Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

Anal fissür ameliyatı olan var mı?

Çok
13 yıl 1 ay önce #2117 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Anal fissür ameliyatı olan var mı? konusunda yanıtlandı
Kanserle karışma kanama yakınması nedeniyle olabilir. Ama rektoskop ve/veya anoskop dediğimiz aletin de yardımıyla yapılan muayene sonrasında genelde kanser ayrımını büyük olasılıkla yapmak mümkündür. Olası bir şüphe durumunda yapılacak biyopsi ayırıcı tanıda yardımcı olacaktır.
Ben hemoroid girişimlerini rektoskopi masası kullanarak secde pozisyonu diye tanımlanan pozisyonda yapıyorum. Herhangi bir anestezi yapmıyorum. Muayene dışındaki girişim genelde 5-10 dakika civarında sürüyor.
Sevgiler.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
13 yıl 1 ay önce #2119 Yazan: phrozen
phrozen tarafından Anal fissür ameliyatı olan var mı? konusunda yanıtlandı
Teşekkür ederim. Ben kronik fissür ameliyatı için kesin tarih aldım. 9unda yatacağım ve 10unda ameliyat olacağım. Herşey yolunda giderse (umuyorum) 11inde çıkacağım... Şu anda tek düşündüğüm birşey var sonda takılması anesteziden önce mi yapılacak sonra mı :)

Sürekli mantığımızla yaşarsak, hayatın karekök almaktan bir farkı kalmaz. / Montaine

Çok
13 yıl 1 ay önce #2120 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Anal fissür ameliyatı olan var mı? konusunda yanıtlandı
Benim bu ana dek anlattığım girişim ile ilgili bilgiler hep hemoroid içindi. Umarım yanlış anlama olmamıştır.
Ne sondası takılacak?

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
13 yıl 1 ay önce #2124 Yazan: phrozen
Genel anestezi yapıldığı için sonda takılacak diye biliyorum ben.

Sürekli mantığımızla yaşarsak, hayatın karekök almaktan bir farkı kalmaz. / Montaine

Çok
13 yıl 2 hafta önce #2175 Yazan: phrozen
Belki ileride forumda arama yapan olur diye sonucu yazıyorum. 1.5 saatlik bir ameliyatmış. Daha önce 3 kez boğma, yakma ve dondurma operasyonlarını geçiren biri olarak ameliyat sonrasının son derece zor ve ağrılı olduğunu söyleyebilirim. Fissür ve iç hemoroid tespit edilip halledilmiş. Tabiki hissedilmesede içeride dikişler var(mış). Gaz ya da dışkı kaçırması gibi bir durum bende çok şükür ki olmadı ancak ileride ne olur bilemem tabi. Bunun dışında ameliyat sonrasında 25 gün geçmesine rağmen halen büyük abdest sonrasında hafif kanama oluyor. Doktorum şu an izinde ancak bir müddet hafif kan gelmesinin normal olduğunu söyledi. Bilemiyorum tabi. biyopsi sonucunu tam olarak yazamıyorum şu anda ama düzensiz doku parçası gibi bir ibare vardı. Onu da kontrole gittiğimde göstereceğim. Sonuç olarak arada bir hafif sancı olsa da dayanılmaz fissür ağrısı kalmadı şu an için ama garantisi yok tabiki... Herkese hemoroidsiz-fissürsüz-reflüsüz ve sağlıklı-huzurlu-refah içinde başarılı bir hayat diliyorum.

Çok
9 yıl 4 ay önce #7573 Yazan: nilüfer
nilüfer tarafından Anal fissür ameliyatı olan var mı? konusunda yanıtlandı
mrb bende de kronik anal fissür var fakat 3 senden beri kabızlığım geçmediği için bu daha da büyüdü 13 cm. kadar hatta yanında 2. ye yeni bir tane daha belirmeye başladı ameliyat olmam gerekiyor ama endişelerim var sakıncası zorluğu nelerdir ? Bana biraz bilgi verir misiniz? 20 yaşındayım vee hastanelerden çok korkuyorumm yardımcı olursanız sevinirim

Geliştiren: Kunena Forum