Anal fissür ameliyatı olan var mı?

Çok
13 yıl 4 ay önce #2026 Yazan: phrozen
Merhaba direkt olarak konuya gireceğim ; anal fissür ameliyatı olan var mı forum ziyaretçileri içinde? Ben düşünüyorum ancak endişelerim var.
Herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Sürekli mantığımızla yaşarsak, hayatın karekök almaktan bir farkı kalmaz. / Montaine

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
13 yıl 4 ay önce #2028 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Anal fissür ameliyatı olan var mı? konusunda yanıtlandı
Ben olmadım; ama konu ile ilgili pratik bazı şeyler söyleyebilirim:
Tekrarlama riski vardır. Fakat uzun süre devam eden ve ilaç tedavisinden istenen yanıt alınamayan durumlarda operasyon öneriyoruz.
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
13 yıl 4 ay önce #2030 Yazan: phrozen
phrozen tarafından Anal fissür ameliyatı olan var mı? konusunda yanıtlandı
Teşekkür ederim. Yakma, bantla boğma ve dondurma operasyonları sadece 2 aylık bir rahatlama sağladı. O açıdan belki kesin çözüm olarak düşünebilinir mi amacıyla sormuştum. Endişelerimi tahmin edersiniz sanırım. ?nternet bir açıdan iyi bir açıdan kötü. Terrabytelarca büyüklükteki korkunç bir bilgi bombardımanına maruz kaldığımız için neyin doğru neyin yanlış olduğu konusunda fikir sahibi olamadan beynimize yerleştiriyoruz... Belki de en iyisi hiç araştırma yapmadan iyileşmeyi beklemek...

Sürekli mantığımızla yaşarsak, hayatın karekök almaktan bir farkı kalmaz. / Montaine

Çok
13 yıl 4 ay önce #2031 Yazan: Koray Tuncer
Cerrahi sınırında olmayan hemoroid sorunu olan olgularda kendim de yakma ve bantla boğma işlemlerini uyguluyorum.
Fakat fissürde bu şekilde bir tedavi bilmiyorum. Belki cerrahlar uyguluyordur.
Geçmiş olsun.

Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
13 yıl 4 ay önce #2034 Yazan: phrozen
phrozen tarafından Anal fissür ameliyatı olan var mı? konusunda yanıtlandı
Boğma işlemi ve sonrasında ~1 haftalık bir süreçte anüs son derece gerildiği için sanıyorum olası bir kabızlıkta fissür oluşma olasılığı çok çok artıyor. Yani bende bu şekilde geliştiğini düşünüyorum. Önceden sadece hemoroid sorunum (doktorumun tespitine göre) vardı fakat bu operasyonlardan sonra fissür oluştu. Nispeten yeni bir teknik olduğu için böyle bir yan etkisi düşünülmüyor olabilir mi? Dikkatlerinize....

Çok
13 yıl 4 ay önce #2042 Yazan: Koray Tuncer
Kabızlık durumunda fissür tabii ki oluşabilir. Bu nedenle ben hemoroidlere yönelik bir işlem yaptığım zaman gerekirse hastanın kabız kalmasını önleyecek ilaçlar kullanıyorum.
Geçmiş olsun.

www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Geliştiren: Kunena Forum