Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

İBS (İRRİTABLE BARSAK SENDROMU)

Çok
9 yıl 5 ay önce #5958 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer konuyu yanıtladı: Cvp:Re: İBS (İRRİTABLE BARSAK SENDROMU)
cherry yazan:

bitkisel kabızlık yapıcı ya da normale getırıcı bı ılac varmıdır eczanelerden recetesız bagırsagımı duzene sokucak ıshalımı azaltıcak bı ılac almam mumkunmudur

Sorunlarınız İBS ile uyumlu görünüyor. Bazen idrar yakınmaları İBS'na eşlik edebiliyor.
Tabii ki ishal azaltıcı ilaçlarımız var. Bunların bitkisel kökenli olanları da belki vardır ama ben bilmiyorum.
Yalnız böyle bir tedavi yaklaşımını sanal olarak önermek uygun olmayacaktır. Bir gastroenteroloji hekiminin önerilerini almanız uygun olacaktır.
Geçmiş olsun.

Not: Mesajınız imla kuralları açısından bir felaket. Noktalama işaretleri hiç yok gibi. mesajınız okunabilirliği çok kötü. Genelde bu tip mesajlara yanıt almanız kolay olmayabilir.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
9 yıl 5 ay önce #6067 Yazan: seray
seray konuyu yanıtladı: Cvp:Re: İBS (İRRİTABLE BARSAK SENDROMU)
İyi çalışmalar Koray bey,
Daha öncede belirttiğim gibi İBS hastasıyım.Yahoo group'a yeni üye oldum bu hastalıgı yasayanlar, bilgilendirme amaçlı mailler atıyorlar birşeyler için çaba gösteriyorlar her hasta gibi.
Sitedeki bazı kişiler amerikada bu hastalıgın fonksiyonel ya da stresle alakalı değil de bakteriler sonucu oluştuğunu söyleyen doktorların yazdığı bir kitapı özet haline getirip bizlere sunmuşlardı.O kitaba göre bu rahatsızlık antibiyotiklerle gecicek,nefes testi ile bakteri çeşidi anlasılcakmış.söylenenlere göre bu hastalıgın ilaçları,Xifaxan,Spiraxin ve Zaxine mış.Benim sorum bazı kişiler bu ilaçları türkiyede olmadığı için web yoluyla Türkiyeye getirmek ve kullanmak istiyor.Sizce bu ne kadar doğru!!Bende düşünmedim değil.Bu hastalığı her gün yaşıyorum bazen zehir olsa içerim dediğim oluyor sinirden.Sizin görüşlerinizin ve düşüncelerinizin benim için önemi çok büyük.Araştırmamın kusuruna bakmayın.Sadece derdime derman bulmak istiyorum.(kitabın adı:Mark Pimentel "A New IBS Solution")

Çok
9 yıl 5 ay önce #6073 Yazan: aydın
aydın konuyu yanıtladı: Cvp:İBS (İRRİTABLE BARSAK SENDROMU)
öncelikle saygılar hocam. bir doktor arkadasım kabızlık önplanda olanlara ssrı ishal önplanda olanlara laroksil önerdiğini söylemisti.bunun yanında gaz ve şişkinlik olanlara meteospasmyl+debridaforte panik atak durumlarındaysa trankobuskas dicetel ve spasmomen önerdiğini söylemisti.sizin bu ilaclara bakısınızı ve bu hastalıklarda önerdiğiniz tedavi yöntemlerinizi yazmanız bizi aydınlatacaktır.saygılar

Çok
9 yıl 5 ay önce #6074 Yazan: aydın
aydın konuyu yanıtladı: Cvp:İBS (İRRİTABLE BARSAK SENDROMU)
hocam sormayı unuttuğum bir konu daha var.bana 3sene önce verilen bir reçetede insidon motilium ve famodfin yer alıyordu.bu ilaçları birarada aldıktan sonra 1 2 sene kadar sıkıntı cekmedim ibs ile ilgili.bu 3 ilaç birbirinin etkinliğini artırmış olabilirmi.insidon antidepresan sınıfına girermi?bu ilacın antidepresanlardan farkı varsa nedir_saygılar

Çok
9 yıl 5 ay önce #6076 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer konuyu yanıtladı: Cvp:Re: İBS (İRRİTABLE BARSAK SENDROMU)
Sayın cherry,
İBS ile bakteri arasındaki lişki yıllardır tartışılmaktadır. Bazı olgularda ciddi bir bakteriyel enterit (ishal) atağını takiben İBS yakınmalarının ortaya çıkması bu tezi düşündürmektedir.
Bahsettiğiniz ilaçların hepsinde Rifaximin etken maddesi var. Bu ilaç özellikle turist ishalinde kullanılması önerilen, E. coli isimli mikroba karşı etkili bir antibiyotik. Benzer etkinliği Türkiye'de kolayca bulunan kinolon grubu antibiyotiklerle (ofloksasin, siprofloksasin) elde etmek mümkün.
Yine de ilaçları yurtdışından getirip deneyebilrsiniz.
Sonucu paylaşırsanız sevinirim.

Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
9 yıl 5 ay önce #6077 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer konuyu yanıtladı: Cvp:İBS (İRRİTABLE BARSAK SENDROMU)
Sayın cont_frozen,
Meslektaşımızın önerileri ana hatlarıyla çok doğru.
İnsidon antidepresandır.
Geçmiş olsun.

www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Geliştiren: Kunena Forum