SIRT AGRISI

Çok
14 yıl 6 gün önce #8731 Yazan: müslüm
müslüm tarafından Cvp:SIRT AGRISI konusunda yanıtlandı
doktor bey aynı belirtiler bende de var yani sırtta kürek kemiği altlarında ağrı yanma türü şeyler. sanki yemek yerken oluyor veya yemekten sonra neyden olduğunu anlamadım ama yemek yerken veya oturuş biçiminden olduğunu düşünüyorum. şuan bile var yani..yemek borusu böle birşeye sebep olur mu??? veya yemek borusu kanseriyle ilgisi olabilir mi?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
14 yıl 2 gün önce #8741 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Cvp:SIRT AGRISI konusunda yanıtlandı
romantik1 yazan:

yemek borusu böle birşeye sebep olur mu???

Bazen.

veya yemek borusu kanseriyle ilgisi olabilir mi?

Bazen.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
14 yıl 1 gün önce #8749 Yazan: müslüm
müslüm tarafından Cvp:SIRT AGRISI konusunda yanıtlandı
doktor bey sizi çok rahatsız ediyorum özür dilerim cevaplarınız içinde teşekkür ederim ama yemek borusu kanserinde bu sırt ağrısı nasıl olur? kürek kemiği altında bir ağrı söz konusu olur mu? şuan ağrı yok yemek yerkende olmuyor bazan oluyor anlamıyorum...veya yemek borusundaki diğer hastalıklarda buna sebep olur mu? reflü veya yemek borusunda bir yara gibi...

Çok
13 yıl 11 ay önce #8751 Yazan: Koray Tuncer
romantik1 yazan:

yemek borusu kanserinde bu sırt ağrısı nasıl olur? kürek kemiği altında bir ağrı söz konusu olur mu?

Yemek borusu kanserinde genelde yutma güçlüğü veya ağrılı yutma söz konusudur. Sırt ağrısı tipik bir bulgu değildir.

yemek borusundaki diğer hastalıklarda buna sebep olur mu? reflü veya yemek borusunda bir yara gibi...

Olabilir.

Geçmiş olsun.

Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
13 yıl 2 ay önce #9163 Yazan: yaver er
yaver er tarafından Cvp:SIRT AGRISI konusunda yanıtlandı
Bu sırt ağrısı bende de var ve yutarken hafif bir ağrı oluyor.sanırım yemek borusuyla midenin birleştiği bölgede.son sekiz yılda 3 kez endoskopi oldum.sonuncuda 2,5 yıl kadar önce.sadece mide fıtığı ve pilol disfonksiyonel çıkmıştı.sanırım patalojik bir şeye raslanmadığı için biyopsi alınmadı.son bir aydır 2*1 lansor kullanıyorum ve şikayetim halen tam olarak geçmedi.acaba tekrarmı endoskopi olmam gerekiyor?

Çok
13 yıl 2 ay önce #9187 Yazan: Koray Tuncer
yaver63 yazan:

acaba tekrarmı endoskopi olmam gerekiyor?

Yakınmalarınızın şeklinde bir değişiklik olmadıysa, endoskopi yapıldığı dönemdekine benzer yakınmalarınız varsa, yeni bir endoskopinin ekstra bir bulgu vereceğini düşünmek zor.

Halen tam olarak geçmedi derken, sırt ağrısı yakınmasında bir gerileme olduğunu, ama yakınmanın tamamen geçmediğini mi ima ediyorsunuz?

Geçmiş olsun.

www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Geliştiren: Kunena forum