Gastrit - Mide Fıtığı

Çok
5 yıl 10 ay önce - 5 yıl 10 ay önce #11639 Yazan: Dorukhan
Gastrit - Mide Fıtığı, Dorukhan tarafından oluşturuldu
Merhaba,

1 Hafta önce midemde aşırı şişme gaz sebebi ile iç hastalıkları uzmanına gittim ve endoskobi yapıldı. Sonucunda mide fıtığı ve şiddetli gastrit çıktı(Sonucun dokümanını paylaşabilirim). Ardından simflat - gaviscon ve Pulcet yazdı. Fakat hiçbir şekilde düzelme göremiyorum şu aşamada. Eskiye göre daha da kötüye gittim gibi hissediyorum. Sabahları karnım sürekli şiş uyanıyorum. Yemek yedikten sonra bir müddet ağızdan gaz çıkarıyorum bu durumda ara sıra boğazıma kadar yemek geliyor. Midem halen çok şiş, hiçbir şey yemek istemiyorum artık. Yemek yemeye korkar oldum.

Doktorumu mu değiştirmeliyim ya da neye dikkat etmeliyim tavsiyelerinizi bekliyorum.

Sonuç:

Özofagus: Kös probu kavramıyor. Yaklaşık 3cmlik açıklık mevcut. Önden bakışta da açıklık mevcut(hiatal herni). Z Line 38. Cm'de mukoza normal.

Mide: Antrumda şiddetli gastrit hali mevcut. Pilor santralize, hareketleri normal.

Duodenum: 2. kıtaya kadar geçildi. Normal.
Son düzenleme: 5 yıl 10 ay önce Düzenleyen:Dorukhan Neden: Sonuç Ekleme

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 9 ay önce #11663 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Gastrit - Mide Fıtığı konusunda yanıtlandı
Merhaba,
Anlattığınız bulgularda verilen ilaçlardan yarar görmenizi beklerdim.
Sabahları uyandığınızda bile karnınızda şişme varsa, gece ağızdan nefes almanızı gerektirecek bir burun problemi, horlama gibi KBB ile ilgili sorunlarınız olabilir.
Hızlı yiyorsanız buna dikkat etmekte, yavaş yemek ve lokmaları dikkatli çiğnemekte yarar var.
Eğer tüketiyorsanız, gazlı içeceklere de dikkat etmenizi öneririm.
Küçük de olsa bir mide fıtığınız var. Uzun süre aç kalıp birden yememenizi, düzenli, dengeli beslenmenizi öneririm.
Çok ağır kaldırmamakta da yarar var.
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
5 yıl 8 ay önce #11733 Yazan: Efruh
Efruh tarafından Gastrit - Mide Fıtığı konusunda yanıtlandı
Koray hocama ek olarak eklemek istiyorum
Ekmek dahil hamurlu gıdaları bırak.(poğaça,gevrek vb)mevsiminde hertürlü sebze yemeği yiyebilirsin.kırmızı et ye.
Eksik değerlerini tamamla.
Ekmek yok biz ne yicez deme sofranda yemeğin, yoğurdun, salatan var ise daha ne olsun.
Yemekten iki saat sonra sıvı alımına başla.kahvaltı da yiyeceklerle beraber çay içme
Mevsiminde sağlıklı ve doğal beslen.

Aşırı gaz demişsin üşütmemeye özen göster.hamurlu gıdalardan uzak dur ve bol probiyotik ve prebiyotikli gıdalar ye
Birde helikobakteri var ise

Beslenmeni değiştir,sağlıklı ve doğal beslen,yaşamını düzenle doktorunu değiştirme fikrim....

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Çok
5 yıl 8 ay önce #11734 Yazan: Efruh
Efruh tarafından Gastrit - Mide Fıtığı konusunda yanıtlandı
Son olarak illaki ilaç kullanacaksan doktorun ile görüşüp ppı nı değiştirebilirsin.belki başka bir ppı grubu fayda edebilir

Allah hepimize şifa versin

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Geliştiren: Kunena forum