüsü konusunda yanıtlandı
canım koray hocam tek çözüm aradıgım yer beni idare edin bi çağre arıyorum inanın çok berbatım

Çok
12 yıl 1 ay önce #9650 Yazan: junyor34
junyor34 tarafından Cvp: ph metri sonucu op sonrası boğaz reflüsü konusunda yanıtlandı
ahmet kardeş nasıl durum bula bildin bi çözüm

Çok
7 yıl 10 ay önce #10123 Yazan: Efruh
Efruh tarafından Cvp: ph metri sonucu op sonrası boğaz reflüsü konusunda yanıtlandı
Allah şifa versin çok üzüldüm durumunuza.inşallah şifa bulmuşsunuzdur.

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Sorumlular: İrfan Yorulmazfatihogut
Geliştiren: Kunena forum