Düzelmeyen aksine artan şikayetler

Çok
2 yıl 10 ay önce #11807 Yazan: Volkan
Düzelmeyen aksine artan şikayetler, Volkan tarafından oluşturuldu
Hocam selamalar.
Bundan 6 ay önce stresli dönem sonucu ve bir adet roaccutane 20 mg içmem sonucu midem taş gibi kesildi gastro ya gittim ve kronik gastrit yani (hp) bakteri var dedi midede. Vede reflü .Sürekli yanıyordu midem iştahım yoktu. 14 günlük antibiyotik sonrası test yapıldı ve bakterilerin temizlendiğini söyledi. Ve mide yanmam geçmişti çünkü bağırsaklarım çalışıyordu. Sonra mide koruyucu verdi bu ilacı ömür boyu kullanacaksın sende reflüde var dedi. Mide koruyucuyu alıp kullanmadan önce sadece midemde kramplar falan vardı oda antibiyotik yararlı bakterileride öldürüyormuş sanırım. İlacı kullanmaya başladıktan sonra şikayetlerim hep arttı halsizlik göz kararması vücuda iğne batması kaşıntılar ve kansızlık oluştu bende bu 6 ay içinde. Hap almaya devam ettikçe midem daha çok yanıyor ve şikayetlerim hep artıyor. Bu olay midem hariç ayaklarıma kadar vurdu vede cinselliğe. Hapı içmezsem ayaklarımın altı keçe gibi oluyor ellerimde aynı. İlacı bıraktım. Yemek yerken el titremesi halsizlik göz kayması gibi şeyler oluyor şuan. Sonra internetten araştırmaya başladım ve bir konuda iç organ duyarlılığı diye bir şey paylaşmış bir bayan. Anneside aynısı olmuş ve bu siteden sizin paylaşımınızdan bulmuş konuyu, bende kayıt oldum. Askerim hastaneye istediğim zaman çıkamıyorum ilk izinde doktoruma gideceğim. İlaç içmiyorum ve ne yersem yiyim yada ne içersem içim halsizlik göz kararması oluyor. Bi multivitamin yada herhangi bir ilaç içsem vücudumda iğneler batıyor. Stresli bir ortamda çalışıyorum ve stres olduğu için şikayetlerim dahada artıyor yanma geğirme göz kararması bağırsaklara taş oturma hissi. Dışkım bazen sarı oluyor ishal pek yok ama kolay da dışkı çıkaramıyorum. Bana yardımcı olabilirmisinz acaba hapa bağımlımı oldum yoksa başka bişeymi ?
Şimdiden teşekkürler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 9 ay önce #11809 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Düzelmeyen aksine artan şikayetler konusunda yanıtlandı
Merhaba,
Bu kadar fazla yakınmayı reflüye bağlamak mümkün değil.
Psikolojik olma olasılığını da dikkate almak lazım.
Sizin durumunuzu sanal olarak yorumlamak uygun değil, ya da ben yorumlayamayacağım.
Gerçek bir hekimden yardım istemeniz en doğrusu.
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Geliştiren: Kunena Forum