Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

Hp bulunmadan hp tedavisi?

Çok
2 ay 4 gün önce #11497 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer konuyu yanıtladı: Hp bulunmadan hp tedavisi?

Efruh Yazan:: Şimdi "ayağım ağrıyor,kemiklerim dökülüyor" diyene d vitaminine baktır dediğimde bana öyke bir bakışları var ki "hadi canım vitamin eksikliği"
Birkaç ay önce d vitaminine baktır dediklerimden biri sırf merak ettiği için doktor a gittiğinde istekte bulunmuş d vit.eksik çıkmış.
Hiç sağılığımıza önem vermiyoruz

D vitamin ölçümleri genelde düşük çıkıyor.
Herhalde ülkemizin güneşinden yeteri kadar yararlanamıyoruz!!!

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 ay 3 hafta önce #11508 Yazan: Alperen
Alperen konuyu yanıtladı: Hp bulunmadan hp tedavisi?
2-3 ay oldu fakat şikayetlerim hala geçmedi. Largopenden sonra 1 hafta rahatlık oldu o kadar. Oda önceki hastalığımdada olmuştu. Flagly falan daha kötü yaptı.

Önceki rahatsızlığımda belirtiler aynıydı. Sanki boğazım çok dar ve yemek yiyemiyorum gibi.Boğazıma dışarıdan hafif bastırsamkusucak gibiydim ve gibiyim. Nasıl iyileştiğimi hatılramıyorum fakat uzun sürmüştü. Bu forumun son aktif yazarıydım o zamanlar. Eski konumdada belirtmişimdir yemek yiyesim gelmiyordu. O kadar kötü değilim şu an özellikle uyandıktan 5-6 saat sonra birşeyim kalmıyor.

O zamanlar yaklaşık 1-2 sene famodin ve dışarı çıkıcaksam dramamine içerdim. Dramamine 1-2 saat sonra hafif sersemletir uyku hali yapar 1 saat içinde geçer ve mide bulantım neredeyse kalmazdı. Fakat artık 2 tane dramamine alınca bile zar zor bulantım geçiyor o yüzden 1 atıyorum fakat etki etmiyor .(bağımlılık yapabilirmiş diye 2 kullanmıyorum). 50 kiloya düştüğüm için spor ve protein ağırlıklı beslenmeyle 6-7 ayda kilo almıştım. Fakat 1.5senede falan tamamen iyileşmiştim hani hiç bir sorunum kalmadı sabahın köründe kalkar en yağlı besini yiyebilecek seviyeye gelmiştim.

O zamanlar stresli değildim ama üniversitemin son senesi stresliydim. O strese rağmen midemde tek bir sorun olmadı. Şu anda stresli değilim ama midemde sorunlar var. Ne yapacağımı bilmiyorum. Neredeyse tüm belirtilerim boğazımda fakat sebebi mide mi bilemiyorum.

Şuan bulunduğum konum ve iş stres yapmıyor. Ki stres yapsa anında bırakır değiştirirdim. Hani o kadar rahatına düşkün biriyim zorla birşey yapmamaya çalışıyorum. Bu yüzdendir ki bu bulantı olunca evden çıkasım gelmiyor fakat kendimi zorluyorum.1,78 75 kiloyum. aşırı kilomda yok buna sebep olucak.

Çok
1 ay 3 hafta önce - 1 ay 3 hafta önce #11509 Yazan: Alperen
Alperen konuyu yanıtladı: Hp bulunmadan hp tedavisi?
2kere gitmiş mesaj
Son Düzenleme: 1 ay 3 hafta önce Yazan: Alperen. Neden: 2kere gitmiş mesaj

Çok
1 ay 2 hafta önce #11511 Yazan: Efruh
Efruh konuyu yanıtladı: Hp bulunmadan hp tedavisi?
Koray hocam sanırım yıllardır güneşten nasıl faydalanabileceğimiz konusunda yanlış yönlendirildik.

Güneş koruyucu sürün denilir hep mesela.

Birde hocam mesai saatlerinde hep içerđeyiz öğle arasında bilw güneşten kaçıyoruz ve yazında klimalı yerlerdeyiz.güneşe çıkmıyoruz.

Yıllık izinlerde yada haftasonu denize kaçarsak güneş görüyoruz sanki denize gidilince güneşleniĺir gibi bir kural varmış gibi.

Onun dışında kasımda uv a ışınları terk edince dvitamini sentezleyemiyoruz.kış günü de güneşi görünce güneşlenmek işe yaramıyor.
Zaten o ışınlarda sakınčalı imiş

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Çok
1 ay 11 saat önce #11545 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer konuyu yanıtladı: Hp bulunmadan hp tedavisi?

Alperen Yazan:: bu bulantı olunca evden çıkasım gelmiyor

Bulantı konusu bazen zorluk oluşturuyor. Farklı uzmanlık alanlarını ilgilendiren ortak bir yakınma.
Ben günlük pratiğimde anamnez, fizik muayene sonrası yapacağım tetkiklere karar veriyor, kan tetkikleri, Ultrason veya tomografi gibi görüntüleme, gerekirse endoskopik inceleme yapıyor, bunlara göre bir tedavi planı yapıyorum. Başka uzmanlık alanını ilgilendiren bir bulantı sorunu olduğuna kanaat getirirsen, konsültasyon istiyorum. Sorununu çözemediğim kişilerden de Psikiyatri konsültasyonu istiyorum.
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Geliştiren: Kunena Forum