Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

İBS (İRRİTABLE BARSAK SENDROMU)

Çok
6 yıl 2 ay önce #9693 Yazan: murat
murat tarafından İBS (İRRİTABLE BARSAK SENDROMU) konusunda yanıtlandı
postinfeksiyöz İBS (pi-ibs) nasıl tedavi edilir ? bilgisi olan varsa paylaşabilirmi ? teşekkürler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 2 ay önce #9701 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından İBS (İRRİTABLE BARSAK SENDROMU) konusunda yanıtlandı

murat09 Yazan:: postinfeksiyöz İBS (pi-ibs) nasıl tedavi edilir?

Klasik İBS gibi. Farklı bir yanı yok.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
6 yıl 1 ay önce #9729 Yazan: Ercan
Ercan tarafından İBS (İRRİTABLE BARSAK SENDROMU) konusunda yanıtlandı
Merhabalar herkese acil şifalar diliyorum.Sayın hocam,bende de 8yıldır reflü,son iki yıldırda ibs rahatsızlığı var.kilolu bir insanım şikayetlerimin büyük bölümüne kilonun sebep olduğununu okuyorum.Her şey bir akrabamın kanserden ölmesi cok kısa süre sonrada cok sevdiğim arkadaşımın genc yaşta 40y kalp krizinden vefat etmesiyle başladı.şuan 47yaşındayım,8yıl öncesine yani bu olayların olmasına kadar hiç bir sağlık problemim yoktu.Denge kaybı,ani terleme,titreme bayılacakmış gibi olma...10 panik atak tetavisi gördüm şikayetlerim azalsada arada yine devam ediyor.Bu süre içinde aşırı gaz,sol göğüste ağırı ve ağırlık hissi,mide hassasiyeti için 3kez endoskopi yaptırdım gastrit reflü teşisi konuldu ama kullandığım hiç bir ilaç fayda etmedi.iki yıl önce karın guldamasından ve tuvalette tam rahatyamadığım için bağırsağın son 10cm,lik kısmına bakıldı sadece catlak var denilidi.zaman zaman cok pis kokulu aşırı gaz cıkarıyorum ve karnımdaki aşırı guruldu devam ediyor.bağırsağıma bakan doktorumun ibs rahatsızlığında bu şikayetlerin olabileceğini ve sitres yapmamamı tafsiye etti.cok cabuk heyacan yapıyorum hemen mide bağırsak rahatsızlığım hat safaya cıkıyor.sizden ricam;bağırsak gazımın yoğun olduğu zaman sanki testis torbamda da gaz oluyormuş gibi oluyorum bu normalmi?kabızlığım yada isalim yok kolonoskopi yaptırmam gerekirmi?bu gurultular normalmi ve gaz vucutda üşüme ve titremeye sebep olurmu?arada bunalma hissi ve ateş basmaları normalm idir?kan değerlerim,batın ultrasyonu sonuçlarım normal,işlemi yapan kişi cok aşırı gazımın olduğunu yazmış.Saygı ve sevgilerimi sunar,böyle bilgilendirici yazılarınız için teşekkür ederim.

Çok
6 yıl 1 ay önce #9734 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından İBS (İRRİTABLE BARSAK SENDROMU) konusunda yanıtlandı

Ercan gnl Yazan:: bağırsak gazımın yoğun olduğu zaman sanki testis torbamda da gaz oluyormuş gibi oluyorum bu normalmi?

Bugüne dek böyle bir yakınma hiç duymadım. Sanal bir yorum yapamıyorum. Sizi gören doktorun yorumu dikkate alınmalı.

kabızlığım yada isalim yok kolonoskopi yaptırmam gerekirmi?

Barsak sorunları tedavi çabalarına rağmen devam eden ve kolonoskopi yapılmamış kişilerde en az bir kez kolonoskopi yapılması gerektiğine inanıyorum.

bu gurultular normalmi ve gaz vucutda üşüme ve titremeye sebep olurmu?

Mutad değil.

arada bunalma hissi ve ateş basmaları normalm idir?

Panik atak vb sorunlar bunu oluşturabilir.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Ercan

Çok
6 yıl 1 ay önce #9741 Yazan: Ercan
Ercan tarafından İBS (İRRİTABLE BARSAK SENDROMU) konusunda yanıtlandı
ilgi alakanıza teşekkürler hocam.

Çok
1 yıl 11 ay önce #10115 Yazan: Efruh
Efruh tarafından İBS (İRRİTABLE BARSAK SENDROMU) konusunda yanıtlandı
Benim eşimde de bu rahatsızlık var.çok sıkıntı yaşadı.ilaç kullanıyor ve çok fayda gördüğünü dile getiriyor.ilaç kullanmadan önce aşırı bel, kalça ağrısı çekiyordu ya ishal ya kabız oluyordu.

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Geliştiren: Kunena Forum