Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

BOGAZDA SUREKLI TAKILMA HISSI VE REFLU AMELIYATI

Çok
5 yıl 9 ay önce #9893 Yazan: emrah
iyi gunler , 25 yasindayim , 4-5 senedir mide eksimesi , yediklerimin agzima gelmesi gibi sorunlari azli coklu cekiyorum , duzenli olmasada lansor ve yemekten sonra rennie cigneme tableti kullaniyordum fakat son 1,5 senedir duzenli olarak lansor kullanmaya basladim migde problemlerim arttigi icin , son 1 senedirde bogazimda takilma hissi basladi , kan testleri verdim bir problemim cikmadi , alerji haplari kullandim sorunu cozmedi ,2-3 tane kbb dokturuna gittim ve son dr bogazimda ufak bir kizariklik oldugunu bunun nedeninin reflu olabilecegini soyledi endeskopi oldum gastirit cikti helipak tedavi paketi kullandim,sonra ozel bir hastahaneye gitttim bircok reflu amelyati yapmis bir dr , oda endeskopi olmami soyledi 2.endeskopide gastritimin gectigini fakat mide fitigimin oldugunu soyledi.reflumun olabilecegini zaten tahmin ediyordum cozum olarakta ameliyat olmami soyledi fakat formu arastirinca ameliyattan dolayi problem yasayanlari gordum ve tereddutte kaldim.Lansor kullandigimda mide problemlerinin buyuk olcude azaldigini ozellikle yanma hissinin farkettim yani mide sorunumun diyet ve lansorla bir sekilde baya azaldigini gordum fakat bogazimdaki takilma hissi asiri fazla seviyede var.zaman zaman yemek borumda bir sicaklik ve yanma hissi oluyor.Benim anlamadigim mide yanmasi vs. cekmedigim zamanda bile bogaz agrim surekli var ,kullandigim mide ilaclari mide sorunlarimi azalttigi halde bogazim gecmiyor buda refluden mi kaynaklaniyor? birde 3 gundur lansor ve gaviskon gibi mide ilaclarini biraktim ph asit olcumu yaptiracagimdan dolayi dr um birakmami istedi,yemek konusundada dikkat eden biriyim yagli,kizartma vs yemeyen biriyim , 3 gundur lansor kullanmadim asit olcumu yaptiracagim icin buna ragmen 3 gundur mide problemim yok fakat bogazim yine ayni ve hayatimi cok olumsuz etkiliyor bogaz agrilarim , sirf bu yuzden bile ameliyata sicak bakiyorum ama bir taraftanda cok cekiniyorum , bu tip ameliyatlarda basari orani nedir? cok mu riskli? azikcasi ameliyattan sonra daha kotu duruma dusmektende korkuyorum , bide boyle bir durumda mide problemlerim var ama cok asiri degil , en buyuk sorun bogazlarim ameliyat ne kadar gerekli? birde ilk endeskopimde mide fitigina rastlanmadi fakat 3 ay sonrakinde diger dr mide fitigi dedi bu fitik uc ayda cikabilecek birsey mi ? tavsiyelerinizi yardimlarinizi bekliyorum

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 9 ay önce #9896 Yazan: Koray Tuncer
Sayın emrahy7,

pH-metri bazı bulgular vererek yol gösterici olabilir.

Fıtığın 3 ayda oluşması beklenmez. Faket bazen sınırda olan değişikliklere ek olarak öğürme veya midenin hava ile çok şişirilmesi sonucunda abartılı gözlenerek fıtık yorumu yapılmış olabilir.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
5 yıl 9 ay önce #9899 Yazan: emrah
emrah tarafından BOGAZDA SUREKLI TAKILMA HISSI VE REFLU AMELIYATI konusunda yanıtlandı
oncelikle cevabiniz icin tesekkurler , peki fitik konusunda ben neye guvenebilirim boyle bir durumda ? , 2 tane endeskobi oldum ve ikisinin sonucu farkli ilkini devlet hastanesinde olmustum , ikincisini isim olarak cok duyulmus bir ozel hastahanede oldum ve fitik cikti , baska bir dr beyede gostermistim iki sonucu , oda sizin gibi fazla havadan dolayi olabilecegini soylemisti , birde diger bir sorum sizin bir cevabinizda veya yazinizda okumustum bogaza yiyeceklerin takilma hissinin ameliyattan sonra gecmedigiyle alakali , benim asil buyuk sorunuz yani ameliyat olma istegim bogazimda zaman zaman tekrarlayan yutkunma zorluklari , boyle bir ameliyat sonucu bu sorunumun gecme veya ilerleme durumu hakkinda biraz bilgilendirirmisiniz?

Çok
5 yıl 9 ay önce #9900 Yazan: Koray Tuncer

emrahy7 Yazan:: peki fitik konusunda ben neye guvenebilirim boyle bir durumda ?

Çok iyi bir soru. Ama doyurucu bir yanıt vermek zor. İnandığınız, güvendiğiniz, işinin ehli bir hekimin yapacağı gastroskopi ile karar vermek lazım.

bogaza yiyeceklerin takilma hissinin ameliyattan sonra gecmedigiyle alakali , benim asil buyuk sorunuz yani ameliyat olma istegim bogazimda zaman zaman tekrarlayan yutkunma zorluklari , boyle bir ameliyat sonucu bu sorunumun gecme veya ilerleme durumu hakkinda biraz bilgilendirirmisiniz?

Eğer reflüye bağlı bir sorunda, operasyon sonrası gerilemesi, geçmesi beklenir. Yalnız 2-3 ay kadar gıdaların yemek borusu alt ucunda takılması hissi ortaya çıkabilir.

Reflüye bağlı değilse o zaman operasyon sonrası ne olacağını söylemek zor. pH-merti, impedans gibi tetkiklerle reflü net olarak ortaya konmaya çalışılabilir. Mide asidini kontrol altına alacak yoğun bir ilaç tedavisini 3 ay kadar sürdürüp, bu dönemde boğaz sorunlarınız gerilerse, "sorun reflüdendir, operasyon ile de olumlu sonuç alınabilir" şeklinde bir yorum yapılabilir.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
5 yıl 9 ay önce #9902 Yazan: emrah
emrah tarafından BOGAZDA SUREKLI TAKILMA HISSI VE REFLU AMELIYATI konusunda yanıtlandı
Tesekkur ederim , peki sizin bahsettiginiz 3 aylik ilacli tedavi yontemi nasil bir yontem ? yani ilactan kastiniz lansor gaviskon renie gibi ilaclar mi yoksa daha farkli ilac mi? birde benim mide problemlerim lansoru kullanmamama ragmen olmadi 3 gundur acaba uzun sure kullandim ilaclarin etkisinin devamindan dolayi olabilirmi ? bununla birlikte bogaz takilma hissim lansor kullandigim doneme kiyasla biraz daha azaldi bunun aziklamasi ne olabilir ? acikcasi problemlerim sonrasi ameliyata cok sicak bakiyordum bu formu bulana kadar , sorunlarin hemen hallolmadigini hatta daha buyuk sorunlar cikabilecegini buradaki arkadaslarin yorumlarindan gordum ve arada kaldim ne yapacagimi bilemez oldum

Çok
5 yıl 9 ay önce #9904 Yazan: ahmet
ahmet tarafından BOGAZDA SUREKLI TAKILMA HISSI VE REFLU AMELIYATI konusunda yanıtlandı
benim düştüyüm duruma düşme reflü diye amaliyat etiler beni kayseride.ama alakası yokmuş reflüyle gıtlak iyileşmiyor.ama kronik faremjit dedi . ege ünüversitesinde serhat hocam dünyanın en iyi reflü doktoruymuş kendisi .enpedans metride reflü çıkmadı gıtlak reflüsü. enpedans da gıtlak reflüsü çıkmayınca kesin teşşsiz buymuş bildiyim doğruysa. gıtlak reflüsünde.
öylemi koray hocam .
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: emrah

Sorumlular: İrfan Yorulmazfatihogut
Geliştiren: Kunena Forum