Kasık fıtığı tanı yöntemi

Çok
11 yıl 1 hafta önce #5663 Yazan: erdal
Kasık fıtığı tanı yöntemi, erdal tarafından oluşturuldu
Merhaba, belki konu dışı ama bilgisi olan var mı:

Bende kasık fıtığı belirtileri var, genel cerrahlar kasık fıtığını karın bölgesinde yağlanma nedeniyle el ile muayenede farkedemezlerse başka hangi yöntemi kullanıyorlar?

Karın üzerinde yapılan yüzeysel ultrason ile anlaşılıyor mu?

Bir arkadaşım "kalın bağırsak rektumdan beyaz bir ilaç ile doldurulur, filmi çekilir" gibi birşeyler söyleyince dr.a gitmedim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
11 yıl 6 gün önce #5669 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Kasık fıtığı tanı yöntemi konusunda yanıtlandı
erdal yazan:

Karın üzerinde yapılan yüzeysel ultrason ile anlaşılıyor mu?

Genelde evet.

Bir arkadaşım "kalın bağırsak rektumdan beyaz bir ilaç ile doldurulur, filmi çekilir" gibi birşeyler söyleyince dr.a gitmedim.

Bu ilaçlı kalın barsak filminin tanımı. Kasık fıtığı tanısı ile ilgili bir tetkik yöntemi değildir.
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
11 yıl 6 gün önce #5672 Yazan: erdal
erdal tarafından Kasık fıtığı tanı yöntemi konusunda yanıtlandı
Teşekkür ederim Koray bey,

Bende 7 yıllık reflü de var. Birde burnumda polip varmış büyüyen. Kasık fıtığı ve polip sanırım cerrahi işlem ile tedavi ediliyor.

Ücretli hastayım bu yüzden karar veremedim iki-üç operasyonu işlerim nedeni ile birlikte olmak istiyorum ama maliyeti çok olur sanırım.

* Fıtık ameliyatı ile birlikte reflü ameliyatı da olunabiliyor mu?

* Önce kasık fıtığı ameliyatı olsam, bir kaç yıl sonra reflü ameliyatı olsam: fıtık için koyulan yama/dikiş zarar görür mü? Reflü ameliyatı kasık fıtığının nüks etmesine neden olabilir mi? Çünkü fıtıkların bir nedenide ameliyat sanırım.

* Birkaç ay önce genel anestezi altında idrar yolundan böbrek taşı alındı acil ameliyat ile. Ben bu ay sonu kasık fıtığı ameliyatı düşünüyorum. Aradaki süre yeterli mi? Örneğin 1-2 ay ara ile alınan anestezinin sakıncası var mı? (Yaş 31)

* Dr bey uzmanlık alanınızı, hastanenizi bilmiyorum ama fıtık ameliyatı yapıyormusunuz?

Umarım yormadım

Site yöneticisine not: Yanıt yazarken kullanıcıya tanınan süre biraz kısa. Örn. siteye giriş yapıyorum, yanıt yazarken hiç bir işlem yapmadığım yalnızca metin alanı ile ilgilendiğim için sanırım 1 dk. sonra yanıtı gönderirken site beni tanımıyor. Tekrar daha hızlı yazmak zorunda kaliyorum. İlk mesajımda da aynı sorunu yaşadım, bu nedenle önce notepad'e yazıyorum, sonra giriş yapıp copy-paste yapıyorum.

Çok
11 yıl 5 gün önce #5674 Yazan: Koray Tuncer
erdal yazan:

Fıtık ameliyatı ile birlikte reflü ameliyatı da olunabiliyor mu?

İkisi de laparoskopik olabiliyorsa belki. Ama bu cerrahi uzmanının yanıtlaması gereken bir soru. Net yanıtını bilmiyorum.

Önce kasık fıtığı ameliyatı olsam, bir kaç yıl sonra reflü ameliyatı olsam: fıtık için koyulan yama/dikiş zarar görür mü? Reflü ameliyatı kasık fıtığının nüks etmesine neden olabilir mi?

Hayır. Sorun olmaz.

Birkaç ay önce genel anestezi altında idrar yolundan böbrek taşı alındı acil ameliyat ile. Ben bu ay sonu kasık fıtığı ameliyatı düşünüyorum. Aradaki süre yeterli mi? Örneğin 1-2 ay ara ile alınan anestezinin sakıncası var mı?

Hayır yok.

Dr bey uzmanlık alanınızı, fıtık ameliyatı yapıyormusunuz?

Gastroenteroloji uzmanıyım. Ameliyat yapmıyorum.

Site yöneticisine not: Yanıt yazarken kullanıcıya tanınan süre biraz kısa. Örn. siteye giriş yapıyorum, yanıt yazarken hiç bir işlem yapmadığım yalnızca metin alanı ile ilgilendiğim için sanırım 1 dk. sonra yanıtı gönderirken site beni tanımıyor. Tekrar daha hızlı yazmak zorunda kaliyorum. İlk mesajımda da aynı sorunu yaşadım, bu nedenle önce notepad'e yazıyorum, sonra giriş yapıp copy-paste yapıyorum.

İlginç. Şu ana dek böyle bir yakınma hiç gelmedi.
Ssiteye normal kullanıcıların giriş yaptığı ön sayfada bir oturum için 900 sn (15 dakika) zaman ayrılmış durumda. 15 dakikadan daha kısa sürelerde bu sorunu yaşıyorsanız bir çerez problemi olabilir. Giriş yaparken "beni hatırla" seçeneğini denemenizi öneririm. Güvenlik önlemi olarak eğer kullandığınız bilgisayar şahsi bilgisayarınız değilse, oturumu bitirdiğinizde çıkış işlemi yapmanızı öneririm.
Hangi internet tarayıcısını kullanıyorsunuz?
Yukarıdaki önerilerimin sonuçları hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.
Geçmiş olsun.

Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
11 yıl 5 gün önce #5675 Yazan: erdal
erdal tarafından Kasık fıtığı tanı yöntemi konusunda yanıtlandı
Reflüye zamanla alıştım, öncelikle fıtık ameliyatını bir an önce olmak istiyorum, barsaklarım bağımsızlığını ilan ettiler gibi ağrısı fazla yok ama çok kötü bir duygu.

Fıtık ameliyatı kolay sanırım ama reflü için ilerde hastaneye/doktora yönlendirme rica edebilirim sizlerden, çünkü forumdaki diğer iletileri okudum şimdi, bir çok reflü ameliyatına girmiş dr.lara başvurmak nüks oranını oldukça düşürüyormuş.

Birde son birkaç gün hastaneleri aradım ücret bilgisi öğrenmek için. Teklifler arasında uçurumlar var. Ucuz hastanede dikiş sayısı daha az değil tabiki ama "kimler hangi hastanede hangi tanıdan ameliyat olmuş, yakınmaları geçmiş mi, hastanenin ilgisinden memnun mu" gibi yorumların yeraldığı "ticari amaçsız" bir site yayınlansa hastalar için sanırım çok yararlı kaynak olur. Bu gibi durumlarda hasta çevresinde yönlendirenlere gereksinim duyuyor.

Fıtık ameliyatından sonra reflü için görüşmek üzere. Değerli yanıtlarınız için teşekkür ederim Koray bey.

IE 7.0.5730.11
WIN XP

anladım "beni hatırla" seçeneğini her zaman kullanırım, kişisel bilgisayarım

Çok
11 yıl 5 gün önce #5676 Yazan: Koray Tuncer
erdal yazan:

IE 7.0.5730.11
WIN XP

anladım "beni hatırla" seçeneğini her zaman kullanırım, kişisel bilgisayarım

Çerez ayarlarıyla ilgili bir sorun olabilir. Bir de Firefox denemenizi öneririm.
Ben Firefox kullanıyor ve "Beni Hatırla" seçeneği ile giriş yaptıktan sonra tanımladığınız gibi bir sorun yaşamıyorum.
Saygılarımla.

www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Geliştiren: Kunena Forum